AnonymBruker Skrevet 4. mai 2013 #1 Skrevet 4. mai 2013 Jeg bor i kollektiv, og hater det! Jeg er ferdig utdannet i desember, så må holde ut frem til det. Men det blir vanskelig. Roomiene mine var bortreist i april, så da bodde jeg alene. Så utrolig deilig! Jeg er utrolig var på lyder, det er hovedproblemet. Jeg liker å legge meg tidlig, for jeg står tidlig opp når jeg skal på skolen. Men får ikke sove før langt utpå natt fordi samboerne mine legger seg sent. I går var jeg en liten tur på byen, la meg i 2-tiden (gikk rett å la meg, så forstyrret ingen). Hadde planer om å endelig få sove ut, men ble vekket kl 8 av en roomie. Og ja, jeg sover med ørepropper. Så er det så irriterende med dusj, matlaging, ja alt egentlig! Hvordan holde ut frem til jul? Anonym poster: 988319c082abe4278aeaef8a1e1b2500
Gjest Kevlarsjäl Skrevet 4. mai 2013 #2 Skrevet 4. mai 2013 Det er bare en måte å holde ut frem til jul, og det er å holde ut frem til jul. Du må bare bestemme deg for det. Du må bare gjennomføre det. Bite tenna sammen! Du kan jo bruke litt samme teknikkene som unger bruker når de gleder seg til ting? Krysse ut dagene i kalenderen, legge 1 krone på et syltetøyglass for hver dag som går osv. Og så kan du snakke med venner/foreldre på studiestedet og spørre om du kan passe på leiligheten deres når de er på ferie eller bortreist. Bare forklar at du trenger alenetid etter 3(?) år i kollektiv. Og fokuser pådet positive: det er ikke lenge til du er ferdigutdannet, da får du deg sikkert jobb og mulighet til å bo for deg selv! YAY!
Gjest Coolaid Skrevet 4. mai 2013 #3 Skrevet 4. mai 2013 Jepp, gjør det beste ut av det, du må bare holde ut om du velger å bo der. Det er ikke ideel situasjon når du egentlig vil bo for deg selv. Å stå opp kl 8 er helt greit, alle kan ikke følge din døgn rytme. Det er greit så lenge alle tar hensyn til hverandre på best mulig måte.
Gjest Gjest Skrevet 4. mai 2013 #4 Skrevet 4. mai 2013 Bytt kollektiv da:) I fjor bodde jeg i verdens verste kollektiv! No shit! I år bor jeg samme med fem stykker. De rydder hver dag og det er alltid rolig. Kjøkkenet er alltid ryddig og badet er perfekt hele tiden. Det er himmelen i forhold til tidligere bosted.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå