Gjest thea43 Skrevet 30. april 2013 #1 Skrevet 30. april 2013 hei! har nylig blitt slutt mellom meg og min eks etter 4 år sammen hvor vi var sammen hver eneste dag. Hatt et bra forhold, helt til han skeiet ut og begynte å dope seg, feste, være utro som gjorde at jeg ikke holdt ut. Etter det ble slutt har han virket fin og det virker ikke som det plager han så mye at det er slutt. Jeg vet at han doper seg ned, og jeg lurer på om dette kan være grunnen til at han forandrer seg sånn? At han ikke bryr seg og er i stand til å droppe meg? Han har tidligere vært veldig avhengig av meg, og når han har sett meg har han blitt veldig lei seg. Men så går han igjen tilbake til dop og hele han forandres. Han blir kald, sier mye stygt, bryr seg lite, er ikke intreissert i å prate om noe som helst. Ps. ønsker seriøse svar, og vi kommer ikke til å bli sammen igjen. Jeg bare synes det er rart at han klarer å gi blaffen over å miste meg, mens jeg sørger veldig.
Alvina Skrevet 30. april 2013 #2 Skrevet 30. april 2013 Det første som slår meg inn er at han etter at du gikk fra han er gått i selvforsvar og viser deg en kald skulder. Rusen kan også lamme følelser eller fremme negativitet. Jeg vet ikke hva han ruser seg på? Blander han piller, pulver, alkohol og hasj? Er det pulver i bildet er det stor sannsynlighet for at han også bruker piller for å unngå de verste nedturene. Innerst inne vet han sikkert at han er på villspor og var han utro vil han kanskje helst fortrenge det. Du fremstår kanskje som hans dårlige samvittighet og når han ser deg eller du vil prate, er det lettere for han her og nå å avvise deg. Dette ble mye synsing fra min side men... Du sier at du ikke er interessert i å gjenoppta forholdet. Da er det vel i følge han ikke mer å prate om selv om du sørger og er bekymret for han rusbruk. Selv om det er slutt kan du kanskje ta kontakt med en forening for pårørende for rusavhengige for å vite hvordan du skal gå frem for å nå han. Du har vel som ønske at han skal bli rusfri, men det er en vanskelig vei. Henger han bare med andre som ruser seg eller har han også et nyktert liv ved siden av? Etter et brudd kan mange (har selv erfaring med det) ruse seg for å glemme og unngå følelsene som kommer kastet på en og man ruser seg ofte mer enn tidligere i en periode. Men for hans del håper jeg han lander på beina og begynner å tenke.
Gjest Thea43 Skrevet 1. mai 2013 #3 Skrevet 1. mai 2013 Tusen takk for et fint svar. Han hadde meg som var rusfri og holdt han unna "den onde siden" ellers vil jeg si resten av omgangskretsen var veldig ustabil og en del av rusmiljøet. Han har også sex med andre jenter, få dager etter det blir slutt. Og dette gjør han kun når han er høy. Er dette et tegn på at han gir blaffen i om jeg er borte, eller at det er vanskelig uten meg?
Gjest Rosetorne Skrevet 2. mai 2013 #4 Skrevet 2. mai 2013 Han har kanskje byttet ut avhengigheten av deg med avhengigheten av dop. Da vil han ikke merke smerten før han eventuelt slutter med dop. Ikke ta det personlig (lett å si, men sant).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå