Gjest gjest1 Skrevet 2. april 2004 #1 Skrevet 2. april 2004 Faren til min kjære elsker å høre sin egen stemme (he-he) Og holder LANGE taler som er kjedelige og innholds løse (ikke for å være slem, men vi var i bryllup til søstra hans, og talen varte og rakk) Hvordan kan vi bremse han litt, uten å være "slem"?
tuji Skrevet 2. april 2004 #2 Skrevet 2. april 2004 Spre ordet om at dere ikke ønsker taler på mer enn fem minutter, og la toastmasteren opplyse om det helt på begynnelsen av middagen. Alle skjønner at man ikke kan holde på en halvtime hver. Brudgommens tale kan gjerne vare litt lenger, men andre bør begrense seg.
Lullu Skrevet 2. april 2004 #3 Skrevet 2. april 2004 Ja, enig. Si til alle at dere ikke ønsker at folk taler lengre enn 3-5 min hver, og at det er viktig at tidsskjemaet holdes (avtale med servitører, toastmaster og kokken). Dette bør han vel respektere......? :-)
Gjest MrsL Skrevet 2. april 2004 #4 Skrevet 2. april 2004 Toastmaster ber alle holde seg innefor 3 - 5 minutter - og det gjelder også brudeparets foreldre. Si at det er veldig viktig å holde et stramt program pga. tid.
Gjest Tex Skrevet 2. april 2004 #5 Skrevet 2. april 2004 Min onkel skulle holde tale i min fars sekstiårs dag. Jeg syns det var koselig og bestemte meg for å ta opp talen på video. Det varte og det rakk... han holdt på i TRE KVARTER !! :o
Isiselin Skrevet 2. april 2004 #6 Skrevet 2. april 2004 Min onkel skulle holde tale i min fars sekstiårs dag. Jeg syns det var koselig og bestemte meg for å ta opp talen på video. Det varte og det rakk... han holdt på i TRE KVARTER !! :o :o :hår: Du store all verden da!!!! Går det ann å ha så mye å si???
Gjest MrsL Skrevet 2. april 2004 #7 Skrevet 2. april 2004 Bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla..........................................................................bla bla bla bla bla ........................bla bla bla bla.............bla bla................. :o Hva i all verden klarte han å snakke om i tre kvarter?
Gjest Tex Skrevet 2. april 2004 #8 Skrevet 2. april 2004 Ikke noe problem. For det første har de vært bestekompiser siden de var tre år, og for det andre er onkel tryllekunstner og vant til å underholde folk (og få oppmerksomhet....) Håper han ikke skal holde tale i mitt bryllup.....
Isiselin Skrevet 2. april 2004 #9 Skrevet 2. april 2004 Huff, ja... *Puste lettet ut for at man ikke har noen taletrengte tryllekunstnere i vår familie*
Gjest Embla s Skrevet 2. april 2004 #11 Skrevet 2. april 2004 :o Tre kvarter.... Uhu, håper du hadde reservefilm da, Tex (grøss og gru). Jeg syns også det kan være en lidelse med altfor lange taler, men seriøst - går det egentlig an å begrense dem? Greit at man på forhånd kan anmode talere om å begrense tidsbruken, men jeg syns det er frekkere å skulle begynne å stoppe en som er midt i en tale. Da må man heller lide seg gjennom det og tenke at det er en del av det hele.
jea Skrevet 2. april 2004 #12 Skrevet 2. april 2004 Vår tosatkvinne ringer de som skal holde tale under middagen og gir beskjed om att talen skal vare max10min..Men opplyser om 3-5 min holder fint.. Så det blir nok ikke noe problem
Gjest Tex Skrevet 10. april 2004 #13 Skrevet 10. april 2004 Gjett hvem som har tilbudt seg å være toastmaster....... VELDIG glad det spørsmålet er avklart for lenge siden !!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå