Varglun Skrevet 11. april 2013 #1 Skrevet 11. april 2013 Jeg er på illusion og ebay og finner så mye fint, men jeg er lang i ryggen og kanskje litt bred, men har små pupper. Noen som vet om gode sider med lange korsetter? Noen tips om korsettkjøping?
AnonymBruker Skrevet 11. april 2013 #2 Skrevet 11. april 2013 søk på longline korsett, så finner du nok endel. Men vil du ha et ordentlig korsett, eller et korselett/topp med spiler? For det på Illusion er definitivt det siste. Anonym poster: b10fc481a8ce049b90fdc457421e2ce5
Gjest Skrevet 11. april 2013 #3 Skrevet 11. april 2013 (endret) Her har du gode korsetter http://www.vollers-corsets.com/ http://www.axfords.com/ http://www.dresscode.no/ http://www.manillusion.no/ De sidene du har vært innom selger korsettopper. Simple korsettaktige topper med plastikkspiler som ikke kan strammes e.l. Som oftest vil de også sige etterhvert og formes etter kroppen din når spilene blir varme. Et korsett er sydd i stramt stoff, har stålspiler og vil forme kroppen din når det brukes. Er man f.eks kraftig ser det bedre ut med korsett, men er du tynn og slank uten "valker" kan en billigkorsett topp gjøre sammen nytten utseende messig, men vil ikke gi deg det samme utseende og formen. Endret 11. april 2013 av Gjest
Gjest Lille-pus Skrevet 11. april 2013 #4 Skrevet 11. april 2013 Et skikkelig korsett med stålspiler og knapper skal kunne snøres så stramt at livviden din reduseres med 3 - 4 tommer. Om det er et slikt korsett du er på jakt etter så bestem deg først for om du vil ha et klassisk overburst korsett, et klassisk underburst korsett, eller om du vil ha et demi couture korsett. Om du har muligheter så bør du besøke en butikk hvor du får hjelp til å finne ut hva som vil være den beste modellen for deg. Et skikkelig korsett er håndarbeid, og vil på bestilling sys til deg og din kropp. Du må regne med å måtte bruke minst et par tusen kroner. Yepp. Jeg har et på ønskelisten min selv, men kjøper ikke før jeg er i England i mai.
AnonymBruker Skrevet 11. april 2013 #5 Skrevet 11. april 2013 Om det er et slikt korsett du er på jakt etter så bestem deg først for om du vil ha et klassisk overburst korsett, et klassisk underburst korsett, eller om du vil ha et demi couture korsett. Det der hang vel ikke helt på greip? Over- og underbust beskriver typen korsett i form av hvor mye av overkroppen den dekker. Mens demi couture betyr at korsettet er basert på en standardmodell, men at det sys etter mål og at klienten kan komme med andre ønsker som stoff/farge, ekstra pynt og dekorasjon m.m. Et demi couture-korsett kan fint være både en overbust og en underbust, det er ikke et tredje, tilsvarende alternativ. Anonym poster: b10fc481a8ce049b90fdc457421e2ce5
Amens Skrevet 11. april 2013 #6 Skrevet 11. april 2013 MorganaFemmeCouture.com lager fantatiske korsette, jeg har to fra dem. De syr på mål og dermed får du noen som passer perfekt til deg. De er litt dyre, men prisen står absolutt i stil med kvaliteten.
Noir Skrevet 11. april 2013 #7 Skrevet 11. april 2013 (endret) Som flere her allerede har nevnt, gå for et ordentlig korsett, ikke en billig korsett-topp. På Ebay kan du finne bra ting, men sjansen for å få dårlige kopier er stor. Disse selger korsetter i god kvalitet: http://en.violalahger.se/ Syr etter mål, og har også ferdigsydde http://www.fairygothmother.co.uk http://www.whatkatiedid.com Kan også gå god for Vollers, som ble nevnt over her. Har to underbusts derfra, og de er supre. Endret 11. april 2013 av Noir
Gjest Lille-pus Skrevet 11. april 2013 #8 Skrevet 11. april 2013 Det der hang vel ikke helt på greip? Over- og underbust beskriver typen korsett i form av hvor mye av overkroppen den dekker. Mens demi couture betyr at korsettet er basert på en standardmodell, men at det sys etter mål og at klienten kan komme med andre ønsker som stoff/farge, ekstra pynt og dekorasjon m.m. Et demi couture-korsett kan fint være både en overbust og en underbust, det er ikke et tredje, tilsvarende alternativ. Anonym poster: b10fc481a8ce049b90fdc457421e2ce5 De klassiske koresttene gir ikke helt de samme valgmulighetene som et demi couture, derfor listet jeg de tre som separate valg man må ta, - ikke som separate modeller Om det var uklart så beklages jo selvsagt det.
Wonders Skrevet 11. april 2013 #9 Skrevet 11. april 2013 min korsett er fra illusion på majorstuen og jeg gikk innom å kjøpte den etter å sittet på nett å tittet. Når jeg komi butikken var det en annen korset som passet meg enne den jeg trodde ut i fre nettbilder... så... Gå innom om du kan. Og husk at det koster for kvalitet. Min koster noen tusen, og den har nå etter flere gangers bruk formet seg etter kroppen min.
lillemy01 Skrevet 21. april 2013 #10 Skrevet 21. april 2013 Jeg er veldig nysgjerrig på dette med korsett synes de ser så fine ut og hadde nok passet formene mine. Men til det store spørsmålet hva bruker man de til. Som overdel eller som undertøy eller hvordan brukes de??
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå