Gå til innhold

Refusjon fra Helfo etter trekking av visdomstann?


AnonymBruker

Anbefalte innlegg

AnonymBruker

Jeg hører om en som har fått igjen penger etter besøk hos tannpleier, og en som fikk igjen halve beløpet etter å ha trukket visdomstann.

Er dette noe man kan regne med å få?

Har en vond visdomstann som må ut, og det koster jo nok...

Anonym poster: 8135f1fa566cef6e8926b6b22ccef696

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Hei! Tror du kun får igjen på operasjon av visdomstann, hvertfall det jeg gjorde. Trekking hos ordinær kostet meg ca 1000, mens operasjon hos tannspesialist kostet alt for masse (4000 ca), hvorpå de hadde automatisk trygderefusjon før man betalte, så det ble "bare 2800"..

Hvis du er student får du muligens en del igjen av helseordningen der.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

AnonymBruker

Kun operativ fjerning av visdomstenner gir rett til å få igjen penger. Du kan enten operere ut hos tannlege, tannlegespesialist eller hos kjevekirurg på sykehus. Sistnevnte er billigst, kun ca 350 kr, men har til gjengjeld ofte to års ventetid. Dersom det ikke er noe spesielt med visdomstanna di kan den mest sannsynlig trekkes ut hos tannlege og da får du ingen støtte.

Anonym poster: fd7df25e7caca0abbbe5c9b2a33a2e93

Lenke til kommentar
Del på andre sider

AnonymBruker

I tillegg så kan jeg si at dersom det er rett til refusjon så tar en del tannleger dette direkte til fradrag på regningen og søker selv refusjon fra Helfo. Det betyr at du betaler det det faktisk koster det med en gang.

Anonym poster: 42c817a071445f6924f3622485d372e1

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...