Anoia Skrevet 5. april 2013 #1 Skrevet 5. april 2013 For moro skyld - finnes det noen her inne som spiller rollespill? Dungeons & Dragons eller andre varianter av sitte-rundt-bordet-med-penn- og papir-greia, altså? Hadde vært gøy å dele erfaringer i så fall!
Tabris Skrevet 5. april 2013 #2 Skrevet 5. april 2013 Jeg prøvde et par ganger, men så ble det ikke noe mer av. Synd, for jeg syntes det var veldig gøy det lille jeg prøvde.
Anoia Skrevet 8. april 2013 Forfatter #4 Skrevet 8. april 2013 Liker egentlig ikke å bumpe tråder, men... BUMP!
Andrelinoge Skrevet 8. april 2013 #5 Skrevet 8. april 2013 Jeg spilte Advanced dungeons and dragons 2nd ed..forgotten realms,,ravenloft, dragonlance, osv. Vel spilte vel et par år før jeg tok over som DM..Drev med rollespill i ca 10år har en reol full av moduler fra golv til tak. Core teamet flyttet vekk litt etter litt, mange komme att men unger og familie gjør til at de ikke har interesse, eller tid til det lenger.
Kraula Skrevet 9. april 2013 #6 Skrevet 9. april 2013 For moro skyld - finnes det noen her inne som spiller rollespill? Dungeons & Dragons eller andre varianter av sitte-rundt-bordet-med-penn- og papir-greia, altså? Hadde vært gøy å dele erfaringer i så fall! Jeg har spilt D&D i Bergen! Det var supermorsomt! Falt litt ut av det fordi jobben gjorde at jeg kun kunne være med hver andre uke, og noen uker var det andre som ikke kunne og sånn... men det er kjempegøy, og anbefaler deg å finne en skikkelig bra dungeonmaster om du skal begynne.
Amens Skrevet 9. april 2013 #7 Skrevet 9. april 2013 Jeg spilte ganske mye i noen år, da mest White Wolf spill som Vampire: The Masquerade, Orpheus og ett par hjemmesnekra versjoner. Jeg savner det en del, men det er så vanskelig å finne dager som passer aldri. Man vil jo gjerne spille noen timer av ganger og da passer det liksom litt dårlig i ukedagene. Mannen min spiller nesten hver uke med sine kompiser.
Anoia Skrevet 9. april 2013 Forfatter #8 Skrevet 9. april 2013 Åh, så gøy at det er flere som spiller! Jeg har spilt D&D i Bergen! Det var supermorsomt! Falt litt ut av det fordi jobben gjorde at jeg kun kunne være med hver andre uke, og noen uker var det andre som ikke kunne og sånn... men det er kjempegøy, og anbefaler deg å finne en skikkelig bra dungeonmaster om du skal begynne. Jeg spilte litt da jeg bodde på østlandet (ikke kjempemye eller altfor regelmessig, så er på ingen måte en veteran), og DM'en vår var utrolig flink! Det gikk ganske langt tid i Trondheim før jeg fant noen å spille med, men nå har jeg startet opp min egen Pathfinder Campaign som jeg og en gjeng semi-nybegynnere prøver å stavre oss igjennom. Vi har ikke full oversikt over alt av regler osv ennå, så det går litt krøkkete foreløpig, men fy så gøy vi har det! :D Vi prøver å få det til ukentlig eller annenhver uke, alt ettersom, men det er som dere sier utrolig vanskelig å få det til å passe.
KikiEco Skrevet 9. april 2013 #9 Skrevet 9. april 2013 Jeg spiller for tiden Marvel, Vampire, Call of Chutulu og Hell on earth :-). Syntes rollespill er en fantastisk måte å være sammen med venner på. 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå