Gjest Sad Skrevet 28. mars 2004 #1 Skrevet 28. mars 2004 Hvordan skal jeg klare å tilgi meg selv for at jeg har vært veldig sjalu i alle forholdene jeg har vært i og skapt masse misnøye pga dette? Føler meg som et utrolig dårlig menneske!!
moonmood Skrevet 28. mars 2004 #2 Skrevet 28. mars 2004 Du kan jo endelig anerkjenne at du har kommet dit hvor du endelig har blitt klar over at sjalusien har skapt mye ubehag. Bare det i seg selv er et steg i riktig retning, for da vil du kanskje kunne forhindre at det skjer igjen. Og ikke minst, så kan du dele den innsikten med andre du kjenner. Banalt, men det er i alle fall noe.
Gjest Anonymous Skrevet 28. mars 2004 #3 Skrevet 28. mars 2004 Du kan jo endelig anerkjenne at du har kommet dit hvor du endelig har blitt klar over at sjalusien har skapt mye ubehag. Bare det i seg selv er et steg i riktig retning, for da vil du kanskje kunne forhindre at det skjer igjen. Og ikke minst, så kan du dele den innsikten med andre du kjenner. Banalt, men det er i alle fall noe. Takk. Er glad for at jeg har kommet dit ja. Men føler jo at sjalusien min har ødelagt de andre forholdene. Kan jo ikke rette opp det igjen nå..
femme fatale Skrevet 28. mars 2004 #4 Skrevet 28. mars 2004 Det beste du kan gjøre er å tilgi deg selv, og prøve å se framover. Du har nødt til å få hjelp slik at du ikke fortsetter denne destruktive oppførselen i framtiden, veldig fint at du har innsett at du har et problem. De forholdene du har ødelagt er det ikke mye du kan gjøre med nå,prøv å ikke tenk på det så mye, men heller konstentrer deg om å lykkes med ditt neste forhold!
Rapitap Skrevet 28. mars 2004 #5 Skrevet 28. mars 2004 Se deg selv i speilet og si mens du ser inn i dine egne øyne: "Jeg tilgir deg!". Voila!
*Lene* Skrevet 29. mars 2004 #6 Skrevet 29. mars 2004 Jeg tror du trenger proff hjelp til å takle denne sjalusien. Ett veldig positivt skritt er jo at du innser det selv! Man kan dessverre ikke bare sku av en bryter, så du trenger nok hjelp! Det er vondt å være sjalu :cry:
Gjest Anonymous Skrevet 29. mars 2004 #7 Skrevet 29. mars 2004 Sjalusi/ikke-sjalusi handler veldig mye om dårlig eller god folkeskikk.
Gjest Anonymous Skrevet 29. mars 2004 #8 Skrevet 29. mars 2004 Sjalusi/ikke-sjalusi handler veldig mye om dårlig eller god folkeskikk. God folkeskikk og sjalusi hører ikke sammen mener nå jeg!
*Lene* Skrevet 29. mars 2004 #9 Skrevet 29. mars 2004 Sjalusi/ikke-sjalusi handler veldig mye om dårlig eller god folkeskikk. Man velger ikke å være sjalu!!!!!!!!
Bitte Skrevet 29. mars 2004 #10 Skrevet 29. mars 2004 Jeg tror heller ikke man velger å være sjalu.....Men på den annen side er jo sjalusi et slags resultat av dårlig selvtillit også. Tror man kan legge lokk på denne type følelser en periode...men det beste er jo å snakke med noen om det,og finne ut grunne til at man er så fryktelig sjalu. Ikke bare ødelegger man for andre,men også for seg selv...og det er jo ingen som vil gå rundt å ha det vondt ,heller. Lykke til!
Gjest Anonymous Skrevet 29. mars 2004 #11 Skrevet 29. mars 2004 Sjalusi/ikke-sjalusi handler veldig mye om dårlig eller god folkeskikk. Har da ingenting med dårlig eller goid folkeskikk, men selvtilitt derimot...
*Lene* Skrevet 29. mars 2004 #12 Skrevet 29. mars 2004 Eller hva man har opplevd i tidligere forhold! Min eks gikk bak ryggen min i måneder, før jeg fant det ut! Han ødela tilliten jeg hadde til andre, og gjorde meg mer skeptisk/sjalu i mitt nåværende..Uansett om jeg stoler 100% på han! Den lille nagende tvilen/usikkerheten er der hele tiden!
Gjest Anonymous Skrevet 29. mars 2004 #13 Skrevet 29. mars 2004 Eller hva man har opplevd i tidligere forhold! Min eks gikk bak ryggen min i måneder, før jeg fant det ut! Han ødela tilliten jeg hadde til andre, og gjorde meg mer skeptisk/sjalu i mitt nåværende..Uansett om jeg stoler 100% på han! Den lille nagende tvilen/usikkerheten er der hele tiden! Godt poeng :-)
Gjest Anonymous Skrevet 29. mars 2004 #14 Skrevet 29. mars 2004 Kjære deg, vær ikke så hard mot deg selv, tross alt er du bare et menneske! Noe har du i alle fall lært av dette, og da er det vel verdt det, er det ikke?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå