Alvina Skrevet 20. mars 2013 #1 Skrevet 20. mars 2013 Nå er det noe galt med pcen, den hakkar og vil ikke godta verken cd eller youtube. Satte inn en cd og pcen bare hakker og knurrer. hva er dette? Får ikke ut cden, alt har låst seg.Totalt Løser det seg ikke skal jeg gå inn i cd-enheten med en nål, men spør først her. Har mistanke om at en eks har hacket meg, han kunne det. Hva gjør man? Nå går cden og knurrer rundt og rundt og lager ulyder. Og ingen lyd, ingen steder.
Alvina Skrevet 20. mars 2013 Forfatter #3 Skrevet 20. mars 2013 (endret) Har du prøvd å skru den av å på? Restart, ja har prøvd det, ingen forandring, har kjørt antivirus og og rydding i hardisken. Ingenting fungerer, lyden er borte og vet ikke hva som har skjedd. Andre har vært her og forstår heller ikke noe, men de er ikke datakyndige. Endret 20. mars 2013 av Alvina
TMB Skrevet 20. mars 2013 #4 Skrevet 20. mars 2013 Gå til startmenyen og søk etter systemgjenoppretting. Start det og velg et tidspunk før dette problemet oppsto. La maskinen gjøre det den må og vent til den er ferdig. Så ser du om den fremdeles er slik. Systemgjenoppretting sletter ingen nye filer eller noe, så det er ikke noe farlig å prøve.
*Pixie* Skrevet 20. mars 2013 #5 Skrevet 20. mars 2013 Er hele pcen låst eller er problemet bare lyd? Får du gjort noe som helst?
Alvina Skrevet 20. mars 2013 Forfatter #6 Skrevet 20. mars 2013 Får opp kvinneguiden f.eks. og nettsteder, men ikke lyd og enkelte ganger hacker pcen også og vil ikke. Men prøver på systemoppretting, har mistanke om at jeg er blitt hacket, ser det på mailen... en eks.
TMB Skrevet 20. mars 2013 #7 Skrevet 20. mars 2013 Skjønner ikke helt hvordan du kan ha blitt "hacket", men prøv det jeg sa så ser vi om det hjelper.
-Jiinxs- Skrevet 20. mars 2013 #8 Skrevet 20. mars 2013 Tviler også på at du har blitt hacket. Er dette noe som plutselig har skjedd, eller har pcen vært helt ok fram til nå? Jeg antar det er en laptop det er snakk om, den har ikke falt i bakken eller noe slikt? Har du prøvd å kjøre en 'disk cleanup' (høyreklikk på harddisken din og velg 'disk cleanup'), vet ikke om det er hva du mente med "rydding i hardisken" Slette temp filer på browsern (Firefox, Internet explorer) du bruker.
*Pixie* Skrevet 20. mars 2013 #9 Skrevet 20. mars 2013 Får opp kvinneguiden f.eks. og nettsteder, men ikke lyd og enkelte ganger hacker pcen også og vil ikke. Men prøver på systemoppretting, har mistanke om at jeg er blitt hacket, ser det på mailen... en eks. Tror nok ikke du har blitt hacket. Kan hende han har "hacket"(kommet seg inn på) mailen din, men tviler på at han har hacket maskinen din og lager problemer. Hva er det siste du har installert eller oppdatert? Kan det hende problemene startet etter en ny installasjon?
Alvina Skrevet 21. mars 2013 Forfatter #10 Skrevet 21. mars 2013 Takk for svar. Er vel ikke blitt hacket, men på mailen skjer det ting, viktige mail forsvinner osv (eksen er/var en "rambo" på it) Nå har jeg endelig fått cd-spilleren til å slutte å "gå rundt og rundt", men får ikke ut selve cden. Laptopen har ikke falt i gulvet, den brukes som en stasjonær og har ikke fått støt. Vet sannelig ikke hva som ble installert sist, en kamerat av en kamerat som var på besøk her sammen så på den og han er it-ingeniør men jeg aner ikke hva han gjorde, likevel; problemene var tilstede før han tittet på maskinen. Litt kjedelig å ikke høre en lyd når jeg skal laste musikk fra youtube, så må vel skaffe en ny pc snart. Skal få en av sønnene mine til å se på maskinen. Den er allerede gammel, fire år, og over gjennomsnittet velbrukt.
TMB Skrevet 21. mars 2013 #12 Skrevet 21. mars 2013 Takk for svar. Er vel ikke blitt hacket, men på mailen skjer det ting, viktige mail forsvinner osv (eksen er/var en "rambo" på it) Nå har jeg endelig fått cd-spilleren til å slutte å "gå rundt og rundt", men får ikke ut selve cden. Laptopen har ikke falt i gulvet, den brukes som en stasjonær og har ikke fått støt. Vet sannelig ikke hva som ble installert sist, en kamerat av en kamerat som var på besøk her sammen så på den og han er it-ingeniør men jeg aner ikke hva han gjorde, likevel; problemene var tilstede før han tittet på maskinen. Litt kjedelig å ikke høre en lyd når jeg skal laste musikk fra youtube, så må vel skaffe en ny pc snart. Skal få en av sønnene mine til å se på maskinen. Den er allerede gammel, fire år, og over gjennomsnittet velbrukt. Prøvde du å gjenopprette?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå