Gjest Ts Skrevet 11. mars 2013 #1 Skrevet 11. mars 2013 Hei.. Jeg har gjort noe forferdelig mot min beste venn og min store kjærlighet.. Jeg har vært egoistisk og gjort det største sviket som man kan gjøre i et forhold og det er å være utro.. Uten å gå inn i noen særlig detaljer så skjedde dette en gang og jeg avbrøt kontakten samme dag med denne personen.. Jeg har nå, 2uker senere, fortalt det til min elskede og han er selvsagt knust.. Jeg ønsker tilps og råd på hvordan jeg kan vinne tilliten hans tilbake og hva burde jeg gjøre ellers? Det er slutt nå, men han sa at det er mulighet for at vi blir sammen igjen om en stund, i mellomtiden så skal jeg gi ham så mye rom og tid som han trenger, men føler at jeg må gjøre noe mer! Jeg har hengt en pose på døra hans i dag med et brev hvor det stod hvor sinnsykt mye jeg angrer og at jeg skal vente på ham, han fikk også et bilde av meg med en stor rose, en sjokolade og selve denne store rosen.. Fikk tilbakemeld fra ham om at det var svært vakkert og fint av meg, men det gjorde forferdelig vondt.. Jeg har også vært i kontakt med lokalavisen som har hjulpet meg med å skrive en beklagelse til ham også.. Men er redd for at det siste blir for mye eller om jeg må gjøre noe mer/mindre/annet.. Vær så snill, gi meg de råd dere har og gjerne tips videre for hvordan man skal jobbe med et forhold etter utroskap! Jeg er desperat og er helt rådvill..
Gjest Indra Skrevet 11. mars 2013 #2 Skrevet 11. mars 2013 Når tilliten er ødelagt er det nesten umulig å bygge den opp igjen. 3
Gjest Dropkick Skrevet 11. mars 2013 #3 Skrevet 11. mars 2013 Ikke skriv det i lokalavisen... Det er ikke sikkert han vil at du skal oute ut til hele grenda at du har vært utro. 5
Gjest Ts Skrevet 11. mars 2013 #4 Skrevet 11. mars 2013 Det kan kanskje stemme, men gir meg ikke uten å ha prøvd først.. Om det så tar 1uke eller 1år så skal jeg forsøke!
Gjest Ts Skrevet 11. mars 2013 #5 Skrevet 11. mars 2013 Takk for det du sier Dropkick.. Er redd for at det blir for mye, men det står så lite som mulig som utroskapen og kun hvor høyt jeg elsker ham og ønsker å bli tilgitt en gang.. Det er ikke i selve avisa, men i nettutgaven.. Kommer heller ikke til å ligge på forsiden da det er såpass sensitivt og junarlisten kun ville hjelpe meg, i følge ham i hvertfall.. Det lille som står om utroskapen er at jeg søkte trøst hos en gammel venn, mer skal det ikke stå.. Men skjønner godt at han ikke ønsker det hele ut foran hele verden og er litt redd nå i ettertid for at det kanskje var dumt av meg..
AnonymBruker Skrevet 11. mars 2013 #6 Skrevet 11. mars 2013 TS troller, helt åpenbart. Anonym poster: c221f9d524fcb90b4aa8c04dcccdb5cd 1
Gjest Naria Skrevet 11. mars 2013 #7 Skrevet 11. mars 2013 (endret) Lokalavisa?! Snakk om å legge insult to injury! Selv om du ikke skriver hva det dreier seg om er jo ikke folk dummere enn at de klarer å legge sammen to og to. Endret 11. mars 2013 av Naria 2
Gjest Ts Skrevet 11. mars 2013 #8 Skrevet 11. mars 2013 Hei anonym, er usikker på hva som menes med Troller, men jeg ønsker ordentlige tips og råd her i hvertfall.. Jeg søker råd til ukjente her for brått så kommer det noe smart som jeg ikke allerede har hørt eller tenkt på..
Skjønningen Skrevet 11. mars 2013 #9 Skrevet 11. mars 2013 Dette her bør være kødd, altså. Man skriver ikke inn slikt til lokalavisa. Snakk om å gjøre narr av deg selv og din kjære om du gjør noe sånt. Det du vil beklage deg om får du beklage deg om til mannen din, personlig. Hvis han trenger tid så skal du la han få være i fred og bearbeide dette her litt uten at du maser på han fra alle kanter slik som du gjør nå. Han har det vondt og trenger noen dager på å pleie seg selv og å sortere tankene som svirrer rundt i hodet hans nå. Kan være han velger å tilgi deg, kan være han velger å gå fra deg, men dette er hans valg og du har det med å la han være i fred til valget er tatt.. med mindre han selv ønsker at du tar kontakt, selvsagt. 1
Miller Skrevet 11. mars 2013 #10 Skrevet 11. mars 2013 Takk for det du sier Dropkick.. Er redd for at det blir for mye, men det står så lite som mulig som utroskapen og kun hvor høyt jeg elsker ham og ønsker å bli tilgitt en gang.. Det er ikke i selve avisa, men i nettutgaven.. Kommer heller ikke til å ligge på forsiden da det er såpass sensitivt og junarlisten kun ville hjelpe meg, i følge ham i hvertfall.. Det lille som står om utroskapen er at jeg søkte trøst hos en gammel venn, mer skal det ikke stå.. Men skjønner godt at han ikke ønsker det hele ut foran hele verden og er litt redd nå i ettertid for at det kanskje var dumt av meg.. Det var det. Kan du trekke det? Det synes jeg du burde i tilfelle. Gi ham litt pusterom, han vet du er lei deg.
AnonymBruker Skrevet 11. mars 2013 #11 Skrevet 11. mars 2013 putter du dette i avisa kommer jo alle til å vite om deres samlivsproblemer, og jeg er veldig sikker på at eksen din ikke vil sette pris på det. det er sikkert den beste måten å være sikker på at han ikke tar deg tilbake, siden du viser like stor tankeløshet for han som du gjorde under utroskapen. Anonym poster: e0d1cd7926eaed81132caa2cdf837a0e
Gjest Ts Skrevet 11. mars 2013 #12 Skrevet 11. mars 2013 Jeg ønsker ikke å gå mer inn på dette med lokalavisa nå i og med jeg selv skjønner at det blir for mye og for persoblig.. så legger dette dødt og satser på at det er der noen som kan komme med tips og råd i min situasjon. Som tidligere sagt så får han rom og tid for seg selv og om vi har kontakt så er dette selvsagt på hans ønske
Gjest Ts Skrevet 11. mars 2013 #13 Skrevet 11. mars 2013 Det var det. Kan du trekke det? Det synes jeg du burde i tilfelle. Gi ham litt pusterom, han vet du er lei deg. Hei! Jeg har i hvertfall sendt Mail til dem om at jeg har kalde føtter og lurer på hvor synlig denne beklagelsen blir på nettsiden og at jeg ønsker det fjernet hvis det blir noe annet enn kjærligetserklæring/beklagelse til min eks Har ikke fått svar enda, men regner med at det evt ikke hadde blitt noe av før om noen dager uansett så satser på at det skal gå bra
Miller Skrevet 11. mars 2013 #14 Skrevet 11. mars 2013 Hei! Jeg har i hvertfall sendt Mail til dem om at jeg har kalde føtter og lurer på hvor synlig denne beklagelsen blir på nettsiden og at jeg ønsker det fjernet hvis det blir noe annet enn kjærligetserklæring/beklagelse til min eks Har ikke fått svar enda, men regner med at det evt ikke hadde blitt noe av før om noen dager uansett så satser på at det skal gå bra Bra! Jeg skjønner at alt du vil nå er å klare å overbevise ham. Min tanke er at du bør respektere det han ønsker, og gi ham litt avstand. Men den posen du hang på døren hans, hørtes veldig fin ut. Han satte nok pris på det, selv om det gjorde vondt. Lykke til
Gjest Gjest Skrevet 11. mars 2013 #15 Skrevet 11. mars 2013 Du har vært utro. Du fortjener ham ikke. Hvordan i svarte granskauen skal han få tillit til deg igjen? Én gang utro, alltid utro.
Gjest Ts Skrevet 11. mars 2013 #16 Skrevet 11. mars 2013 Bra! Jeg skjønner at alt du vil nå er å klare å overbevise ham. Min tanke er at du bør respektere det han ønsker, og gi ham litt avstand. Men den posen du hang på døren hans, hørtes veldig fin ut. Han satte nok pris på det, selv om det gjorde vondt. Lykke til Takk for at du tar deg tid til å svare her Jeg har tatt svært lite kontakt de siste par dagene og kun hengt posen på døren hans, ellers så har han tatt kontakt, så jeg krysser det jeg har for at med tiden til hjelp så kan han kanskje tilgi meg.. Får bare være tålmodig med ham
Majott Skrevet 11. mars 2013 #17 Skrevet 11. mars 2013 Det er ingen "kakeoppskrift" som angir hvordan man skal bli tilgitt etter utroskap. Har du vært utro, har du selv satt forholdet på spill, og det er ute av dine hender å avgjøre hva som skjer videre. Du kan prøve å påvirke ved å være veldig snill og grei, men det at du har vært utro, overskygger nok det meste av det du gjør nå. La han få tid til å tenke og avgjøre dette selv.
Gjest Ts Skrevet 11. mars 2013 #18 Skrevet 11. mars 2013 Det er ingen "kakeoppskrift" som angir hvordan man skal bli tilgitt etter utroskap. Har du vært utro, har du selv satt forholdet på spill, og det er ute av dine hender å avgjøre hva som skjer videre. Du kan prøve å påvirke ved å være veldig snill og grei, men det at du har vært utro, overskygger nok det meste av det du gjør nå. La han få tid til å tenke og avgjøre dette selv. Hei og takk for svar Nei selvsagt finnes det ikke noen oppskrift for dette og det er ikke hva jeg har bedt om heller men selvsagt er det lurt å være så søt og snill som mulig og så klart tålmodig og forståelsesfull. Tid og rom skal han få masse av!
Majott Skrevet 11. mars 2013 #19 Skrevet 11. mars 2013 Hei og takk for svar Nei selvsagt finnes det ikke noen oppskrift for dette og det er ikke hva jeg har bedt om heller men selvsagt er det lurt å være så søt og snill som mulig og så klart tålmodig og forståelsesfull. Tid og rom skal han få masse av! Spørs bare om det hjelper ettersom du har vist en mye styggere side av deg, som er vanskelig å glemme.
Miller Skrevet 11. mars 2013 #20 Skrevet 11. mars 2013 Takk for at du tar deg tid til å svare her Jeg har tatt svært lite kontakt de siste par dagene og kun hengt posen på døren hans, ellers så har han tatt kontakt, så jeg krysser det jeg har for at med tiden til hjelp så kan han kanskje tilgi meg.. Får bare være tålmodig med ham Jeg håper virkelig det ordner seg!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå