Gå til innhold

Katt som "spotter" etter sterilisering


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har vært og fått sterilisert de to hunkattene mine i dag. De er våkne og har spist. Oppdaget at den ene "spotter" litt, dvs at det kommer noen bloddråper ut bak. La merke til det da hun hadde spist, at det kom et par dråper der hun hadde sittet. Er det noe jeg bør bekymre meg om? Veterinæren sa hun var brunstig, viss det kan ha noe å si.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Da har hun nok allerede startet løpetid med blødning før hun ble sterilisert i dag. At hun blør litt nå, er nok bare rester av blod som ligger igjen i fødselskanalen.

Hold øye med henne de neste dagene, endrer allmenntilstanden seg, eller hun fortsetter å blø/begynner å blø mye, så tar du henne med til vetrinæren igjen.

Sannsynligvis er alt i orden og det er bare resteblod. :klemmer:

Skrevet

Katter blør ikke under løpetid. De har ikke eggløsning før de blir parret. Jeg ville ha ringt veterinæren og hørt hva de mener om saken. :)

Skrevet

Takk for svar begge to! I dag har det ikke vært tegn til noe blod, så da tenker jeg det går bra. Begge kattene er i veldig fin form:)

Skrevet

Da er det nok ingenting å bekymre seg for. Hold likevel øye med dem de neste dagene for å se om de endrer adferd eller noe annet skjer. De har jo tross alt blitt operert. :)

Lykke til! :klemmer:

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...