Thorn Skrevet 24. februar 2013 #1 Skrevet 24. februar 2013 Jeg har ei stund gått og lurt på om jeg skal ta permanent. Har lest at det finnes nye, snillere metoder der man kan få store krøller eller bare bølger, og syns dette virker veldig fristende! Er ganske lei av mitt tunge, glatte hår... Men dette har bare vært med tanken, helt til jeg nå har fått tilbud om å få det gjort gratis. Og plutselig kjenner jeg at jeg er veldig usikker! Har lest mange skrekkhistorier om folk som har fått mislykkede resultat, hår som knekker og må klippes kort, permanent som skal gli ut men som ikke gjør det slik at det må vokse ut osv. Så jeg vet ikke om jeg tør! Er det noen her inne som har tatt permanent, enten det var med positivt eller negativt resultat?
Strikkedilla Skrevet 24. februar 2013 #2 Skrevet 24. februar 2013 (endret) Jeg tok permanent for ca 1 1/2 år siden. Hadde litt over skulderlangt tykt og ganske sterkt hår. Tok store krøller. Veldig fornøyd med resultatet, det holdt seg veldig bra, var lett å jobbe med ( i forhold til om jeg ville ha store tydelige krøller eller bare bølger). Ble nesten finere etter noen mnd når det hadde vokst litt ut i røttene. Alt i alt veldig fornøyd. Men... Det slet veldig på håret, jeg var flink med kurer osv men for noen mnd siden valgte jeg allikevel å klippe meg kort, da jeg rett og slett ikke kunne redde lengden. Endret 24. februar 2013 av Strikkedilla
Gjest BabyBlue Skrevet 24. februar 2013 #3 Skrevet 24. februar 2013 Det ga meg fine krøller, men drepte håret. Ikke gjør det om du avhenger av mykt og sunt hår.
Thorn Skrevet 24. februar 2013 Forfatter #4 Skrevet 24. februar 2013 Takk for svar, dere! Måtte du også klippe deg, BabyBlue? Eller ble håret "bare" tørt og slitt?
Lisa-Marie Skrevet 24. februar 2013 #5 Skrevet 24. februar 2013 Her har jeg lagt ut bilder av min perm på langt hår med de største rullene frisøren hadde. http://forum.kvinneguiden.no/index.php?showtopic=723212&st=20 1
Thorn Skrevet 24. februar 2013 Forfatter #6 Skrevet 24. februar 2013 Her har jeg lagt ut bilder av min perm på langt hår med de største rullene frisøren hadde. http://forum.kvinneg...ic=723212&st=20 Sånn som håret ditt er på det siste bildet, er akkurat sånn som jeg ønsker meg! Antar at håret ditt ikke ble ødelagt, siden du gjorde det to ganger og har lyst å gjøre det igjen? Dere som har svart, har dere hatt naturlig eller farget/stripet hår?
Gjest BabyBlue Skrevet 24. februar 2013 #7 Skrevet 24. februar 2013 Takk for svar, dere! Måtte du også klippe deg, BabyBlue? Eller ble håret "bare" tørt og slitt? Jeg følte jeg måtte klippe meg og gjorde det også, men nå permet jeg det to ganger siden håret mitt var så utrolig glatt til å begynne med. Verdt å merke seg at jeg har veldig sterkt hår som tåler mye herjing, og vil si at det var hakket verre enn striping, så tenk deg om før du gjør det. Jeg hadde ganske like krøller som Lisa Marie når håret var urørt, men fikk mer bølgete hår så fort jeg klemte inn produkter. Var veldig fint, men nå, 2 år etter, merkes det ennå på håret mitt. Og jeg hadde superglatt og supermykt hår i naturlig tilstand, vil ta lang tid før det kommer tilbake. Selv om permanent på noen ikke er "permanent" så vil det merkes på håret i laaang tid uansett om krøllene har falt ut. Mitt måtte vokse ut, men som nevnt, jeg gjorde det to ganger
Lisa-Marie Skrevet 24. februar 2013 #8 Skrevet 24. februar 2013 Mitt hår er ikke slitt, men blir fort brusete. Jeg har brukt gode produkter og tror det reddet meg mye. Har bare brukt Sebastian penetraitt serien. Skal ta ny perm etter sommeren igjen 1
Thorn Skrevet 24. februar 2013 Forfatter #9 Skrevet 24. februar 2013 Jeg har sterkt hår som tidligere har tålt myyyye bleking, farging og mishandling i form av varmebehandling og stylingprodukter uten jevnlig stuss. På det verste, da var det fire år etter siste klipp, var omtrent hvert eneste hårstrå splittet i tuppene. Faktisk syns jeg håret mitt var mye finere da enn det er nå... Da hadde jeg volum og tekstur i håret, nå er det tungt, flatt og livløst. Så kanskje ikke det at det sliter på håret burde skremme meg fra det? Så lenge det ikke må klippes kort-kort, så tror jeg at jeg ikke vil ha noe i mot at det blir slitt i lengdene. Hmmm, kanskje jeg skal ta meg en tur innom en annen frisør enn han som skal ta permanenten på meg, bare for å få en annens profesjonelle mening.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå