Kardinal Skrevet 24. februar 2013 #1 Skrevet 24. februar 2013 Tiden er snart inne for å bygge hus hos oss Og da lurer jeg på hva DU er mest og minst fornøyd med på vaskerommet ditt?
AnonymBruker Skrevet 24. februar 2013 #2 Skrevet 24. februar 2013 Mitt drømmevaskerom vil inneholde: Vask Benkeplass Hyller Skapplass Nød-toalett Et eller annet slags genialt system for sortering av skittentøyet. Anonym poster: e3a3ca93092cf799145d213ca6293876
Munchlax Skrevet 24. februar 2013 #3 Skrevet 24. februar 2013 For meg/oss er det nesten et must å få vaskemaskinen og tørketrommelen litt opp i høyden. Gjerne sånn som dette.
Athene Skrevet 24. februar 2013 #4 Skrevet 24. februar 2013 Plasseringen. Vi valgte å bygge vaskerommet på bakkeplan, med en egen utgangsdør. Og med tørkemulighet under tak rett utenfor. Det er helt uvurderlig. Videre - mye lagringsplass, både skap og åpne hyller. Det å få vaskemaskin og tørketrommel opp i høyden. En stor, god utslagsvask. Mange kroker og smarte løsninger. Og tørkemulighet + luftavfukter som gjør at vi også kan tørke klær der, det sparer resten av huset for rot og fukt på regnværsdager. Mindre fornøyd med.... Det er litt langt mellom vaskerom og soverom og bad. Men når man fikk en god rutine med skittentøysdunk på badene og hovedsoverom løste det seg.
AnonymBruker Skrevet 24. februar 2013 #5 Skrevet 24. februar 2013 At vaskemaskin og tørketrommel står i gulvet. At vaskerommet er vel lite i forhold til v.tanken som er stor og rund. Vil ha firkantet tank,men vet ikke om det finnes. Lettere å bygge inn,tar mindre plass. At det er liten plass mellom bunn av tank og flisene. Vanskeligjør renhold. Har hund,og det er alltid hundehår under maskiner og tank. Maskiner må tas frem ofte. I forhold til plasseringer så vanskeliggjør det å lage nok benkeplass. Kunne tenkt meg mere skapplass,men dør,vinduer er plassert slik at det blir kun plass til veldig smalt skap,eller veldig lavt skap under vindu. Hva arkitekten bak huset har tenkt på? Ingenting Anonym poster: d3ee47a1bd50cbfa4ee479bc9664f02f
AnonymBruker Skrevet 24. februar 2013 #6 Skrevet 24. februar 2013 Masse plass for sortering og tørking av tøy. To vaskemaskiner, en med enormt stor trommel og en vanlig. Tørketrommel. Gjerne tørkeskap. Fast plass der strykejern og strykebrett kan stå. God benkeplass til å legge sammen klær. Masse skap. Klesrulle hadde vært en drøm. Plass til å sette sko o.l til tørking, samt henge opp sesongtøy og regntøy og slik. Selve vaskerommet skal være i hovedetasjen i huset slik at man slipper å stå aleine nede i kjelleren i flere timer hver kveld. Anonym poster: 67e9e3c091f3a829ff9359b16507ffef
AnonymBruker Skrevet 24. februar 2013 #7 Skrevet 24. februar 2013 Selve vaskerommet skal være i hovedetasjen i huset slik at man slipper å stå aleine nede i kjelleren i flere timer hver kveld. Anonym poster: 67e9e3c091f3a829ff9359b16507ffef Flere timer hver kveld???? Har du 15 unger, eller er du over gjennomsnittet glad i vaskerommet ditt? Anonym poster: e3a3ca93092cf799145d213ca6293876 7
Minya Skrevet 24. februar 2013 #8 Skrevet 24. februar 2013 Vi har ikke vaskerom. Vaskemaskina står på kjøkkenet, og kattedoen står inne i en alkove hvor vi også har et ekstra kjøleskap og et drittlass med datadeler. Mitt drømmevaskerom er omtrent 15kvm med industriell vaskemaskin og tørketrommel (industrielle maskiner tar omtrent tre ganger så mye vask som en vanlig husholdningsmaskin), og tørkesnorer i taket, stepladder for at jeg skal rekke opp til tørkesnorene og minst en utslagsvask med ordentlig spyleslange. Aller helst en "kjøkkenbenk" til å kunne legge ting på og brette saker og ting, og gjerne et skap med utbrettbart strykebrett. Minst to langskap, ett til støvsugere og mopper/langkoster, og ett til vaskemidler av ymse slag.
helenaa Skrevet 24. februar 2013 #9 Skrevet 24. februar 2013 Vi har ikke vaskerom. Mitt drømmevaskerom er omtrent 15kvm med industriell vaskemaskin og tørketrommel (industrielle maskiner tar omtrent tre ganger så mye vask som en vanlig husholdningsmaskin), og tørkesnorer i taket (...) Det virker jo helt fantastisk. Kan privatpersoner få tak i denslags apparater? Vi hadde sånn der vi bodde tidligere (bygård med vaskekjeller), og jeg skulle gjerne hatt en sånn hjemme! Til TS: Vi har dusj på vaskerommet, og det er helt topp, siden vi bare har ett bad i huset (og er 4 personer) Ellers har vi ikke noe som er spesielt bra eller dårlig.
AnonymBruker Skrevet 24. februar 2013 #10 Skrevet 24. februar 2013 Det virker jo helt fantastisk. Kan privatpersoner få tak i denslags apparater? Vi hadde sånn der vi bodde tidligere (bygård med vaskekjeller), og jeg skulle gjerne hatt en sånn hjemme! Til TS: Vi har dusj på vaskerommet, og det er helt topp, siden vi bare har ett bad i huset (og er 4 personer) Ellers har vi ikke noe som er spesielt bra eller dårlig. Ja, du får kjøpt eks industrivaskemaskin....men til en veldig dyr pris. Vi har det på jobb, de er veldig sterke og mengden av tøy du kan ha inni er oppskrytt Anonym poster: d3ee47a1bd50cbfa4ee479bc9664f02f
Minya Skrevet 25. februar 2013 #11 Skrevet 25. februar 2013 Industrielle vaskemaskiner og tørketromler er mye dyrere enn vanlige husholdningsmaskiner, men jeg savner å ha det. Bodde selv i bygård der vi hadde det, og der kunne jeg vaske like mye på en maskin som jeg nå må ta i tre maskiner. Det er heller ikke noe problem å få kjøpt som privatperson, det er bare det at de er såpass mye dyrere enn de vi vanligvis kjøper.
helenaa Skrevet 25. februar 2013 #12 Skrevet 25. februar 2013 Industrielle vaskemaskiner og tørketromler er mye dyrere enn vanlige husholdningsmaskiner, men jeg savner å ha det. Bodde selv i bygård der vi hadde det, og der kunne jeg vaske like mye på en maskin som jeg nå må ta i tre maskiner. Det er heller ikke noe problem å få kjøpt som privatperson, det er bare det at de er såpass mye dyrere enn de vi vanligvis kjøper. Hvor kjøper man det da? Og hva koster det?
Eliza Doalot Skrevet 25. februar 2013 #13 Skrevet 25. februar 2013 Jeg er mest fornøyd med masse benkplass og at vi har to vaskemaskiner. ..og det jeg savner mest er en skikkelig utslagsvask.
missdior Skrevet 25. februar 2013 #14 Skrevet 25. februar 2013 Hva med sånn vaskerom som VillaVonKrogh har? Den tapeten koster sikkert mer enn huset deres, da men
Athene Skrevet 25. februar 2013 #15 Skrevet 25. februar 2013 Jeg skulle heller hatt to maskiner, enn en større maskin. Problemet hos oss er ikke at maskinene blir fulle, men at man har 6-7 ulike sorteringer. Som jeg gjerne skulle vasket to av i slengen. 2
Gjest hedgepig Skrevet 25. februar 2013 #16 Skrevet 25. februar 2013 (endret) Rikelig med lagringsplass med dører som gjemmer rotet. Gjerne kjøkkeninnredning. Vaskemaskin og tørketrommel bygget inn mellom underskap, med benkeplate over. Plass til flere kurver til sortering. + God plass til å henge klær til tørk, både i taket og på stativ. Og toalett til reserve og til å tømme vaskebøtter i. Edit: Plassering i nærheten av både hage og hovedbad. Og god plass til oppbevaring av rent tøy. Endret 25. februar 2013 av hedgepig
Gjest Gjest Skrevet 25. februar 2013 #17 Skrevet 25. februar 2013 Jeg bodde i et hus en gang hvor vaskerommet var i tilknytning til kjøkkenet og det var utgang der. Kjempesmart detalj.
Arkivskap Skrevet 25. februar 2013 #18 Skrevet 25. februar 2013 Jeg er fornøyd med å ha to store vasker. Skulle også gjerne hatt to vaskemaskiner!!
Minya Skrevet 25. februar 2013 #19 Skrevet 25. februar 2013 Hvor kjøper man det da? Og hva koster det? Et kjapt google-søk viste til Elkjøp, hvor jeg fant minst en maskin med kapasitet på 12 kilo, og Asko som selger det de kalte for profesjonelle vaskemaskiner med store tromler. Det var lite informasjon om hvor mange kilo hver vaskemaskin tok der. En vanlig husholdningsmaskin tar som regel rundt 5-6 kilo tøy per vask. Elkjøp varierte mellom 7500 og 10000, Asko hadde ingen priser på nettsiden.
Minya Skrevet 25. februar 2013 #20 Skrevet 25. februar 2013 Jeg bodde i et hus en gang hvor vaskerommet var i tilknytning til kjøkkenet og det var utgang der. Kjempesmart detalj. Sånn vil jeg også ha! :D
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå