Gå til innhold

Brannbil kake?!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei:)

Jeg skal bake en brannbil kake til sønnen min på 2 år til bursdagen hans, så aner jeg egentlig ikke hvordan jeg skal gjøre det:) noen som har en oppskrift/steg for steg hva jeg trenger osv? Setter stoor pris på svar!:)

Videoannonse
Annonse
Gjest Skjæra
Skrevet

Du må bruke en kakeoppskrift som ikke er for myk, vanlig sukkerbrød eller langpanne er bra syns jeg. Om kaken er for myk, så vild en synke sammen.

fant en link til youtube for deg.

Vanlig smørkrem er det enkleste å smøre på kaken og den kan du farge i alle mulige farger. Bare husk å bruke ordentlig konditorfarge, og ikke sån fra daglivare. Da ender du opp med pastellfarget smørkrem. Lykke til :)

jeg lærte forresten å smøre ett tynt lag rundt hele kaken først, for så å sette den i fryseren til det har blitt hardt. Så tar du på det "ordentlige" laget med smørkrem etterpå. Dette for at den ikke skal smule seg i glasuren.

Skrevet

Tusen takk! Wish me luck;D

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...