Gå til innhold

Sette dyr på fôr eller fosterhjem


Anbefalte innlegg

Gjest FiskenBlub
Skrevet

Lurer litt på hva som er forskjell på å sette dyret ut på fôr og fosterhjem? Hva er Det store som skiller de? Og hva burde stå i de to forskjellige kontraktene?

Skal ikke sette vekk noen av dyrene mine, er bare nysgjerrig og vurderer å være fosterhjem/fôrvert privat i tillegg til å være fosterhjem for dyrebeskyttelsen

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Forvert/ Ut på for.:

Her er det vel meningen at man gjerne setter ut hunder på for som man tenker avel på, dvs med andre ord at etter et visst antall parringer eller kull så blir tispa eller hannhunden forverten sin. Gjerne 2 kull på tisper, og da i den tiden er det sånn at forverten betaler det daglige mens eier( oppdretter) betaler alt som har med parring, valping osv,.og forsikring.

Fosterhjem:

Brukes gjerne i en krise eller at en hund trenger nytt hjem og gammel eier ikke kan ha hunden hos seg til ny eier dukker opp. Noen ganger kan man sette hunden sin i fosterhjem hvis man er i en vanskelig situasjon, f.eks sykehus/ behandlingsopplegg og betale alle utgifter i mellomtiden. Vet om flere som har gjort dette i stedet for å sette de på kennel.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...