Rosie. Skrevet 10. februar 2013 #1 Skrevet 10. februar 2013 Hei! Det finnes flere tråder her inne for de som vil ned i vekt, men jeg tenkte det kunne være hjelpsomt og motiverende med en egen tråd for oss som skal ned en del kg. Selv om vektnedgang er vektnedgang, så tror jeg det er ulike utfordringer knytta til å gå ned 5 kilo mot det å gå ned 30-40+ kilo, eller rettere sagt det å måtte legge om en hel livsstil. Kanskje finnes det lignende tråder fra før, men jeg fant ingen aktive. Vi kan ha veie- og måledag, dele tips og råd, og motivere hverandre. Jeg kjenner ingen IRL som skal ned så mye i vekt med alle utfordringer det fører med seg, så det ville vært supert om flere ville være med på dette. For å starte med meg selv, så er jeg 1.65 og veier nå 110,5 kilo. Jeg har allerede gått ned fra 140 kilo, så jeg er på god vei. Målet mitt er å bli normalvektig og generelt sunnere, og jeg har satt meg flere små delmål. Bare 500 gram til så har jeg gått ned 30 kg, dette er jeg veldig stolt over. Utfordringen min med min nye livsstil er at jeg ikke kan trene. Men dere andre må selvsagt gjerne diskutere trening også! Vil noen være med? 3
AnonymBruker Skrevet 10. februar 2013 #2 Skrevet 10. februar 2013 Jeg vil gjerne være med, men er det ok at jeg er AnonymBruker? Har omtrent samme målene som deg, men kan skrive litt mer utfyllende i morgen. -Ophelia- Anonym poster: c2af2ec61869d88803c5acc6cc1aa347
Rosie. Skrevet 10. februar 2013 Forfatter #3 Skrevet 10. februar 2013 Jeg vil gjerne være med, men er det ok at jeg er AnonymBruker? Har omtrent samme målene som deg, men kan skrive litt mer utfyllende i morgen. -Ophelia- Anonym poster: c2af2ec61869d88803c5acc6cc1aa347 Flott at du vil være med! Selvfølgelig er det greit å være anonym!
saripari Skrevet 10. februar 2013 #4 Skrevet 10. februar 2013 Så kjekk tråd! Jeg begynte rett over nytt år med en ny og sunnere livsstil, og det har gått bra hittil. Søtsuget begynner endelig å komme skjeldent, og maten begynner å bli en rutine. Startvekten min 3. januar var 100,7 kg, og er nå nede i 95,5 kg. Er 173 cm høy, så har nokså mange cm å strekke det ut på. Trener heller ikke noe særlig enda, men det er vel mest fordi jeg er litt lat av meg, og har ikke helt funnet motivasjonen til dette. Prøver å gå to gode turer i uka, men har ikke blitt noe mer en det enda desverre.. Jeg har ingen spesiell diett, men spiser vanlig sunn mat, og prøver å spise 4-5 ganger om dagen. En vanelig dag kan være: Frokost: Grovbrød med leverpostei(Liker ikke "supergrove" brød med frø i, så spiser "barnebrød", feks Josefine) Lunsh: Brødskrive med hawaiifilet og smør Mellommåltid: Dobbel 0% yoghurt med litt musli i Middag: Laks/kylling med en liten potet/litt ris og halve tallerkenen med grønnsaker(gulerot og brokkoli) Kvelds: En brødskive med leverpostei/yoghurt(ettersom hvor sulten jeg er) Er også veldig glad i tomatsuppe/wok/kjøttkaker osv. til middag, men passer alltid på å ikke spise like mye som før, og ha masse grønnsaker ved siden av(helst halve tallerekenen). Hvordan pleier dere å spise? Syntes det er litt vanskelig å finne de sunne alternativene bestandig.
Rosie. Skrevet 10. februar 2013 Forfatter #5 Skrevet 10. februar 2013 Jeg har konto på diett.no, der jeg fører opp alt jeg spiser. Før var dette en gratis tjeneste, nå koster det penger, men siden jeg syns det er et godt verktøy så har jeg betalt for et år. Jeg legger meg på 1400-1500 kcal pr. dag. Det høres nok veldig lite ut for en som veier 110 kg, men jeg er så og si helt passiv. Hadde jeg hatt en aktiv livsstil og trent, så hadde jeg spist mer. Det er et kjent faktum at mange underrapporterer hva de putter i munnen, og jeg tror ikke alle overvektige nødvendigvis går rundt og bevisst spiser mer enn de skal. For meg var det en utrolig aha-opplevelse da jeg fikk oversikt over hva jeg spiste. Jeg har brukt mye tid og energi på å tillegge meg nye vaner, og det jeg ser på som et normalt kosthold nå, er ikke det jeg så på som et normalt kosthold før. Hva jeg spiser? Jeg tok utgangspunkt i retter og varer jeg var vant til fra før, og justerte mengder, oppskrifter og sammensetning. Nå lager jeg alt fra bunnen. Mest mulig rent kjøtt i stedet for farser, mye fisk (både fet og mager) og kylling, bare litt potet/ris/pasta til middagen, og mye grønnsaker- enten kokt eller rå, dampa, og salater. Jeg prøver å spise grønnsaker til hvert måltid. Egg spiser jeg også en del av, enten som pålegg eller som omelett til lunsj og middag. Supper syns jeg blir litt lite mettende som middag, men det spørs sikkert på oppskrifter og hvilken suppe det er snakk om. Brødmat og knekkebrød spiser jeg fortsatt, men jeg passer på mengden her også. Avokado har blitt en favoritt, i salater og som pålegg. Sunt og kalorifattig er jo ikke nødvendigvis helt det samme alltid, for meg er det mengde og sammensetning av måltider som er viktig. I gjennomsnitt spiser jeg en sånn 4-pakning med yoghurt i uka. Hvis jeg har spist litt lite en dag, så kan jeg ta litt nøtter i yoghurten på kvelden. Havregrøt er en frokostfavoritt, det kan varieres i det uendelige, med bær, frø, kanel, frukt osv. Frukt spiser jeg også, men det er litt sesongbetont kan man si. I desember spiste jeg mye, fordi jeg er så glad i klementiner. Juice har jeg slutta helt med, men lager noen ganger smoothie med blant anna bær og noe frukt.
saripari Skrevet 10. februar 2013 #6 Skrevet 10. februar 2013 Hva jeg spiser? Jeg tok utgangspunkt i retter og varer jeg var vant til fra før, og justerte mengder, oppskrifter og sammensetning. Nå lager jeg alt fra bunnen. Mest mulig rent kjøtt i stedet for farser, mye fisk (både fet og mager) og kylling, bare litt potet/ris/pasta til middagen, og mye grønnsaker- enten kokt eller rå, dampa, og salater. Jeg prøver å spise grønnsaker til hvert måltid. Egg spiser jeg også en del av, enten som pålegg eller som omelett til lunsj og middag. Supper syns jeg blir litt lite mettende som middag, men det spørs sikkert på oppskrifter og hvilken suppe det er snakk om. Brødmat og knekkebrød spiser jeg fortsatt, men jeg passer på mengden her også. Avokado har blitt en favoritt, i salater og som pålegg. Sunt og kalorifattig er jo ikke nødvendigvis helt det samme alltid, for meg er det mengde og sammensetning av måltider som er viktig. I gjennomsnitt spiser jeg en sånn 4-pakning med yoghurt i uka. Hvis jeg har spist litt lite en dag, så kan jeg ta litt nøtter i yoghurten på kvelden. Havregrøt er en frokostfavoritt, det kan varieres i det uendelige, med bær, frø, kanel, frukt osv. Frukt spiser jeg også, men det er litt sesongbetont kan man si. I desember spiste jeg mye, fordi jeg er så glad i klementiner. Juice har jeg slutta helt med, men lager noen ganger smoothie med blant anna bær og noe frukt. Høres ut som du har tenkt ganske likt som meg De første ukene skrev jeg ned alt jeg spiste, og regnet på kaloriene. Etter ett par uker kom jeg inn i ett spor om hva som er greit og ikke, og ca hvor mye jeg kunne ta av ting jeg gjerne spiser(fikk også plyndra gjennom de fleste middagene som ofte blir laget her i hus på den tiden). Nå skriver jeg opp innimellom, eller dager der jeg vet det vil komme noe usunt/kaloririkt, feks bursdager, lunsh med venner eller middag hos bestemor. Spiser ikke mye frukt, men det er igrunn bare fordi det ikke er så mange frukter jeg liker spesielt godt. Har kuttet helt ut juice jeg også, og drikker stort sett vann, utenom lørdagskvelden: da er det lov med litt pepsi max(drakk cola før, i farlig store mengder). Om jeg får ekstremt lyst på cola nå, så tar jeg litt pepsi max, og blir stort sett så skuffet over smaken at jeg lar det være Av brødmat så har jeg funnet ut at jeg kan max spise 4 om dagen, men blir stort sett 2-3 skiver. Dersom vi har suppe til middag, blir det gjerne en brødskive med smør på der også. Vil ikke lage kostholdet mitt for strengt heller, for da sprekker jeg garantert!
kamillete Skrevet 12. februar 2013 #8 Skrevet 12. februar 2013 (endret) Jeg blir gjerne med på denne tråden. Skal ned minst 20 kilo. Jeg er 170 cm og veide 90,4 kg da jeg begynte å gå ned i vekt. Før helgen veide jeg 79,6 og minus 20 cm rundt midjen. Det var et høydepunkt for meg, men etter helgen var jeg tilbake på 80,4. Har vært på 80 en stund og begynner å bli ganske frustrert. Endret 12. februar 2013 av Karthy
saripari Skrevet 12. februar 2013 #9 Skrevet 12. februar 2013 Så flink du har vært da, Karthy Når begynte du med vektnedgang? Så frustrerende å stå stille på vekten! Får håpe det løsner snart, og du fortsetter videre nedover!
missdior Skrevet 12. februar 2013 #10 Skrevet 12. februar 2013 Jeg vil være med!! Mitt første delmål er 10 kg, men i det lange løp vil jeg ned 40 KG.
AnonymBruker Skrevet 12. februar 2013 #11 Skrevet 12. februar 2013 Hiver meg gjerne på. Skal ned ca. 40 kilo. Høsten 2012 nådde vekten 112 kilo. Klarte ikke å gå på vekten etter det, men veiet meg forrige uke, og da var vekten 109. I går var jeg nede i 107,7. Har siden i høst kuttet ut en del snop (er vel det man kan kalle avhengig av sukker). De siste to ukene har jeg blitt mer streng med meg selv. Forsøker å ligge på rundt 1500 kcal om dagen. Spiser ikke ferdigmat, lager alt fra bunnen av. Bruker mye grønnsaker. Målet mitt er en nedgang på rundt 40 kilo. Men mitt første mål er selvsagt å komme under 100 kilo. Har som mål å se 99-tallet før vår første sommermåned. Jeg setter meg små mål, for da føler jeg at det er enklere for meg å være motivert. Anonym poster: 134525b3346ef7e8342ad54cd9bace59
Rosie. Skrevet 12. februar 2013 Forfatter #12 Skrevet 12. februar 2013 Her var det kommet flere, så bra! Velkommen! Når har dere veiedag/måledag? Jeg har brukt mandager, det bare ble sånn. Er det interesse for felles veie/måledag, eller skal vi bare velge det som passer best for hver av oss? I går veide jeg forresten 109,8 kg. Det er så deilig hver gang man ser et "titall mindre" på vekta. :D
missdior Skrevet 12. februar 2013 #13 Skrevet 12. februar 2013 Her var det kommet flere, så bra! Velkommen! Jeg har brukt mandager, det bare ble sånn. Er det interesse for felles veie/måledag, eller skal vi bare velge det som passer best for hver av oss? I går veide jeg forresten 109,8 kg. Det er så deilig hver gang man ser et "titall mindre" på vekta. :D Jeg veier meg også hver mandag
kamillete Skrevet 12. februar 2013 #14 Skrevet 12. februar 2013 Så flink du har vært da, Karthy Når begynte du med vektnedgang? Så frustrerende å stå stille på vekten! Får håpe det løsner snart, og du fortsetter videre nedover! Jeg har egentlig bare gått ned i vekt ved å spise annerledes. Kostholdet mitt var i utgangspunktet ikke problematisk, men jeg gikk på en medisin som gjorde at jeg la på meg 20 kilo. Har ingen forklaring hvorfor, for jeg fikk ikke økt matlyst eller ble mindre aktiv. Nå er jeg nære minus 11 kg på et halvt år, fordi jeg ikke har trent. Men nå har jeg startet å trene igjen!
Rosie. Skrevet 12. februar 2013 Forfatter #15 Skrevet 12. februar 2013 Jeg veier meg også hver mandag Da foreslår jeg mandager. Jeg har ikke målt meg på lenge, det var så frustrerende og demotiverende at jeg ble stadig smalere over hofter og bryst, mens midjemålet nesten ikke rikka seg på ukesvis. Fasongen min har forandra seg en del, kan man si. Nå bruker jeg str. 50 i bukser, men hadde det ikke vært for magen, så kunne jeg helt sikkert brukt en str. mindre. Fra neste mandag kommer mål fra meg!
saripari Skrevet 12. februar 2013 #16 Skrevet 12. februar 2013 Jeg har egentlig bare gått ned i vekt ved å spise annerledes. Kostholdet mitt var i utgangspunktet ikke problematisk, men jeg gikk på en medisin som gjorde at jeg la på meg 20 kilo. Har ingen forklaring hvorfor, for jeg fikk ikke økt matlyst eller ble mindre aktiv. Nå er jeg nære minus 11 kg på et halvt år, fordi jeg ikke har trent. Men nå har jeg startet å trene igjen! Jeg har heller ikke begynt å trene så mye enda. Prøver å få til hvertfall 3 halvtimes turer i uken, men det er jo ikke stort Håper på litt mer når minusgradene blir litt varmere, og bakken ikke er isbelagt. mitt mål nå(etter å ha klart det første: -5 kg) er å se 8 tallet på veka før mai. Vekta i dag til morran var 95,2, så det satser jeg på å klare
frøkengrapefrukt Skrevet 12. februar 2013 #17 Skrevet 12. februar 2013 jeg blir også gjerne med her har gått langsomt ned fra 98 til 92 iløpet av høsten, men nå er det på tide og få litt mer fart på sakene... er 172 høy. første delmål er BMI under 30, omtrent 4 kg herfra.
kamillete Skrevet 12. februar 2013 #18 Skrevet 12. februar 2013 Jeg har heller ikke begynt å trene så mye enda. Prøver å få til hvertfall 3 halvtimes turer i uken, men det er jo ikke stort Håper på litt mer når minusgradene blir litt varmere, og bakken ikke er isbelagt. mitt mål nå(etter å ha klart det første: -5 kg) er å se 8 tallet på veka før mai. Vekta i dag til morran var 95,2, så det satser jeg på å klare Det høres kjempebra ut! Du har en positiv tankegang, men du må også tenke på at du slår alle på sofaen når du er ute på tur! Du beveger deg og det setter kroppen stor pris på. Jeg syns du er kjempe flink som kommer deg ut i kulda, tenk på hva du får til. Lykke til med målet ditt, det vet jeg du klarer! Å se 8 tallet føltes fantastisk da jeg gikk ned den første kiloen, nå fikk jeg se 7 tallet før helgen, men det ble borte igjen, hater fastelavensboller, de er så gode.. Målet mitt er å se 7 tallet igjen! Ligger å lurer mellom 80 og 80,4
AnonymBruker Skrevet 13. februar 2013 #19 Skrevet 13. februar 2013 Hei Jeg blir gjerne med! Jeg har en del kilo å ta av. Jeg har gått ned fra 114 til 97 kg. Har ca 30 kg igjen for å komme til trivselsvekta mi. Er mest pga medisin at jeg har lagt sånn på meg, men stillesitting og godterispising har også hatt en rolle. Jeg har et sunt kosthold nå ser jeg på denne tråden. Jeg har gjort mye av det samme. Jeg går lange turer flere ganger i uken og trener styrke på treningsstudio to ganger i uka. Å bygge litt muskler kan være litt lurt da det øker hvileforbrenningen. Syns dette er en fin tråd da jeg er kjempeinteressert i å lære mer om sunt kosthold siden det er det viktigste i vektnedgang. Anonym poster: c3109ac2305d3f423f85a8a01db8ef8a
entropia Skrevet 13. februar 2013 #20 Skrevet 13. februar 2013 Hei Skal ned ca. 22 kg og lurte på om jeg kunne få være med her? Har tidligere gått ned 10 kg, men merker nå at motivasjonen daler og kiloen sniker seg på igjen.. Hva gjør dere andre for å "holde" dere?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå