Gå til innhold

Kjøpe Canon speilrefleks til under 7000.. Forslag?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har trålet meg gjennom den ene best i test etter den andre, men synes detcer uoversiktlig. Noen som har erfaringer med nye Canonkamera, evt.forslag?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Siden du har råd til det ville jeg valgt et fra xxxD-serien (600D eller 650D) fremfor xxxxD-serien (1100D). Bildekvaliteten er stort sett det samme, men ting som bedre skjerm, bedre ergonomi og høyere oppløsning på filmopptak taler for 600D/650D.

Dersom du synes disse blir for små å holde kan du ta en titt på 60D, som er litt mer avansert. Alle skal imidlertid være greie å bruke for en nybegynner.

Det er ikke store forskjellene mellom 600D og 650D. Sistnevnte har touch-skjerm, autofokus under filming og muligens litt bedre autofokus dersom du tar bilder av sport (9 krysspunkter i stedet for 1). Er ikke disse tingene viktig så kan du likegodt gå for 600D. Gå gjerne i en fotobutikk og klå litt på kameraene, velg så det du liker best.

Jeg tenker det vil lønne seg å starte med kameraet med kitobjektivet (18-55 IS), fler objektiver og slikt kan du kjøpe senere hvis/når du vet hva du eventuelt måtte savne. Jeg ville lest manualen og lest om blender, lukker og ISO. Når du forstår dette blir det mye lettere å få kontroll over kameraet og få bildene slik du ønsker :)

Lykke til!

Skrevet

Tusen takk for svar! :)

Skrevet

Spørs litt hva du har tenkt å fokusere på, hvilken type bruk og hvor "aktiv" du skal være utendørs. Film opp mot foto også for eksempel.

Skrevet (endret)

Bare ikke gjør samme tabben som meg ;) Skal du filme må du ha minnebrikke med klasse ti, ellers hakker filmen ;)

Endret av Gjest
Gjest padawan
Skrevet

Gå gjerne i en fotobutikk og klå litt på kameraene, velg så det du liker best.

Jeg synes dette var det beste rådet du gav. selve brikken på speilrefleks-kameraer i samme segment er såpass like at jeg vil påstå det viktigste er 1) hvordan du synes det er å holde 2) hvordan du synes det er å navigere i menysystemet.

Hva du skal bruke kameraet til spiller også inn. skal du mye ut i skog og mark eller trenger et kamera som tåler mye ville jeg anbefale deg å vurdere Pentax K-30 som ligger i omtrent samme prisklasse som de du etterspør. (test av Pentax K-30 kan du lese her).

Skrevet

vet noen av dere om disse er bra ?

nikon D3100 og canon eos 1100d

Anonym poster: 75989b83dc3b8a2bf3a240ee42a8c56c

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...