Gjest Daenerys Skrevet 27. januar 2013 #1 Skrevet 27. januar 2013 Jeg er så heldig å få velge ut ringen min selv. Problemet er vel helst fargen, hvitt eller gult gull, og hvilken hånd jeg skal ha den på. Jeg tror ikke jeg skal ha den tradisjonelle gifteringen i gult gull. Har også lyst til å fortsette å gå med forlovelsesringen etter bryllupet Men jeg har ikke lyst til å blande hvitt gull og gult gull på samme hånd. Spørsmålet er om jeg kan gå med begge ringene på høyre hånd? Eller bør forlovelsesringen byttes til venstre hånd etterhvert? Fingeren på venstrehånden er ca 2 ringstørrelser tynnere enn den på høyre, derfor føler jeg at jeg må bestemme meg nå Jeg vet ikke hva som er tradisjon jeg, hva har dere gjort, dere som har en forlovelsesring og en giftering?
Ea_ Skrevet 27. januar 2013 #2 Skrevet 27. januar 2013 Jeg synes du skal velge akkurat det du tror du vil like best selv. Etter at vi forlovet oss har jeg tittet på alle mulige folks hender og det er jammen mange varianter. Jeg skal ha både forlovelsesring og giftering på samme finger. Hvis du helst vil ha det sånn så pass bare på at forlovelsesringen er en ring som passer med en annen ved siden av. Personlig synes jeg det er penest når ringene er relativt smale. Venninnen min har forlovelsesring i hvitt gull og giftering i rødt gull på samme finger og det er overraskende fint. De er veldig i samme stil.
Gjest Daenerys Skrevet 28. januar 2013 #3 Skrevet 28. januar 2013 Rødt gull har jeg ikke tenkt på, men det er jo nydelig! Jeg tenker at forlovelsesringen sannsynligvis blir ensteins-ring i hvitt gull, typisk frierring Og de passer jo fint med andre ringer.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå