Gå til innhold

Skal det ikke vises resultater?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har etter nyttår som mange andre prøvd og slutte med brus. Nei, ikke prøvd. jeg har faktisk sluttet. Ikke drukket et glass brus etter nyttår. Endret litt på matvanenene mine . Før drakk jeg nærmere 2 liter sukker cola om dagen. Hvorfor vises det ikke noe resultater enda?

Jeg har det ikke travelt med å gå ned i vekt, men synes nå dette er litt rart. Noen som har en god forklaring til meg ?

Anonym poster: aacd5ba545f773b514d164154cb2cbb0

Anonym poster: b34d700863bfad53a3e4e84bb2859db0

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Loggfører du mat- og væskeinntak og aktivitet? Det hjelper ikke å kutte ut én ting om du erstatter det med noe som gir samme kalorimengde, eller kutter ned på aktiviteten.

  • Liker 1
Skrevet

Forklaringen er enkel; du putter i deg mer enn du forbrenner. Simple math.

Skal du gå ned i vekt, må du forbrenne mer enn du spiser. Det gjøres ved å spise mindre eller bevege seg mer, aller helst en kombinasjon av de to. :)

Anonym poster: 2af02e3a0c94a4d708f75a50ae7a33d0

  • Liker 2
Skrevet (endret)

Hvor mye synlig forandring forventer du i noe tilfelle på to uker? Seriøst?

Endret av Leifr
  • Liker 3
Skrevet

Jeg forventer ikke kjemperesultater. Men jeg burte vel forvente at jeg kjenner det litt på kroppen ?

Skal begynne på treningsentert i morgen, så da hjelper det seg sikkert med tiden :)

ts

Anonym poster: b34d700863bfad53a3e4e84bb2859db0

Skrevet

Det tar tid å se resultater! To uker er ingenting.

Dessuten er det ikke gitt at man går ned i vekt av å kutte cola hvis man fortsatt er i kalorioverskudd.

Men supert at du kutta colaen! Da er du allerede på god vei!

Anonym poster: dbe672a3d9d88925bdfa51ba4a019b66

  • Liker 2
Skrevet

Kjenne det på kroppen gjør du nok ikke, er begrenset hvor mye man kan gå ned på to uker. Dersom den eneste faktoren som er endret her er brusen, så betyr ikke det nødvendigvis at du går ned. Det kan likevel hende du får i deg for mange kalorier, og dermed fortsatt går litt opp eller holder deg på samme vekt. Du må nesten passe på hva du spiser. Ellers kan du både veie deg og måle deg for å se om du får målbare resultater. :)

  • Liker 2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...