Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Min samboer hadde forlagt tre telefon regninger, som da ble sendt til inkasso. Den 03.01.2013 fikk han brev fra Sergel. Har han nå fått betalings anmerkning? Legger ved det som står om dette i brevet:

Vår kunde har benyttet et kredittvurderingsprodukt som kalles scoring. Scoring er basert på en sammenstilling av opplysninger fra vårt register samt statiske opplysninger om personer med samme alder, bosted, inntekt og formue som deg. Følgende informasjon er lagt til grunn ved beregning av score for: SERGEL NORGE AS.

Ingen betalingsanmerkninger eller frivillig pantstillelser funnet.

Data fra lingningsoppgjøret:

Lingningsår: 2011

Klasse: 1

Formue: 0

Inntekt: 87.288

Skatt: 22.910

Bruttoinntekt: 136.889

Gjeldsgrad I : 0.00

Gjeldsgrad II: 1.57

(Står også fra 2010 og 2009, men med andre tall så klart)

Videre står det:

Ingen næringsinteresser funnet

Score/Rating:

686 moderat sannsynlighet for ny anmerkning (inkasso)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Han har også fått ny regning som skal betaler innen 18.01.2013, som kan så klart SKAL betale!!

AnonymBruker
Skrevet

Det står da vitterlig "Ingen betalingsanmerkninger funnet" ? Kan du ikke lese?

Anonym poster: 2adf2df7543dbf3756fd349691172aa6

  • Liker 1
Skrevet

Trenger ikke bli spydig av den grunn ;-) Jeg klarer fint å lese, men forstod ikke resten av det som stod.

Ta deg en tidlig kveld, høres ut som du behøver det! Ha en god natt :)

  • Liker 1
AnonymBruker
Skrevet

Spørsmålet ditt handler tydeligvis om han har betalingsanmerkning. Svaret står i brevet, svart på hvitt står det "ingen betalingsanmerkning funnet"... Så skjønner godt den litt oppgitte anonymebrukeren over her.

Anonym poster: 4a645d68c374cd3da750f282adadba5d

  • Liker 2
Gjest Darthoven
Skrevet

Ingen betalingsanmerkning. Men sørg for guds skyld å ikke la det gå så langt igjen. Betalingsanmerkning betyr over og ut for huslån osv.

Skrevet

Grunnen til at jeg spurte var scoringen som stod under, den jeg ikke forstod noe av. Vanskeligere var det ikke.

Skrevet

Dette brevet er et resultat av at Sergel har fått kjørt en kredittsjekk. Dette er det samme som alle firmaer der det søkes om kreditt eller lån vanligvis gjør. Scoringen betyr at selskapet som har utført kredittsjekken mener at denne personen er en dårlig betaler og at det er en sansynlighet for at denne personen vil la være å betale fremtidige regninger. Det dette betyr i praksis er at det kan være vanskelig å f.eks. få nytt mobilabonnement eller det kan bli problemer med f.eks. å få et boliglån.

Anonym poster: 55d58f771fde09e112540e255597d9a0

Gjest barista
Skrevet

Nei, ingen betalingsanmekning. :)

Og dessuten: dersom han hadde hatt en, så skal de slettes når kravet er betalt.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...