lell Skrevet 26. desember 2012 #1 Skrevet 26. desember 2012 Når vasker dere ribbestekeren? Pinnekjøttgryta? Kasserollene osv? Jeg vil helst få det gjort samme dag så mat ikke setter seg fast og jeg må slite med å få det vasket. Mens de andre her ikke gidder å ta det samme dag, men heller ei neste dag, så da er det lilevel jeg som må ta det. Hvem og hvordan ryddes mat og tallerk osv hos der?
Berentsens Skrevet 26. desember 2012 #2 Skrevet 26. desember 2012 Jeg tar som regel på meg det ansvaret. Kona lager det meste av julematen, så da tar jeg av meg oppvasken i jula. På julaften tok jeg oppvasken før barna fikk åpne gavene, og det er noe vi har gjort i alle år.
Pepperbiff Skrevet 26. desember 2012 #3 Skrevet 26. desember 2012 (endret) Pleier å la det stå til det har stivnet, feks over natten. Slik at det er mulig å kaste det i bosset, og ikke i do (hvor jeg har hørt at det ikke skal) " Hvor gjør man av fettet fra ribba eller pinnekjøttet? Svaret er enkelt: Det skal verken i do eller i kjøkkenvasken, men i søpla." http://www.dinside.no/908209/kast-fettrestene-i-sopla Endret 26. desember 2012 av Pepperbiff 1
Fantomina Skrevet 26. desember 2012 #4 Skrevet 26. desember 2012 Vi sitter så lenge vi gidder, så rydder vi ungene av bordet, stabler i maskinen og alt mens mamma ordner dessert. Så sitter vi igjen så lenge vi gidder, ungene rydder igjen etter desserten og alle gjør en innsats på kjøkkenet.
AnonymBruker Skrevet 26. desember 2012 #5 Skrevet 26. desember 2012 Det aller meste blir ryddet bort med en gang, skylt og satt i oppvaskmaskinen. Blir den full så startes den. Akkurat langpanna til ribba kan gjerne bli stående en dag eller to. Putter den tilbake i steikovnen sånn at den ikke står i veien. Anonym poster: a0d372abaa4d2ec7b6e92e6f48d96004
Kayli Skrevet 26. desember 2012 #6 Skrevet 26. desember 2012 Vasker opp når vi er ferdige med måltidet.
AnonymBruker Skrevet 26. desember 2012 #7 Skrevet 26. desember 2012 Tar det dagen etter jeg. Da er alt stivnet og klart til å bli tatt vekk med papir. Anonym poster: 1b58c6c7df32afc98ea8223102735c56
Glynis Skrevet 26. desember 2012 #8 Skrevet 26. desember 2012 Far og barn setter seg i sofaen og hviler magen mens mamma tar seg av all ryddingen og matrestene. Små gryter kjøres med en gang i maskinen, pinnekjøttgryta tas etter frokost neste dag.
Blå Trombone Skrevet 26. desember 2012 #9 Skrevet 26. desember 2012 Stapper alt som får plass inn i oppvaskmaskinen med en gang, og har vann og litt oppvaskmiddel i pinnekjøttgryta (den er for stor for oppvaskmaskinen). Vasker gryta seinere på kvelden eller neste morgen.
Gjest Vinglepetra Skrevet 26. desember 2012 #10 Skrevet 26. desember 2012 Samme kveld, rett etter at vi er ferdig med middagen.
AnonymBruker Skrevet 27. desember 2012 #12 Skrevet 27. desember 2012 Alt skylles av rett etter middagen, og det som kan gå i maskin puttes i der med en gang så vi får det ut av veien. Ordentlig vask tas når gjestene er gått. Hos min mor insisterer hun på å ta hele kjøkkenvasken med en gang, med det resultat at vi gjestene blir sittende alene i stuen og ikke ser snurten av henne, bare hører skramling og styr fra kjøkkene. Hvor hun ikke vil ha hjelp (lite kjøkken - ikke plass til hjelpere, blir bare til at man er i veien). Ikke kos. Anonym poster: 61c0020f722684dd7450c1dafd7891a6
AnonymBruker Skrevet 28. desember 2012 #13 Skrevet 28. desember 2012 Her vaskes det opp etter at julaften er over og de fleste har gått og lagt seg. Synes det faktisk er koselig å stå i natten og vaske opp og se ut av kjøkkenvinduet på lysene og snøen utenfor Vi er som regel 2-3 stk som tar oss av det, og da gjerne noen andre enn de som har laget mat og styrt mye på dagen. Anonym poster: bfbb46f35895eeea0fc24e8f54120742
Gjest Erja Skrevet 29. desember 2012 #14 Skrevet 29. desember 2012 Mannen og jeg vasker opp i fellesskap etter middagen og før vi setter oss i salongen med kaker, kaffe og pakker. Husker det slik fra barndommen også - vi barna ventet utålmodig mens damene vasket opp på kjøkken. Da er alt rent og pent til resten av kvelden.
Dolce Skrevet 29. desember 2012 #15 Skrevet 29. desember 2012 Her hviler pinnekjøttgryten i fred til dagen etter. Julaften fylles den med kokvarmt vann og oppvaskmiddel, men oppvasken tas dagen derpå. Orker ikke stå på kjøkkenet og vaske på julaften. Og husker med skrekk diverse familiejuler da vi ikke så snurten av fruen i huset, fordi hun vasket opp....
Gjest Funky Punk Skrevet 29. desember 2012 #16 Skrevet 29. desember 2012 (endret) Jeg vasker opp etterhvert som det blir ferdig på ovnen. Bruker jo ikke grytene når jeg serverer uansett, men har det over på serveringsfat. Det som evnt blir til overs legges i slike aluminiumsformer med papplokk og settes der det skal stå til vi trenger det igjen Bruker ikke mer tid på kjøkkenet av den grunn Bestikk, tallerkner, glass m.m. settes i oppvaskmaskinen (som jeg på forhånd har sørget for er tom) etter middagen slik at jeg ikke trenger å bruke særlig mye tid på det Endret 29. desember 2012 av Funky Punk
Leifern Skrevet 29. desember 2012 #17 Skrevet 29. desember 2012 Det skal selvsagt tas FØR gavene pakkes opp! Fast tradisjon.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå