Lucid Skrevet 20. desember 2012 #1 Skrevet 20. desember 2012 Jeg har hatt en jobb med veldig dårlig betalt, og den eneste grunnen til at jeg har holdt ut er at jeg visste at jeg skulle få en bonus. I slutten av oktober sendte jeg en mail til lønnsavdelinga der jeg spurte hvor mange timer jeg mangla. Fikk ingen svar, så jeg henvendte meg til en kompis som sitter litt høyere i systemet og fikk vite at jeg manglet nok timer til at jeg kunne jobbe det inn med god margin i november. Jeg førte statistikk, og når jeg hadde jobbet det inn sendte jeg en ny mail. Heller ikke da fikk jeg noe svar, men jeg VISSTE at jeg hadde nådd målet, har gledet meg i en hel mnd til å få denne fantastiske bonusen. Nå kommer lønningsdag, og jeg hopper av glede når jeg sjekker konto - og innser at det eneste jeg har fått er de pengene som jeg normalt sett hadde fått uten bonusen. Dette betyr at jeg har akkurat nok til å betale husleie og en regning, men ingenting til mat og/eller julegaver. Jeg kontakter igjen min venn for å spørre om han kan undersøke hva som har skjedd. Han tar kontakt med lønnsavd. som ikke svarer meg, og får beskjed om at det har skjedd en feil. Jeg har timene i orden, og skulle ha fått pengene nå. Men jeg får dem i januar. Jeg kan sende forespørsel om forskudd, men da får jeg dem fortsatt i januar. Jeg har også gått inn i en periode hvor jeg har hatt både influensa og omgangssyke om en annen, og er i skikkelig dårlig form. Men jeg har likevel valgt å jobbe heltid og overtid for å hjelpe dem med å nå målet før jul. Men nå kjenner jeg at jeg ikke orker å dra på jobb. Hvorfor skulle jeg hjelpe dem når de er så lite innstilt på å hjelpe meg når DE har gjort en feil? Ja, det er dårlig arbeidsmoral fra min side, men nå har jeg null arbeidsmoral igjen. Jeg tenker bare på hvordan jeg skal overleve desember når jeg nå har basert alt på denne bonusen.. Hva skal jeg gjøre? Dra på jobb og late som ingenting? Klage og styre for å se om jeg kan finne noen fornuftige mennesker på jobb som innser at jeg trenger penger? Er det jeg som tar feil? Burde jeg bare godta det? Er så frustrert nå at jeg vet ikke hva jeg skal gjøre..
Okapi Skrevet 20. desember 2012 #2 Skrevet 20. desember 2012 Hvis du er i skikkelig dårlig form kan du vel sykmelde deg?
Gjest barista Skrevet 20. desember 2012 #3 Skrevet 20. desember 2012 Jeg har opplevd det samme. På min Desemberlønning har de klart å betale meg halvparten av mine arbeidet timer. Ikke forstår hverken jeg, eller min leder hvorfor. Men jeg har bare fått noen dager. Sendte forespørsel til mitt kontor, med beskjed om at de kommer på neste lønning. Veldig kjipt, og usikker selv på hvordan jeg må løse det.. Men det ser ut til at jeg må ta i bruk kredittkortet, og leve på det i over en mnd. Hadde også råd til å betale husleie, og regninger. Men nå sitter jeg her med 200 kr på konto. Og neste lønning er 20 Januar. Jeg har mat til ut uken, og reiser nå hjem til foreldre for jula, og blir der til 7 Januar. Tror jeg har akkurat nok bensin, dersom jeg ikke kjører noe mer enn til/fra foreldre. Men etterpå har jeg som sagt 200 kr å overleve på. Og en linseregning på 2000 kr som må betales. Veldig kjip situasjon, og tviler på lønningskontoret gjør noe. Så, jeg skjønner godt frustrasjonen din. Jeg må ta i bruk kredittkort, noe jeg kvier meg for. Det er ikke en ok løsning, men kanskje du også har det?
Lucid Skrevet 20. desember 2012 Forfatter #4 Skrevet 20. desember 2012 (endret) Hvis du er i skikkelig dårlig form kan du vel sykmelde deg? Joda, men det hjelper jo lite på de manglende pengene. De har snytt meg for penger før, men da har det bare handlet om et par hundre kroner, ikke 10 000.. Kanskje det bare er jeg som er dum. Burde vel ha slutta for lenge siden.. Jeg har opplevd det samme. På min Desemberlønning har de klart å betale meg halvparten av mine arbeidet timer. Ikke forstår hverken jeg, eller min leder hvorfor. Men jeg har bare fått noen dager. Sendte forespørsel til mitt kontor, med beskjed om at de kommer på neste lønning. Veldig kjipt, og usikker selv på hvordan jeg må løse det.. Men det ser ut til at jeg må ta i bruk kredittkortet, og leve på det i over en mnd. Hadde også råd til å betale husleie, og regninger. Men nå sitter jeg her med 200 kr på konto. Og neste lønning er 20 Januar. Jeg har mat til ut uken, og reiser nå hjem til foreldre for jula, og blir der til 7 Januar. Tror jeg har akkurat nok bensin, dersom jeg ikke kjører noe mer enn til/fra foreldre. Men etterpå har jeg som sagt 200 kr å overleve på. Og en linseregning på 2000 kr som må betales. Veldig kjip situasjon, og tviler på lønningskontoret gjør noe. Så, jeg skjønner godt frustrasjonen din. Jeg må ta i bruk kredittkort, noe jeg kvier meg for. Det er ikke en ok løsning, men kanskje du også har det? Er det noen som sender ut kredittkort så tett oppunder jul? Endret 20. desember 2012 av Lucid
Gjest Eld Skrevet 20. desember 2012 #5 Skrevet 20. desember 2012 Bedriften har vel krav på å rette opp til neste lønning? Synes det er utrolig dårlig av dem å ikke svare deg. Hadde jeg vært deg ville jeg sett meg om etter ny jobb, gått på jobb som vanlig, brukt kredittkort akkurat nå til utgiftene og betalt tilbake med en gang du får resten av pengene.
Lucid Skrevet 20. desember 2012 Forfatter #6 Skrevet 20. desember 2012 Bedriften har vel krav på å rette opp til neste lønning? Synes det er utrolig dårlig av dem å ikke svare deg. Hadde jeg vært deg ville jeg sett meg om etter ny jobb, gått på jobb som vanlig, brukt kredittkort akkurat nå til utgiftene og betalt tilbake med en gang du får resten av pengene. Joda, neste lønning kommer til å bli fantastisk ettersom jeg får de manglende pengene OG forhåpentligvis alt jeg har jobbet overtid der.. Men hva hjelper det når jeg trenger penger nå. Igjen, er det noen som sender ut kredittkort nå, så tett oppunder jul?
Gjest Eld Skrevet 20. desember 2012 #7 Skrevet 20. desember 2012 Joda, neste lønning kommer til å bli fantastisk ettersom jeg får de manglende pengene OG forhåpentligvis alt jeg har jobbet overtid der.. Men hva hjelper det når jeg trenger penger nå. Igjen, er det noen som sender ut kredittkort nå, så tett oppunder jul? Du kan høre med banken din. Jeg har Skandiabanken som brukskonto og der har jeg muligheten til å legge til kreditt til brukskonto (har aldri benyttet meg av det så vet dessverre ikke mer enn det). Kanskje du har noen du kan låne av?
Marwel Skrevet 20. desember 2012 #8 Skrevet 20. desember 2012 Er det noen som sender ut kredittkort så tett oppunder jul? Kontokreditt? 1
QueenOfTheSidewalk Skrevet 20. desember 2012 #9 Skrevet 20. desember 2012 Det tar en uke å få kredittkort. Hør heller med banken din om du kan få kontokreditt.
Okapi Skrevet 20. desember 2012 #10 Skrevet 20. desember 2012 Joda, men det hjelper jo lite på de manglende pengene. De har snytt meg for penger før, men da har det bare handlet om et par hundre kroner, ikke 10 000.. Du har da ikke blitt snytt, pengene får du i januar. Kjipt å måtte si det, men å basere alt på neste lønning, for ikke å snakke om en bonus, er risikosport. Kan du ikke låne av venner eller familie så lenge, om det er krise? De får jo pengene igjen om et par uker. 1
Gjest barista Skrevet 20. desember 2012 #11 Skrevet 20. desember 2012 Njaa.. Ikke egentlig. Kredittkortet i seg selv kan du ikke få, fordi de får ikke produsert det.. MEN.. Når du har registrert kredittkort i ditt navn, så kan du overføre fra kredittkort til konto. MEN, i noen banker sendes dette til postkontor, hvor du skriver under på avtalen. Dvs. du får ikke skrevet under på avtalen før du henter kortet, og derfor får ikke overført. Dersom du derimot henvender deg i en filial, i skranken der, vil du kunne få skrive under på kredittkort, kontokreditt eller ett lite forbrukslån der og da. Og da vil du ila dagen, evt. dagen etter ha pengene til din disposisjon.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå