Gå til innhold

Omsorgsovertakelse - hvorfor?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Snoket litt rundt på Facebook her en kveld og kom inn på eksen min sin side. Deler var sperret, men jeg kunne se av statusoppdateringer at han og barnemoren har mistet omsorgen for sine tre barn. Han skriver at de får vite at Barnevernet har fattet vedtak om omsorgsovertakelse før han tre uker senere sier at nå ble barna plutselig hentet på skolen og han får ikke se dem mer.

Noen som vet i hvilke tilfeller slikt skjer? Hva skal til for at barnevernet flytter barn ut av hjemmet permanent og hvorfor fikk foreldrene vite om vedtaket på forhånd?

Vil gjerne høre fra dere som vet.

Anonym poster: 993d8dff5bb52c5a965ea1c138800951

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det finns så mange grunner at fantasien strekker ikke til!!

Med mindre barna ikke er i akutt fare er dette vedtaket fattet i rolige former, og da får en beskjed på forhånd.

Skrevet

Barn som blir akuttplassert, blir ofte det på bakgrunn av foreldrenes rusmisbruk, deres manglende evne til å ivareta seg selv / barnet, eller at det oppstår en krisesituasjon hvor det er fare for at barnet vil bli utsatt for vold / overgrep.

Dersom barnet blir hentet på skolen, uten at foreldrene er tilstede - er det som oftest på bakgrunn av foreldrenes omfattende rusmisbruk, psykiske problemer eller at foreldrene har blitt satt i varetekt / sendt til krisesenter / har blitt innlagt.

Skrevet

Huff.... Da har han nok gått tilbake til gamle vaner. :-( Tusen takk for oppklarende svar.

Anonym poster: 993d8dff5bb52c5a965ea1c138800951

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...