Nala Skrevet 8. mars 2004 #1 Skrevet 8. mars 2004 Hei og hå. Vi vurderer å pusse opp kjøkkenet til våren. Har kremhvitt i stua, og ønsker at kjøkkenet skal gå i litt samme fargetone. Er det noen som har fargekoden til caffe latte og lys toscana? Er blitt nysgjerrig på disse fargene etter heftig reklamering her inne :-)
Gjest Carmelita Skrevet 8. mars 2004 #2 Skrevet 8. mars 2004 De ulike malingsprodusentene har vel forskjellige navn på de ulike kodene. Jotun Lys Toscana 1176, caffe latte vet jeg ikke.
Nala Skrevet 8. mars 2004 Forfatter #3 Skrevet 8. mars 2004 Tusen hjertlig, Carmelita. Skal ramle innom en maleforretning og nappe med meg fargelapp (eller hva det nå heter).
Cilla Skrevet 9. mars 2004 #4 Skrevet 9. mars 2004 Vet ikke fargekoden til Cafe Latte selv om vi har malt halve huset i den fargen, men det er fra Butinox sitt farge kart.
14062003 Skrevet 9. mars 2004 #5 Skrevet 9. mars 2004 Jotun har ikke fargen som kalles kaffe latte. De har sikkert noe tilsvarende, men ikke "kaffe latte". Så etter det på lørdag...
Crispo Skrevet 9. mars 2004 #6 Skrevet 9. mars 2004 Vi har også Cafe latte i store deler av leiligheten.... (Stua, kjøkkenet og gangen går i Cafe latte og Dobbel Cafe latte) Hvis du spør på malerforretningen så har de nok kodene. Tror det er Lady som har Toscana (hvis jeg ikke bommer da... hadde så mange fargekart da jeg så på den....) og Butinox har Cafe latte
Crispo Skrevet 9. mars 2004 #7 Skrevet 9. mars 2004 Fant forresten dette: Cafe Latte (Butinox nr 5503) Lys Toscana (Lady fargekode nr 1176)
Nala Skrevet 9. mars 2004 Forfatter #8 Skrevet 9. mars 2004 Fant forresten dette: Cafe Latte (Butinox nr 5503) Lys Toscana (Lady fargekode nr 1176) Tusen takk, Crispo. Nå blir det så mye greiere å stikke innom maleforretningen :-)
Gjest Carmelita Skrevet 9. mars 2004 #9 Skrevet 9. mars 2004 Det er Jotun som produserer Lady maling. Man kan kjøpe hvilken maling man vil i riktig farge, man trenger bare fargekoden, så gjør maskinen resten. DVs at man kan få 5503 i Lady, Harmoni, Jotaplast og hva alle malingstypene heter.
Gjest Kristine Drake Skrevet 5. november 2009 #10 Skrevet 5. november 2009 Det er Jotun som produserer Lady maling. Man kan kjøpe hvilken maling man vil i riktig farge, man trenger bare fargekoden, så gjør maskinen resten. DVs at man kan få 5503 i Lady, Harmoni, Jotaplast og hva alle malingstypene heter. Ingen av disse tallene dere oppgir her er fargekoder. Det er Jotuns egne merkinger av fargene. Farger oppgis i NCS-koder og den korrekte for Lys Toscana er NCS 1107Y27R
Gjest Gjest Skrevet 5. november 2009 #11 Skrevet 5. november 2009 Cafe Latte tilsvarer Vanilje fra Jotun, resepten er den samme, men Butinox har visst "rettighetene" til navnet Cafe Latte. Det er en spesialfarge, den finnes ikke på en vanlig NCS vifte.
Gjest Gamlegode10na Skrevet 5. november 2009 #12 Skrevet 5. november 2009 Ingen av disse tallene dere oppgir her er fargekoder. Det er Jotuns egne merkinger av fargene. Farger oppgis i NCS-koder og den korrekte for Lys Toscana er NCS 1107Y27R Det er helt korrekt, MEN vær obs på at enkelte NCS koder heter: NCS S0502 Y og NCS 0502 Y - S'en som står foran førstnevnte fargekode betyr "second edition", og kode med og uten S gir faktisk en vesentlig annen farge.
Gjest padawan Skrevet 9. november 2009 #13 Skrevet 9. november 2009 Ingen av disse tallene dere oppgir her er fargekoder. Det er Jotuns egne merkinger av fargene. Farger oppgis i NCS-koder og den korrekte for Lys Toscana er NCS 1107Y27R dette er ikek helt riktig. malingsfarger kan angis på 3 måter. disse er navn, NSC-nummer eller standardnummer. den beste måten å angi farger på er enten ved å bruke NCS eller standardnummeret.
Gjest Gjest Skrevet 13. november 2009 #14 Skrevet 13. november 2009 Jeg vet ikke om caffe latte er så lett å få tak i lenger. Vi malte for to år siden og da fikk vi ikke sett på caffe latte i malerbutikken vi var i. De sa at den var ute eller på vei ut. Vi malte med lys toscana og er veldig fornøyde med den. Den er lys om dagen og gir et fint, varmt skinn om kvelden fordi det er litt rødt og gult i den. Jeg synes at caffe latte blir litt for brun og mørk i forhold.
Gjest padawan Skrevet 14. november 2009 #15 Skrevet 14. november 2009 selv om det kanskje ikke lages fargekart med de fargene lenger skal det ikke være noe problem å få laget de i maling.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå