Ciara Skrevet 27. november 2012 #1 Skrevet 27. november 2012 Mannen min og jeg diskuterer fliser og trenger innspill Jeg har forelsket meg i fliser på 5 x 5 cm. Vi har bestemt oss for at gulvene blir grå og veggene hvite på badet vårt, og siden det er noe sånn ca halve Norge har vil vi ha en flisstørrelse man ikke ser absolutt overalt, men som likevel er tidløse. På gulvet blir det større fliser, men på veggene lurer vi altså på disse. Men mannen min er redd for at så mye fuger vil se rotete ut, spesielt siden det er 2,90 under taket. Jeg derimot tror det bør gå bra, flatene blir jo brutt opp av speil og dusjforheng, do og vask mm... Men hva tror dere?
SmallTalk Skrevet 27. november 2012 #2 Skrevet 27. november 2012 Jeg tror jeg er enig med mannen din. Så små fliser vil se rotete ut på et helt bad, og spesielt når det er så høyt under taket.
Nada Skrevet 29. november 2012 #4 Skrevet 29. november 2012 Jeg er også enig med mannen din. Tror det vil bli rotete ja. Eventuelt at du har det på gulvet og halveis opp på veggen, som en slags brystning? Det spørs jo litt på hvilken stil du tenker å ha badet i da. Også må du tenkte på kostnaden ved å legge disse flisene. Er de løse? I så fall så vil det ta en evighet og koste en formue å få en flislegger til å komme og legge de for deg. Og det må du nesten gjøre for at det skal bli et fint resultat tenker jeg. Jeg vurderte fliser som var sekskantet og 10 cm i diameter. Når flisleggeren fikk høre dette behynte han nesten å kaldsvette med tanke på all jobben det ville bli å legge de.
flickan Skrevet 29. november 2012 #5 Skrevet 29. november 2012 Jeg er enig i at det kan blir rotete, spesielt om dere ikke har hvite fuger. Hvite fuger er ikke anbefalt på bad, for de holder seg ikke hvite spesielt lenge, det krever i så fall mye jobb med renhold. Kanskje dere kan vurdere en søyle/område som er litt mer spenstig enn det de fleste velger? Det kan jo godt fortsatt være hvite hvitt, men f eks med noe spill i seg, annen matthetsgrad, 3d-effekter, osv.
Namine Skrevet 29. november 2012 #6 Skrevet 29. november 2012 Desverre er jeg nok enig med mannen din jeg også. Vi pusser opp badet nå, å valgte ekstra store fliser (var inne på tanken om små vi også, men ble frarådet), og tror at det kommer til å bli mye ryddigere. Har du mulighet til å se utstilling av flisene kan det lønne seg, lettere å se resultatet da enn å prøve å se det for seg.
Ciara Skrevet 29. november 2012 Forfatter #7 Skrevet 29. november 2012 Neeeeei Og jeg som også har vært inne på sekskantet flis! Hva f**** skal vi ta nå da?
Ciara Skrevet 29. november 2012 Forfatter #8 Skrevet 29. november 2012 Sekskantet flis på gulvet og mursteinsformet på veggene?
Gjest Lille-pus Skrevet 29. november 2012 #9 Skrevet 29. november 2012 For å snu litt på flisa her :lol Det er jo en mulighet å legge felt (vannrette eller loddrette eller kvadratiske eller avlange eller you name it) med 5x5 fliser på utvalgte steder på veggene. Personlig syne sjeg det kan være veldig fint til å gjøre vegger som ofte eller blir veldig 'stramme' litt 'mykere'. Nå skal det nevnes at jeg har et kreativt forhold til fliser (men får faktisk mye skryt for de kreative idèløsningene mine også).
Cho Kon It Skrevet 29. november 2012 #10 Skrevet 29. november 2012 (endret) Jeg er enig med Lille-pus, og tror at det vil bli veldig stilig med enkelte felt med småfliser. Da er jo variasjonsmulighetene også så store at det skal godt gjøres å få likt bad som naboen. Endret 29. november 2012 av Cho Kon It
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå