melly666 Skrevet 16. november 2012 #1 Skrevet 16. november 2012 Hei. Jeg har bestemt meg for å virkelig satse på å gjøre det beste ut av utseendet mitt og nå er det håret mitt sin tur. Det er langt, rett og tungt. Veldig mykt og glatt men litt tørt nå på vinteren. Det største problemet er at det alltid blir kjempefort fett. Det går under 24 timer før det blir fett og trenger ny vask. Så nå som jeg skal stelle det - noen som har noen gode produkter å anbefale? Bestiller gjerne fra utlandet
AnonymBruker Skrevet 16. november 2012 #2 Skrevet 16. november 2012 Dumt spørsmål, men går du på p-piller? Jeg gikk på p-piller veldig lenge uten at noe skjedde, så ble håret fortere og fortere fett helt til det såut som noen hadde kyla olje i hodebunnen min. Pilla sin feil. Anonym poster: da8795cad13aa63e7ee3c07379e9060b
challenger Skrevet 16. november 2012 #3 Skrevet 16. november 2012 Sugar dust fra Tigi, eller Osis Dust it. Hårpudder funker bra mot fett hår, det matter det ned. Jeg har samme hår som deg, blir altfor fort fett(føler jeg selv iallefall). Det må vaskes hver dag, og da blir det jo en ond sirkel. Det som funker fjell for meg er å bruke bølgetang i håret, da holder det faktisk i 2-3 dager uten å bli fett:) Ellers hjelper det å bruke vanlig hårspray for meg da, spray godt på toppen("under" håret selvfølgelig), og fluffe det skikkelig opp. Da holder det også ganske bra dagen etter vask. Bruker for tiden denne http://www.feelunique.com/p/TIGI-S-Factor-Vivacious-Hairspray-300ml og er veldig fornøyd med den:)
Adele Skrevet 16. november 2012 #4 Skrevet 16. november 2012 Hvilken sjampoo og balsam bruker du? Jeg fikk veldig fett hår da jeg brukte Aussie, men sliter ikke med det etter at jeg skiftet over igjen til Kerastase (prøvde å spare penger, men det var ikke hodebunnen min enig i)
Gjest Gjest Skrevet 16. november 2012 #5 Skrevet 16. november 2012 http://www.lookfantastic.com/phyto-phytocedrat-sebo-regulating-shampoo-200ml/10366541.html http://www.lookfantastic.com/phytopanama-daily-balancing-shampoo-200ml/10564105.html
Athene Skrevet 16. november 2012 #6 Skrevet 16. november 2012 Tørrshampoo, ikke hårpudder. Det gir volum og fjerner fett hår, men er ikke like seigt/tungt som pudder. Jeg bruker define sin, har prøvd dårligere merker, men det er liten forskjell. Også bør man unngå de mest pleiende produktene, det tynger. Gjerne renseshampoo en-to ganger i uka, anbefaler bumble and bumble sin. Forsøk også å unngå balsam, må du ha balsam i bruker du en lettere spray variant. Og om du bruker balsam har du de bare i tuppene. Ikke dra henda gjennom håret. Prep heller håret med gode produkter og bruk litt hårspray, og la det henge i fred. Unngå oljer og lignende. Behøver du produkter som glatter ut litt og hindrer små flygehår finnes det lette, siliconbaserte produkter.
pandabear Skrevet 16. november 2012 #7 Skrevet 16. november 2012 Jeg sliter med litt av det samme, men siden jeg er brunette så syns jeg ofte tørrshampo blir stygt. noen som har tips for en som funker ok for oss med mørkt hår?
addict Skrevet 16. november 2012 #8 Skrevet 16. november 2012 Jeg sliter med litt av det samme, men siden jeg er brunette så syns jeg ofte tørrshampo blir stygt. noen som har tips for en som funker ok for oss med mørkt hår? De har brun tørrshampo for brunt hår på Vita 1
pandabear Skrevet 16. november 2012 #9 Skrevet 16. november 2012 De har brun tørrshampo for brunt hår på Vita Har de? Batiste? Hvordan er den? Håret mitt er ensten sort(veldig mørk brunt), vil det da bli lysere brune flekker på det?
Adele Skrevet 16. november 2012 #10 Skrevet 16. november 2012 De har brun tørrshampo for brunt hår på Vita Den funker ikke så bra altså! Ikke på mitt brune hår iallefall..
Athene Skrevet 16. november 2012 #11 Skrevet 16. november 2012 Jeg sliter med litt av det samme, men siden jeg er brunette så syns jeg ofte tørrshampo blir stygt. noen som har tips for en som funker ok for oss med mørkt hår? Rist godt, hold med god avstand fra hodet, og gre godt igjennom etterpå. Det synes godt i mitt år også, selv om jeg bare har en lys brunfarge. Men mitt inntrykk er at det forsvinner litt etter noen minutter.
addict Skrevet 16. november 2012 #12 Skrevet 16. november 2012 Har de? Batiste? Hvordan er den? Håret mitt er ensten sort(veldig mørk brunt), vil det da bli lysere brune flekker på det? Hm det vet jeg ikke. Jeg er mørk blond og bruker den for brunt. Synes nesten det blir litt "støvete" likevel.. Men det blir jo ikke flekker, evt at man ser litt "tørrere" ut der man har sprayet.
melly666 Skrevet 16. november 2012 Forfatter #13 Skrevet 16. november 2012 Takk for alle tips Har brukt mange ulike shampooer, fra billig butikk-shampoo til anbefalt av frisør-shampoo uten å merke noen forskjell. Har define dry shampoo - ganske essensielt når man kan dusje på formiddagen og så er det fett neste morgen uten tid til å dusje :gjeiper: Jeg synes den får håret til å føles ekkelt ut, men mulig det er psykisk - er ikke særlig vant til å bruke hårprodukter.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå