AnonymBruker Skrevet 11. november 2012 #1 Skrevet 11. november 2012 Jeg ser stadig vekk tlf'er som har utrolig god batterilevetid. Vurderer en ny mobil og var for eks innom denne: http://www.elkjop.no/product/mobil-og-gps/mobiltelefon/NOK800BLACKND/nokia-lumia-800-smarttelefon-sort Se så mange klager over dårlig batterilevetid, men herregud 11 timer taletid på 2g nettet og 9.50 på 3g, er det virkelig dårlig? Ser utrolig mange setter batterilevetid som dårlig, skjønner det bare ikke, kan noen forklare? Anonym poster: 539fb6dd017e7317ed8be276555f50ed
Zzyzx Skrevet 12. november 2012 #2 Skrevet 12. november 2012 Hvis du sammenligner med f.eks. denne: http://www.elkjop.no/product/mobil-og-gps/mobiltelefon/I9300WHITETN/samsung-galaxy-s3-i9300-smarttelefon-hvit-telenor Den har jeg. Den må lades hver dag hvis jeg bruker trådløst nett og annenhver dag uten. Den Nokiaen må du nok lade hver eneste dag, tenker jeg. Kanskje til og med to ganger om dagen, litt avhengig av hvordan du bruker den.
AnonymBruker Skrevet 12. november 2012 #3 Skrevet 12. november 2012 Tallene som oppgis på butikkene sine sider er sjelden reelle. Det som ikke tas hensyn til i de fleste batteritester er alt dillet man bruker telefonen til. Spilling, surfing, musikk, osv. Om man hører på musikk på bussen på vei til jobb, samtidig som man spiller et spill som krever at man er på nett, så suger man batteriet tomt temmelig raskt. Anonym poster: 832393c85b856ceafcb7b2a678fb79e9
Gjest Uanonymbruker Skrevet 12. november 2012 #4 Skrevet 12. november 2012 Du kan ikke bare ta taletiden i betrakting, det er masse programmer som ofte surrer og går i bakgrunnen, apper som tar opp batterilevetiden,, sms, mail, oppdateringer, lys, musikk, temperatur. Alt sånt sluker batteri. Og så ringer du i tillegg.
slask Skrevet 12. november 2012 #5 Skrevet 12. november 2012 Har en liten Android-dings som ikke har fått lov til å koble seg til nett som "Google-venn" ennå. Har bare brukt den litt på wlan på toget i blant og merker hvordan det sluker strøm. Ja, foruten å ringe stort sett daglig da. Tror jeg kommer til å drite i å bytte til noen som helst fancy modell av arten smarttelefon, for så å bli enda mer misfornøyd med hvor kort batteritida er.
Lutetium 71 Skrevet 12. november 2012 #6 Skrevet 12. november 2012 Fins det noen apper som kan holde rede på appers strømforbruk?
orgus Skrevet 12. november 2012 #7 Skrevet 12. november 2012 Fins det noen apper som kan holde rede på appers strømforbruk? Go Power Manager!
Lutetium 71 Skrevet 12. november 2012 #8 Skrevet 12. november 2012 Go Power Manager! Flottings! Den må prøves ut om jeg klarer å komme meg på postkontoret idag! (Min første smartmobil er på vei)
orgus Skrevet 12. november 2012 #9 Skrevet 12. november 2012 Flottings! Den må prøves ut om jeg klarer å komme meg på postkontoret idag! (Min første smartmobil er på vei) Den viser i tillegg hva av hardware som trekker strøm, 3g-radio, hsdpa-radio, skjerm etc
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå