KriiZzY Skrevet 10. oktober 2012 #1 Skrevet 10. oktober 2012 Har ganske tørt tykt, livløst og flatt hår , og fikk da tips om å eventuelt prøve Agadir Argan Oil Daily Moisturizing Balsam og Agadir Argan Oil Daily Moisturizing shampoo..... men er svært skeptisk! Hvordan er den på håret og hva slags lukt etterlater den seg????
Avalon Skrevet 11. oktober 2012 #2 Skrevet 11. oktober 2012 Jeg har nettopp fått dem i posten, men har ikke prøvd dem enda. Kan gi tilbakemelding når jeg har fått prøvd dem! Håper virkelig de er gode.
KriiZzY Skrevet 11. oktober 2012 Forfatter #3 Skrevet 11. oktober 2012 Jeg har nettopp fått dem i posten, men har ikke prøvd dem enda. Kan gi tilbakemelding når jeg har fått prøvd dem! Håper virkelig de er gode. Takk! håper de er gode jeg å! vil gjerne ha noe som kan fungere på håret mitt
Chocoholic Skrevet 11. oktober 2012 #4 Skrevet 11. oktober 2012 Jeg er kjempe fornøyd med oljen ihvertfall Bestilte sjampoen nå, men den har ikke kommet enda. Men oljen kan jeg gå god for Den er veldig fuktighetsgivende, og trekker faktisk inn i hårstrået i motsetning til moroccanoil som legger seg utenpå. Dette betyr også at moroccanoil vil gjøre at håret ser blankere ut fordi det får skjellagene til å ligge flatt, mens på agadir trekker det mye mer inn, så dersom du har meget skadet hår vil den ikke skjule det noe særlig. Men jeg synes også derfor at agadir utgjør en større forskjell: den jobber faktisk mot et sunt hår i motsetning til å bare skjule skade. Dersom håret "bare" er tørt, gjør den håret mykt, og så lukter den veldig godt. Den lukter sterkt, så du må nesten like lukten fordi den blir værende i håret.
Avalon Skrevet 13. oktober 2012 #5 Skrevet 13. oktober 2012 Nå har jeg prøvd dem, virket som de fungerer veldig greit, iallefall for mitt hår. Får se hvordan det blir når jeg har brukt dem flere ganger. Ingen sterk lukt i min nese, men lukten minnet meg litt om solkrem faktisk
Gjest Memorable Skrevet 13. november 2012 #6 Skrevet 13. november 2012 Fikk serien i posten idag. Shampoo, balsam og kur. Kuren har en veldig rar konsistens, den er liksom så seig at man nesten ikke får smørt ut i håret. Litt usikker på resultatet enda, håret er fortsatt vått. Men lukta er IKKE god.. Alt for sterk. Minner om solkrem ja. Blir litt småkvalm av lukta, så det var litt skuffende.
Chocoholic Skrevet 13. november 2012 #7 Skrevet 13. november 2012 Fikk serien i posten idag. Shampoo, balsam og kur. Kuren har en veldig rar konsistens, den er liksom så seig at man nesten ikke får smørt ut i håret. Litt usikker på resultatet enda, håret er fortsatt vått. Men lukta er IKKE god.. Alt for sterk. Minner om solkrem ja. Blir litt småkvalm av lukta, så det var litt skuffende. Vær så snill å si noe om resultatet når du har fått litt føling med hvordan produktet er. Vurderer å kjøpe det selv, men hvis du ikke liker det får jeg heller se etter noe annet
Gjest Memorable Skrevet 13. november 2012 #8 Skrevet 13. november 2012 Vær så snill å si noe om resultatet når du har fått litt føling med hvordan produktet er. Vurderer å kjøpe det selv, men hvis du ikke liker det får jeg heller se etter noe annet Jeg skal gi deg svar når jeg har prøvd de et par ganger. Det som trekker ned akkuratt nå er bare lukta, som er litt intens! Skal gi deg tilbakemelding så fort som mulig! :-)
Tibbie Skrevet 13. november 2012 #9 Skrevet 13. november 2012 Jeg har bare prøvd oljen, og den dufter fantastisk! Jeg elsket duften så mye at jeg vurderte å kjøpe flaska selv kun pga. det (fikk låne den hos en venninne). Føler kanskje ikke dette er en lukt alle liker. Den er litt sterk, og lukter litt krydder/røkelse. Minner veldig om jul! Olja generelt er ikke så ille den heller, da Tror ikke det ville vært årets bomkjøp om du kjøpte den.
Chocoholic Skrevet 13. november 2012 #10 Skrevet 13. november 2012 Jeg skal gi deg svar når jeg har prøvd de et par ganger. Det som trekker ned akkuratt nå er bare lukta, som er litt intens! Skal gi deg tilbakemelding så fort som mulig! :-)
Callisto83 Skrevet 13. november 2012 #11 Skrevet 13. november 2012 Jeg har nettopp brukt opp prøvene mine på Agadir sin Moisture Mask, og selve oljen. De var gode de, men den lukten henger igjen... Litt vanskelig å forklare, men se for deg en litt krydret "unisex" manneparfyme? Jeg kunne ihvertfall kjenne den godt med nesa i løpet av dagen, så mildnet den vel litt dagen etterpå. Det var ikke sånn at jeg fikk hodepine - noe en del sterke parfymer kan få meg til å få - men den var der Så smak og behag. Har ikke prøvd sjampoen og balsamen deres, så det blir vel neste Jeg vil bare minne på at med en del av disse moisturizing shampoo og conditioners som f.eks Moroccanoil har, Macadamia Natural Oil (Agadir?) etc, så aktiviseres de gjerne med vann for å få full effekt. Så man har i sjampo, masserrer inn, tilfører litt vann og masserer enda litt mer før man til slutt skyller ut Jeg regner med dette gjelder Agadir sine også, siden de fleste av disse 'typene' er ganske like har jeg inntrykk av. Skal bli spennende å følge denne tråden fordi jeg er litt nysgjerrig på hva Agadir har å tilby
Adele Skrevet 13. november 2012 #12 Skrevet 13. november 2012 Hvor kjøper dere dette merket? Ser at flere av dere skriver at dere har fått de i posten..
Callisto83 Skrevet 13. november 2012 #13 Skrevet 13. november 2012 Hvor kjøper dere dette merket? Ser at flere av dere skriver at dere har fått de i posten.. Jeg vet Blivakker.no har dem, Blush.no også tror jeg, og Feelunique.com (Jeg fikk med en liten prøve på de tingene jeg skrev om fra Blivakker når jeg bestillte noe annet for en stund tilbake.)
KaDust Skrevet 13. november 2012 #14 Skrevet 13. november 2012 Jeg bruker den. Er overrasket over effekten, håret mitt ser helt nytt ut!
Avalon Skrevet 14. november 2012 #15 Skrevet 14. november 2012 Nå har jeg brukt sjampoen og balsamen en god stund. Syns håret allerede ved første vask så bedre ut. Det ble liksom mer glansfullt, håret ser veldig rent ut også på en måte. Dårlig forklart, men. Synes ikke håret blir tungt og heller ikke frizzy hvis man kan bruke det ordet. Det eneste er at jeg synes håret er veldig vanskelig å gre ut etterpå, mulig det har noe med at sjampoen ikke inneholder sulfater? Jeg er en av dem som må gre det mens det er vått, ellers har jeg ingen sjanse til å få det til å se bra ut, gre det ut og få det til å ligge der det skal ligge Da jeg skulle stusse håret kommenterte frisøren at håret var veldig rent, og det har ikke skjedd før når jeg har dukket opp med dagen-derpå hår. Kan være sjampoen, kan også være akkurat den frisøren.
KaDust Skrevet 14. november 2012 #16 Skrevet 14. november 2012 Jeg har bare kuren nå, kanskje jeg skal prøve sjampoen og balsamen også?
Chocoholic Skrevet 15. november 2012 #17 Skrevet 15. november 2012 Jeg har nå hatt volum-sjampoen i rundt en måned, og jeg er fornøyd. Håret blir litt...merkelig(?) og nesten litt seight rett etter vask, men dette forsvinner når det tørker, og da er håret mykt og fint Den gir ikk e noe voldsomt med volum ,men den tynger ikke ned noe sjampoer med olje i ofte gjør, så det er kanskje der volum-faktoren kommer inn? Jeg synes også at håret beveger seg finere med denne, litt som om det blir samlet litt av oljen og derfor ikke splitter seg opp i "tuster" som henger sammen. Jeg liker veldig godt lukten, men den er ikke for alle. Verdt å prøve om du vil pleie håret samtidig som du gir håret litt ekstra umph.
Gjest Impreza Skrevet 23. februar 2013 #18 Skrevet 23. februar 2013 Lukter serien like godt som Moroccanoil sin? Moroccanoil dufter fantastisk syns jeg! Synd de ikke har noe igjen av den serien, bortsett fra hårsprayen hos Blivakker lenger...
AnonymBruker Skrevet 23. februar 2013 #19 Skrevet 23. februar 2013 Jeg har oljen, og håret virker glatt og fint, men det kommer bare av at oljen stort sett består av silikon og en liten dråpe arganolje. Anonym poster: fed05a0862954cccd9b672b43c5d3c0e
onyx Skrevet 23. februar 2013 #20 Skrevet 23. februar 2013 Jeg bare kjøper ren arganolje på matbutikken og blander rett i min billige balsam. Billig og funker knallbra. Arganoljen jeg bruker lukter først og fremst som nyristede, varme nøtter/mandler, men så er jo ikke den tilsatt hauger med parfyme heller.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå