Gå til innhold

Underpronasjon - trenger tips til hode sko


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noen av dere som underpronerer? Jeg har lest meg til at det må være derfor jeg får så vondt i beina når jeg går turer osv. Jeg tråkker på ytterkanten av fotsålen.

Problemet er at jeg bor langt borte fra folk med kompetanse, vi har en lokalbutikk der de typisk såvidt vet hva demping er.

Jeg er på utkikk etter sko jeg kan bruke til generell turgåing/lette løpeturer. Kom gjerne med tips :-)

Anonym poster: d16cee84f533ec3898c21600c74adec6

  • Liker 1
Skrevet

Jeg underpronerer og er veldig fornøyd med Nike Pegasus. Men det kommer an på hva slags fot du har. Jeg har ganske brede føtter med høy vrist. Hvis du har smale føtter kan det hende at Nike Pegasus ikke passer så godt.

Kanskje du kan lage en liste over sko for underpronasjon som du tar med til butikken. Så kan du se hva de har, og prøve hvilke sko som kjennes best ut. Her finner du noen sko for underpronasjon: http://www.xxl.no/sk...sko&ShopBy=57;3

Anonym poster: 059d620d90f6f451e1ecec9350325f97

Anonym poster: 059d620d90f6f451e1ecec9350325f97

Gjest barista
Skrevet

Anbefaler deg å kanskje avvente litt, hvis du skal i nærmeste fremtid til en større by hvor de har løplabbet. Det er dumt å sløse bort mye penger på sko, du egentlig ikke vet om passer deg. Selv om du er underproposjonal, så kan en ha ulike behov for stabilitet, høyning i hel osv.

Hvis du tar deg en tur innom løplabbet, så vil du få prøve ulike sko, ta test på tredemølla, også kan de finne den "perfekte" skoen til deg ut fra dette. Anbefales virkelig! :-)

  • Liker 1
  • 3 måneder senere...
Gjest Solsmil
Skrevet

Jeg underpronerer, og bruker Asics gel nimbus. Har prøvd noen andre og, men disse er de jeg er ordentlig fornøyd med :)

Skrevet

Du kan faktisk korrigere ganglaget ved å bruke sportstape. Du må lære tapeteknikken av en som kan det, f. eks. en fysioterapeut. Foten blir tapet slik at den tvinges til å gå riktig. Etter 2-3 uker vil dette normalt være korrigert.

Du skal også kombinere dette med følgende øvelse: Stå ved et bord eller noe annet du kan støtte deg på, og legg vekta på den ene foten. Gå opp på tåballen og senk hælen langsomt ned. Målet skal være å klare tre serier med tretti repetisjoner, med 20-30 sekunders pause mellom hver serie. Da styrker du muskulaturen i ankelen og leggen slik at det blir lettere å gå riktig.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...