Gjest taco1 Skrevet 9. oktober 2012 #1 Skrevet 9. oktober 2012 Jeg har nettopp begynt i en ny jobb som ekstrahjelp. Jeg leste et sted at man må jobbe i gjennomsnitt 12,5 timer i uken eller mer for å kunne få tillegg i timelønna på kvelder, lørdager osv, stemmer det? Jeg vet ikke om jeg får jobbet så mye hver uke. Hvordan beregner de det, er det ut i fra jobbing hele måneden og timer i snitt per uke? Hvis jeg jobber f.eks 10 timer uke 1 og 2 og 15 timer uke 3 og 4, får jeg da tillegg for jobbing på kvelder og lørdager i uke 1 og 2 også? Det er 12,5 timer i snitt hver uke for hele måneden. Og hva hvis det er 4 hele uker i måneden, og en halv uke fra mandag-onsdag på slutten av måneden, hvordan regner de det ut? Noen som vet?
AnonymBruker Skrevet 9. oktober 2012 #2 Skrevet 9. oktober 2012 Er det i butikk? Vanligvis så får ikke ekstrahjelper tillegg, det har de ikke fått de stedene jeg har jobbet iallefall. Anonym poster: 9a7a8cd840b5fdaa2f054e80cbf7c6df
AnonymBruker Skrevet 9. oktober 2012 #3 Skrevet 9. oktober 2012 På min jobb så får vi tillegg hvis vi jobber over 12 timer i uka ellernoe. Dvs at hvis jeg har tre vakter en uke som blir 15-16 timer så får jeg tillegg for timene etter 20 på hverdager og etter kl 13 på lørdager. De ukene jeg bare har en eller to vakter sånn at det blir under 12 timer for jeg ikkenoe tillegg selv om jeg jobber etter kl 20 eller lørdag. Anonym poster: 01a1bbd3ba76528279bf6e0fe9c70103
Gjest taco1 Skrevet 9. oktober 2012 #4 Skrevet 9. oktober 2012 (endret) Det er butikk ja. Jeg tror ekstrahjelper får tillegg der, men kanskje ikke. Men hvis det er tillegg da, så er det altså ikke snittet som telles, men at du jobber 12 timer eller mer i den gjeldende uka? Endret 9. oktober 2012 av taco1
AnonymBruker Skrevet 9. oktober 2012 #5 Skrevet 9. oktober 2012 Får du lønn etter tariff i handel og kontor, må du jobbe i gjennomsnitt 12 timer per uke for å få UB-tillegg. Jeg går ut i fra at de regner gjennomsnittet i lønnsperioden (altså skriver du timeliste fra 1.-1., så regner de ut gjennomsnitt i den tiden). Anonym poster: c9c28b7266b84e1d76b4a1c97f45a4f0
Gjest taco1 Skrevet 9. oktober 2012 #6 Skrevet 9. oktober 2012 (endret) Får du lønn etter tariff i handel og kontor, må du jobbe i gjennomsnitt 12 timer per uke for å få UB-tillegg. Jeg går ut i fra at de regner gjennomsnittet i lønnsperioden (altså skriver du timeliste fra 1.-1., så regner de ut gjennomsnitt i den tiden). Anonym poster: c9c28b7266b84e1d76b4a1c97f45a4f0 Ja, det er lønn etter tariff handel og kontor. Hvor mange timer må jeg jobbe i løpet av en måned for å få UB-tillegg? I oktober er det jo 4 hele uker og en halv, hvordan fungerer det med den siste halve uka og UB-tillegg? Endret 9. oktober 2012 av taco1
Nektarin Skrevet 9. oktober 2012 #7 Skrevet 9. oktober 2012 Du må jobbe mer enn 12 timer i gjennomsnitt i måneden. Hver måned regnes som 4,33 uker. Du kan også jobbe mer enn 18 (?) timer noen uker, og da ha rett på tillegg for de aktuelle ukene. Men, som ekstrahjelp har du ikke rett på noe egentlig, egentlig må du være deltidsansatt, altså med et spesifisert timetall i kontrakten. Da må du forøvrig over 30% stilling for å ha rett på tillegg.
Gjest taco1 Skrevet 9. oktober 2012 #8 Skrevet 9. oktober 2012 Du må jobbe mer enn 12 timer i gjennomsnitt i måneden. Hver måned regnes som 4,33 uker. Du kan også jobbe mer enn 18 (?) timer noen uker, og da ha rett på tillegg for de aktuelle ukene. Men, som ekstrahjelp har du ikke rett på noe egentlig, egentlig må du være deltidsansatt, altså med et spesifisert timetall i kontrakten. Da må du forøvrig over 30% stilling for å ha rett på tillegg. Åhhh, er det sant.. Også skal de ha oss som er ekstrahjelper til å jobbe lørdager, uten noe tillegg! :/ Er det ingen ekstrahjelper som får UB-tillegg?
AnonymBruker Skrevet 9. oktober 2012 #9 Skrevet 9. oktober 2012 Det er 12 timer i UKA, ikke i mnd. Ja, det er lønn etter tariff handel og kontor. Hvor mange timer må jeg jobbe i løpet av en måned for å få UB-tillegg? I oktober er det jo 4 hele uker og en halv, hvordan fungerer det med den siste halve uka og UB-tillegg? Du må jobbe i gjennomsnitt 12 timer per uke, det vil si at på fire uker må du ha jobbet minst 48 timer og på 4,5 uker må du ha jobbet 54 timer. Du må jobbe mer enn 12 timer i gjennomsnitt i måneden. Hver måned regnes som 4,33 uker. Du kan også jobbe mer enn 18 (?) timer noen uker, og da ha rett på tillegg for de aktuelle ukene. Men, som ekstrahjelp har du ikke rett på noe egentlig, egentlig må du være deltidsansatt, altså med et spesifisert timetall i kontrakten. Da må du forøvrig over 30% stilling for å ha rett på tillegg. Åhhh, er det sant.. Også skal de ha oss som er ekstrahjelper til å jobbe lørdager, uten noe tillegg! :/ Er det ingen ekstrahjelper som får UB-tillegg? Det kommer an på hva slags avtale man har med arbeidsgiver. Anonym poster: c9c28b7266b84e1d76b4a1c97f45a4f0
Gjest taco1 Skrevet 9. oktober 2012 #10 Skrevet 9. oktober 2012 Jeg skal spørre og finne ut Håper det er tillegg da, tror egentlig at det er det. Men må finne ut om det er sånn at man må jobbe 12 timer i snitt i så fall.
The Kitten Skrevet 9. oktober 2012 #11 Skrevet 9. oktober 2012 Ja, det er lønn etter tariff handel og kontor. Hvor mange timer må jeg jobbe i løpet av en måned for å få UB-tillegg? I oktober er det jo 4 hele uker og en halv, hvordan fungerer det med den siste halve uka og UB-tillegg? Jobber i butikk selv, og har lønn etter tariff handel og kontor. Hos oss beregnes lønnen ut i fra snitt per måned. Så om jeg jobber: 7 timer en uke 9 timer neste uke 17 timer uken etter det og 16 timer siste uken får jeg ub-tillegg, uavhengig av om jeg jobbet under 12.5 timer de to første ukene.
AnonymBruker Skrevet 10. oktober 2012 #12 Skrevet 10. oktober 2012 Vi får tillegg de ukene vi jobber mer enn 12,5 timer. Jeg hadde iallefall jobbet under 12,5 t i snitt forrige måned, men hadde fått tillegg for de dagene den ene uka jeg jobba over 12,5 t. Tippe det er litt individuelt hvordan arbeidsgiver løser det? Anonym poster: 01a1bbd3ba76528279bf6e0fe9c70103
Freudian Flip Skrevet 10. oktober 2012 #13 Skrevet 10. oktober 2012 Det er forskjell på deltidsansatte og ekstrahjelper. Jobber du deltid må du som det nevnes jobbe i snitt mer enn 12 timer i uka (mange har turnuser som går over f.eks. fire uker, og da er det UB-tillegg når man overstiger 48 timer i turnusen). Er du ekstrahjelp holder det at du jobber mer enn 12 timer den enkelte uke for å få tillegg.
kaffemor Skrevet 11. oktober 2012 #14 Skrevet 11. oktober 2012 Er det i butikk? Vanligvis så får ikke ekstrahjelper tillegg, det har de ikke fått de stedene jeg har jobbet iallefall. Anonym poster: 9a7a8cd840b5fdaa2f054e80cbf7c6df Jeg er ekstrahjelp og jeg får tillegg Åhhh, er det sant.. Også skal de ha oss som er ekstrahjelper til å jobbe lørdager, uten noe tillegg! :/ Er det ingen ekstrahjelper som får UB-tillegg? Joda, de fleste av de jeg kjenner som er ekstrahjelp får tillegg, så lenge de har jobbet over 12 den uken det gjelder.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå