Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har litt krøll i syklusen kan du si.

Forrige mandag (dag 30) fikk jeg lysebrun utflod, veldig lite, hver dag i en uke. Etter en uke ga det seg. Og nå kjennes det som om EL er på vei. Hatt masse utflod disse dagene, da hvitt/klart og vondt i eggstokkene. Har liksom bare gått og ventet på mensen jeg da. Tenkte ikke at denne uken med brunt kunne være en mens.

Da dere som kan litt, kan dette vært en mens og at jeg da er i ny syklus?

Eller må jeg regne med at jeg nå er inne i en syklus på over 40 (?) dager??

Testet med EL-tester hele forrige periode når det var naturlig å ha EL, men uten helt klart positivt resultat. Kun en dag med nesten.

Man kan jo bli gal av mindre :fnise:

Anonym poster: 922c6e8505f110d84595066f36ce9a97

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har du tatt en gravitest?

Anonym poster: 64e96e22a7d87cacbfe792a242428a3a

Skrevet

Har du tatt en gravitest?

Anonym poster: 64e96e22a7d87cacbfe792a242428a3a

Jepp ;)

Negativ...

Anonym poster: 922c6e8505f110d84595066f36ce9a97

Skrevet

Mensen er egentlig friskt blod, så jeg hadde ikke regnet det som mensen

Anonym poster: c02d7ca08945aa4b2ace8504931e53fb

Skrevet

Det må være friskt blod i en viss mengde for at det skal være mens.

Er nok bare syklusen som er på tur. Ikke så mye annet å gjøre en å vente og se om mens dukker opp etterhvert. I mellomtiden er det helt vanlig å kjenne litt ubehag, ha variabel utflod og så videre. Det er bare hormonene som jobber.

Skrevet (endret)

Når du sier viss mengde, hva mener du da..? Har så og si ikke hatt vanlig mens siden jeg var 18 pga p-piller, gravititet og spiral. Nå hadde jeg første mens uten noenting som var mer eller mindre bare brun, med bittelitt rødt av og til.. Målte el to uker før og hadde neg gt ved IKM og neg eltest fire dager etter (testoman uten gt ;) ) så tror nok ikke jeg er gravid. Bare fundert på om det er normalt :klo:

Endret av siebaeo
Skrevet

Beklager kupping av tråd ;)

Skrevet

Høres ikke ut som om kroppen har støtt ut en livmorslimhinne som var i stand til å ta i mot et befruktet egg, nei...

Hva som er mens er jo et definisjonsspørsmål. Tenker man kun på det som blødning etter eggløsning, eller enhver opprensing/menslignende blødning kroppen har. Ut i fra det du skriver her vil jeg heller kalle det en menslignende blødning, da kroppen ikke har hatt eggløsning som den skal men likevel støter ut livmorslimhinnen. Men sikker kan jeg selvfølgelig ikke være, jeg sitter uten medisinsk kompetanse og synser på et forum ;)

Mange blør ganske lite, men kravet er friskt blod. Når jeg skriver en viss mengde betyr det mer enn bare ett tørk. Og man kan også blø friskt blod uten at det er mens... Forvirrende, ja. Man må nesten vite hva som er normalt for en selv over tid.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...