Gå til innhold

Male møbler av imitert tre?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Kan man male over møbler i imitert tre? Jeg har fått en slagbenk jeg trodde var heltre furu, men den er alt for lett til å være det. Det kan imidlertid virke som om "lokket" er ekte, da dette føles tyngre enn resten.

Anonym poster: e40f043394a59644c0b8337dcda1be37

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du kan stort sett male hva som helst hvis du grunner med heftgrunn (Eller lignende produkter) og maler flere tynne strøk. Men på møbler er det sjelden verdt bryderiet siden maling på melamin (E.g. sponplater belagt med plastfilm med mønster) er veldig lite slitesterkt.

Skrevet

Ok. Må man alltid pusse før man maler? Det er ofte det som er hinderet mitt..

Anonym poster: e40f043394a59644c0b8337dcda1be37

Skrevet

Heftgrunn vil ha samme effekt som om du pusser, det gjør ikke noe annet enn å skape heft til underlaget. Det er så klart en fordel å pusse litt i tillegg, men da er det snakk om å mattslipe lett med sandpapir 120-180 og ikke å pusse ned. Er bare for å "rubbe" opp underlaget slik at malinger hefter godt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...