Gå til innhold

Går ikke ned i vekt - hjelp!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei, håper noen klarer å komme med noen gode råd her da jeg er ganske så frustert.

Jeg er 160 høy og veier mellom 55-56 kg, jeg vil veldig gjerne gå ned til 52, men føler det er helt umulig! Jeg veklsler mellom å trene kondisjon og styrke 3-4 dager i uken og spiser for det meste veldig sunt. Mye fisk, kylling, salater uten dressing, ryvita knekkebrød, magert pålegg, masse vann, men likevel får jeg ingen effekt! Har holdt på med et sunt kosthold og trening i snart en mnd nå, men ser virkelig ingen resultater. I dag veier jeg som vanlig 56..

Er det noen som vet hva jeg gjør galt? Og hva jeg kan gjøre for å gå ned til 52? Jeg ser selv at jeg godt kunne ha mistet et par kg, både på lår, armer og mage, men det virker ikke som kroppen vil høre?

Noen gode råd??

Anonym poster: a1ba48679eb3d69d6ab005913d209ba6

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kanskje det er muskler du har lagt på deg, eller at kroppen din har funnet en vekt den trives i? Klarer du ikke se på kroppen din at den er blitt forandret heller?

Anonym poster: 8213c9468e932b5666a8db4e658dd915

Skrevet

Kanskje det er muskler du har lagt på deg, eller at kroppen din har funnet en vekt den trives i? Klarer du ikke se på kroppen din at den er blitt forandret heller?

Anonym poster: 8213c9468e932b5666a8db4e658dd915

Ser noe forskjell, men ikke sånn veldig mye.. Synes det er så frustrerende fordi jeg føler jeg gjør det riktige, men ser jo nesten ikke forbedringer. Det kan som du sier skyldes at kroppen har funnet sin trivselsvekt, men er det mulig å gjøre noe med det? Jeg tror at trivselsvekten min er rundt 52 kg..

Anonym poster: 0574cbcd79160c6f9c9c60d033cba7c8

Skrevet

Selv om du spiser sundt kan det hende du likevel får i deg for mange kalorier. Skeier du ut i helgene og tar noen glass for eksempel? Regn ut hvor mye kalorier du får i deg en typisk dag og en helg. Selv fikk jeg meg en liten overraskelse over hvor mange kalorier det var i enkelte matvarer jeg spiste og har byttet dem ut med andre ting.

Skrevet

Du spiser for mye, dessverre. Personlig går jeg ikke ned om jeg spiser over 1000 kcal, uansett hvor lite det høres ut. Gå ned på matinntaket, og du skal se det går nedover. Det blir tøft, men om du virkelig ønsker å gå ned i vekt klarer du det. Det bør ikke ta så lang tid å miste 3-4-5 kg.

Anonym poster: 465f1c36cb6ada3d128753075c7a7238

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...