-Jiinxs- Skrevet 14. september 2012 #1 Skrevet 14. september 2012 Bare jeg som synes at lommetørkle er utrolig ekkelt? Kan se det for meg når det en gang skal vaskes...... Er for det meste eldre folk som bruker det.. Hva synes dere? 1
Nimorna Skrevet 14. september 2012 #2 Skrevet 14. september 2012 Det er vemmelig, og jeg fatter ikke at folk bruker det. Ei fille med snørr som ligger og gjærer i lomma, liksom... æsj.
Gjest Aphrodite Skrevet 14. september 2012 #3 Skrevet 14. september 2012 Jeg kan finne på å bruke det hvis nesa renner og jeg sitter hjemme. Men jeg tar det ikke med ut. Bruker ikke samme filla over flere dager heller.
Hvitløk Skrevet 14. september 2012 #4 Skrevet 14. september 2012 (endret) Det er ok hvis man kun bruker det hjemme istedet for å bruke 20 kleenex. Men lommetørkle i lomma er ekkelt. Husker da jeg var liten gikk alltid faren min med et i lomma. Spesielt ekkelt var det når han var forkjølet..grøss.. Endret 14. september 2012 av Hvitløk
Minya Skrevet 14. september 2012 #5 Skrevet 14. september 2012 Jeg synes det er disgusting. Har en kamerat som pleide å bruke det før, jeg sa klart ifra til han hva jeg mente om det, så han gikk over til sånne lommeletter etterpå.
-Jiinxs- Skrevet 14. september 2012 Forfatter #6 Skrevet 14. september 2012 Ja, akkurat det med at det ligger i lommen... Ussjjjj..
Nimorna Skrevet 14. september 2012 #7 Skrevet 14. september 2012 Husker da jeg var liten gikk alltid faren min med et i lomma. Spesielt ekkelt var det når han var forkjølet..grøss.. Og det ekleste var når han ba meg hente bilnøklene, som jo selvfølgelig lå i lomma 1
kaffemor Skrevet 14. september 2012 #8 Skrevet 14. september 2012 Fint å skulle være miljøvennlig osv, men et sted går grensa. Min grense går ved lommetørkle og gjenbruksbind 1
Anoia Skrevet 14. september 2012 #9 Skrevet 14. september 2012 Å bruke lommetørkle kan være et veldig godt alternativ for f.eks allergikere med kontant rennende nese, ettersom man blir forferdelig sår av papir etter hvert. En jeg kjenner bruker lommetørkle så og si hele tiden, men han er veldig påpasselig med å bytte dem ut og vaske dem ofte.
Gjest Lurifix Skrevet 14. september 2012 #10 Skrevet 14. september 2012 nei æsj hvorfor kom jeg inn hit. jeg som skulle lage pannekaker. nå må jeg vente til jeg har glemt dette igjen. 2
Zakuro Skrevet 14. september 2012 #11 Skrevet 14. september 2012 Er kanskje litt mer miljøvennlig enn å bruke papirlommetørkler, men synes også det er ekkelt ja. Man er jo uansett ikke forkjøla SÅ ofte heller. En ting er hjemme, men å drasse det med seg over alt med minimalt med vask... æsj, neitakk:P
Wonders Skrevet 19. september 2012 #12 Skrevet 19. september 2012 jeg har vel nærmere 30 stk. og alle er hvite, nyvaskede og strøket. Jeg kan ikke leve uten. Når det blåser så renner tårene mine som fosser, så jeg klapper lett med utsiden av tørkle. Skal jeg snyte meg så åpner jeg det bestandig. Kan ikke snyte og tørke seg på samme plass!!!!! Så slenges det til vask hver dag. Det går fort å stryke de. Og de er 100% bomull , vaskes på 95 grader. Papirtørkler tørker ut huden ved nesetipp og neserot, og det er veldig vondt. Mine er helt hvite og jeg kjøper nye på Princess eller KID. 4
Pringle Skrevet 17. april 2013 #13 Skrevet 17. april 2013 Papirlommetørklær kunne i prinsippet være mer hygieniske, men i praksis blir det ikke til at man kaster dem etter en gangs bruk. Jeg har ihvertfall ikke gjort det. Aner ikke hvordan det skulle gå til (jeg bærer ikke med meg søplebøtte). Og da er de vel like "grisete" som de av bomull? Jeg vasker alt som tåler det, på 60 grader, og jeg regner med at det blir rent. Håndvask er vel det kritiske punktet her. Jeg føler - men er ikke sikker på om det stemmer - at allergien min (pollen/støv) har blitt mindre plagsom etter at jeg gikk tilbake til bomull. Lommelettene er bleket og man inhalerer muligens fibre... 1
Sardintroll_2.0 Skrevet 24. april 2013 #14 Skrevet 24. april 2013 Jeg skjønner heller ikke hva som er stas med lommetørkle. Når jeg snyter meg, ønsker jeg ikke å stappe elendigheten ned i lomma.
Pringle Skrevet 25. april 2013 #15 Skrevet 25. april 2013 Hah, etter dette har jeg bestilt ti barnelommetørklær med Disneymotiver fra Kina
JustLittleMe Skrevet 25. april 2013 #16 Skrevet 25. april 2013 IIIIIIIK... det er ekkelt, lommetørklær eller papir, som blir trykt med full av gørr i bukse lommen.
Pringle Skrevet 25. april 2013 #17 Skrevet 25. april 2013 Men dere som bruker engangs sånn som det er meningen at de skal brukes - én gang - hvordan kvitter dere dere med dem etter bruk? Det har jeg aldri skjønt. Om dere sitter på lesesalen, eller på vindusplass på toget osv osv. Det er noe jeg har skammet meg over, for jeg fikk høre dette allerede da jeg var liten, at lommetørklær er æsj fordi de brukes omigjen. Men man må jo bruke de av papir omigjen også, til de er fulle? Noe annet ville være unødvendig sløseri og så mye man må frakte på da. Og det er jo ens egne bakterier, man kan ikke smitte seg selv med en infeksjon man allerede har? Det er da også like smittsomt å ta på dørhåndtak, andres hender osv etter at man har brukt et papirlommetørkle og ikke vasket hendene? Og til vanlig er man ikke syk, ihvertfall hos meg renner nesa daglig, pga kjølig luft og sterk mat.
Minya Skrevet 25. april 2013 #18 Skrevet 25. april 2013 Jeg skjønner ikke hvordan det skal kunne gå an å bruke et papirlommetørkle mer enn en gang. Når jeg har behov for å bruke dem, og snyter meg, så er papiret gjennomvått, på grensen til å revne eller har revnet, og ikke spesielt egnet til å snyte seg i enda en gang.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå