Gå til innhold

Løken i kjøleskapet ble til tulipan!


MockingJay

Anbefalte innlegg

Jeg kan vel med en gang innrømme at jeg helt hadde glemt at den løken. Pendling og ferie har vel noe av skylden for det. I alle fall ryddet jeg kjøleskapet, og fant en løk med gule blader liggende. Så jeg fant fram en vase puter litt vann i den og satte løken uten jord oppi. Tenkte jo i mitt stille sinn at jeg skulle huske å handle inn jord for å se hvordan dette gikk.

Det glemte jeg. Haha! Men nå har vi vært borte en stund, ca 1 uke, og nå strekker det lange grønne bladet opp fra vasen. Nå har jeg mer en lyst til å hjelpe den videre på veien! Noen som har noen tips til planting og stell av tulipaner inne i hus?

Viste ikke at det gikk engang..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Annonse

Bruk den som du ville brukt vårløk eller gressløk. Potetsalat, eggerøre/omelett, den typen ting.

Takker :takke: Idag skal det eksperimenteres!

Hahah, samme her!

Det skal virkelig ikke være lett nei! :fnise:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og det er ikke bare løk som trives i kjøkkenvinduet!

Kutt den nederste biten av en purre, helst en med litt røtter på og sett i fuktig jord. Samme med vårløk. Etter noen uker ( vårløken går det kjempefort med) kommer det nye blader, klar til å spises.

Jeg bruker mye vårløk og purre, men det er sjelden jeg kjøper.

  • Liker 2
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...