Gå til innhold

Vaske dataryggsekk?


Cata

Anbefalte innlegg

Denne kunne like gjerne vært postet i "hus og hage" antar jeg. Den passer ingen steder.

Min kjære Samsonite PC-sekk som jeg bruker til "alt" lukter vondt!!! Årsaken er at jeg klarte å glemme en matpakke oppi der - veldig mye for lenge. Da de sørgelige rester ble fisket ut (blæh) satt lukta godt. Det har den gjort i en måned nå.

Sekken er altså bortimot ubrukelig, for alt som havner nedi der ender med å lukte ille.

Er det noen som aner om slike sekker (ikke meis eller annet som stiver av) kan vaskes i maskin? Ser ingen annen råd for å få ut eimen. Hadde jeg hatt stor vaskekum ville jeg bløtlagt den i biotex og spylt med rent vann etterpå, men jeg har altså ikke vaskerom og heller ikke stor nok plastbalje til å legge den i.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fortsetter under...

Problemet trolig løst. Jeg tok sjansen på vaskemaskin og 40-graders vask (skal det være, så skal det være ;) ). Sekken er gullende ren og står nå til tørk. Lukta er ikke helt vekk, men den er mye bedre så de små restene som er luftes vel vekk med tid og stunder.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...