ztl Skrevet 8. september 2012 #1 Skrevet 8. september 2012 Hei! Jeg har lenge tenkt på å bli eiendomsmegler, men de siste månedene har siviløkonom fristet meg også. Men nå i det siste er det eiendomsmegler som frister meg mest, det er så vanskelig. Jeg ser flere fordeler med å velge økonomi og ledelse, da jeg kan velge imellom mange mange jobber, mens jeg er låst til et yrke om jeg utdanner meg til eiendomsmegler. Har også tenkt på å ta 3 eller 5 år økonomi og ledelse, og deretter ta 3 år med eiendomsmegling, men det blir noen år skole.. Det er enda 6-7 måneder til jeg må bestemme meg, men blir stressa av denne usikkerheten :-/ Noen som har noen innspill som kan hjelpe meg?
FrøkenDetektiv Skrevet 8. september 2012 #2 Skrevet 8. september 2012 Kan du ikke bare begynne på eiendomsmegling, for så å ta master etterpå og bli siviløkonom? Man trenger visst noen få ekstra fag, men de kan du jo ta underveis. =)
ztl Skrevet 8. september 2012 Forfatter #3 Skrevet 8. september 2012 Mener du å ta eiendomsmegling kombinert med bachelor i økonomi? Tror fagene er veldig forskjellige?
AnonymBruker Skrevet 8. september 2012 #4 Skrevet 8. september 2012 Uten tvil ville jeg gått for siviløkonom! Mye mer faglig tyngde og flere jobbmuligheter. Mener å ha lest at man som siviløkonom kan jobbe som eiendomsmegler? Anonym poster: 182570d4888da10a66d20e92429d9b82
ztl Skrevet 8. september 2012 Forfatter #5 Skrevet 8. september 2012 Uten tvil ville jeg gått for siviløkonom! Mye mer faglig tyngde og flere jobbmuligheter. Mener å ha lest at man som siviløkonom kan jobbe som eiendomsmegler? Anonym poster: 182570d4888da10a66d20e92429d9b82 Mener det ikke er mulig nå lengre? Nå må man vel ha 3 år med eiendomsmegling. Er virkelig usikker nå, har mest lyst til å ta 5 år økonomi og ledelse og deretter 3 år eiendomsmegling, så jeg kan ha noe å falle tilbake på, men 8 år med skole er veldig mye..
FrøkenDetektiv Skrevet 9. september 2012 #6 Skrevet 9. september 2012 Mener du å ta eiendomsmegling kombinert med bachelor i økonomi? Tror fagene er veldig forskjellige? Nei, man tar en bachelor i eiendomsmegling, tar rundt 7 ekstra sp i øk/ad og går over til master -siviløkonom. http://www.bi.no/StudierFiles/Master%20of%20Science/Eiendomsmegleren%2005-2009.pdf
ztl Skrevet 9. september 2012 Forfatter #7 Skrevet 9. september 2012 Nei, man tar en bachelor i eiendomsmegling, tar rundt 7 ekstra sp i øk/ad og går over til master -siviløkonom. http://www.bi.no/Stu...ren 05-2009.pdf Det så veldig interessant ut, dette må jeg se nærmere på! Takk for hjelpen!
Gjest IngvildSF Skrevet 10. september 2012 #8 Skrevet 10. september 2012 Hvordan er arbeidstidene som eiendomsmegler? Jeg antar det er mye kveldsjobbing, og at man hele tiden må være tilgjengelig på telefon. Hva består jobben av? Mye papirarbeid?
ztl Skrevet 10. september 2012 Forfatter #9 Skrevet 10. september 2012 Det er vel en del kveldsjobbing og visninger utenfor arbeidstid ja. Vanlige arbeidsoppgaver for eiendomsmegleren ved et boligsalg:bistå selger med planlegging og gjennomføring av salglage prospekt over eiendommenannonsere i aviser og på internettgjennomføre visning og budrundeavholde kontraktsmøte mellom partenefylle ut nødvendige dokumenter og sende aktuelle papirer for tinglysningforeta det økonomiske oppgjøret mellom partene (http://utdanning.no/yrker/beskrivelse/eiendomsmegler)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå