AnonymBruker Skrevet 3. september 2012 #1 Skrevet 3. september 2012 Spiseforstyrrelser er en psykisk lidelse f.eks. Det kan innebære vrangforestillinger slik som psykose. Hvorfor? Anonym poster: a1e184f7edf5594da2012bad3fb8fc82
Gjest Snuppi Skrevet 3. september 2012 #2 Skrevet 3. september 2012 Spiseforstyrrelser er en psykisk lidelse f.eks. Det kan innebære vrangforestillinger slik som psykose. Hvorfor? Anonym poster: a1e184f7edf5594da2012bad3fb8fc82 Du får gjøre som andre når de lurer på noe, Google det!
Kråkesaks Skrevet 3. september 2012 #3 Skrevet 3. september 2012 Hvorfor hva? Hvorfor spiseforstyrrelse ligger midt i krysningen mellom nevrose og psykose? Eller hvorfor det er lettere å stå fram med psykiske lidelser om man er kvinne? Spiseforstyrrelser kan gå under både nevrose og psykose fordi man har vrangforestillinger samtidig som at man ofte er klar over at det man gjør(kaster opp) er sykt. Bulimi kan også gå under begrepet tvangslidelse. Om det er lettere for kvinner enn menn å være åpne om psykiske problemer vet jeg ikke. Hvis det er sånn så vil jeg tro det er fordi mann tradisjonelt har blitt sett på som sterke og at psykiske problemer blir oppfattet som et svakhetsttegn. I hvert fall for den som har det.
Gjest gnækvåg Skrevet 3. september 2012 #4 Skrevet 3. september 2012 Har observert at menn som har psykiske lidelser (eller påstått sinnsykdom) blir demonisert og frastøtt, mens kvinner får sympati og støtte.
AnonymBruker Skrevet 4. september 2012 #5 Skrevet 4. september 2012 Viser hvordan kjønnsrollene påvirker oss: - kvinner er svake og søte små versjoner av mennesker, de trenger beskyttelse,kjærlighet og omsorg, det er bare spørsmål om tid før en av dem tar av mentalt. - Menn er svake og store, men også skummel og slemme. hvis en mann har psykisk lidelse er han enten en taper eller psyko. Anonym poster: 9274c2fd4dbb6c7e7c4ef41860ec563f 3
KikiEco Skrevet 4. september 2012 #6 Skrevet 4. september 2012 Viser hvordan kjønnsrollene påvirker oss: - kvinner er svake og søte små versjoner av mennesker, de trenger beskyttelse,kjærlighet og omsorg, det er bare spørsmål om tid før en av dem tar av mentalt. - Menn er svake og store, men også skummel og slemme. hvis en mann har psykisk lidelse er han enten en taper eller psyko. Anonym poster: 9274c2fd4dbb6c7e7c4ef41860ec563f Jeg tror det dreier seg mer om at kvinner er flinkere enn menn til å snakke om følelsene sine enn menn. Man får lettere sympati og forståelse for et menneske dersom man vet mer om hvorfor et menneske oppfører seg\ reagerer på en bestemt måte. Flere av mennene jeg kjenner som jeg vet sliter psykisk reagerer med å bli innsluttet, slutter å ta kontakt og blir hissige og gretne. Det er kun en som har satt seg ned med meg og fortalt meg noe om hvordan han har det og opplever hverdagen. Da er det lettere å forstå personen og også skjønne hvordan man kanskje kan hjelpe.
Gjest O___o Skrevet 4. september 2012 #7 Skrevet 4. september 2012 Fordi psykiske lidelser ofte skyldes ubalanse av kjemiske prosesser i hjernen. Det er ikke uvanlig at mennesker som har hatt spiseforstyrrelser utvikler ulike former for depresjonslidelser i senere tid.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå