AnonymBruker Skrevet 28. august 2012 #1 Skrevet 28. august 2012 Vet noen om en barnehage i Skedsmo kommune som har barn med spesielle behov? Anonym poster: cfc960a649c9932efc035b3ebfa89cf1
Gjest Trøffel Skrevet 28. august 2012 #2 Skrevet 28. august 2012 Jeg har ingen personlig erfaring med dette, men etter et kjapt googlesøk så fant jeg denne: http://www.skedsmo.kommune.no/Hovedtema/Barnehage-og-Skole/Barnehage/Kommunale-barnehager/Vardeasen-barnehage/ Tror uansett at du bør ringe kommunen, så har de helt sikkert mer informasjon om hvilke barnehager som har slike tilbud
Muscae Skrevet 29. august 2012 #3 Skrevet 29. august 2012 Mener å ha hørt en gang at i Lillestrøm prøver de å "samle" de barna som har kjente spesielle behov i én barnehage. Dette for å kunne utnytte de ressursene de har på best måte, og samle de ansatte med spesiell kompetanse. Si feks. et barn har innvilget assistent/trening 3 timer for dagen, og så har et annet barn innvilget 2 timer, og enda et barn får 2,5 timer (sjeldent det passer så godt da, men du ser tegninga). Da kan de ansette en person på fulltid, istedenfor å ha personer inne på timebasis. Jeg mener å ha hørt at dette er Volla barnehage, men mulig jeg husker feil og at det kan være Måsan barnehage. Dette er altså bare noe jeg har hørt (for en del år siden) da jeg jobbet i en annen barnehage i Lillestrøm. Selvsagt har alle barnehagene mulighet til å ha barn med spesielle behov - ting som Asberger, ADHD, ADD, språkvansker osv. er jo ting man oppdager etter at barnet har gått noen år i barnehagen, og de blir ikke kastet ut av den barnehagen da. Tospråklige barn har jo også en del spesielle behov, med tanke på språk, og slike finner du over hele kommunen.
Muscae Skrevet 29. august 2012 #4 Skrevet 29. august 2012 Vet noen om en barnehage i Skedsmo kommune som har barn med spesielle behov? Anonym poster: cfc960a649c9932efc035b3ebfa89cf1 Hvorfor spør du, forresten?
Gjest Magdalene Skrevet 29. august 2012 #5 Skrevet 29. august 2012 http://www.skedsmo.kommune.no/Hovedtema/Barnehage-og-Skole/Barnehage/Kommunale-barnehager/Strommenbarnehage/Om-barnehagen Her står det hvertfall at de (strømmen bhg) har en tilrettelagt base for barn med spesielle behov.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå