Gjest SmurfeLurfen Skrevet 25. august 2012 #1 Skrevet 25. august 2012 Hei! Grunnet en elendig sommer, må jeg ta litt solarium igjen. Men tenkte å kanskje prøve ut en av kremene de har på brun og blid: http://www.brunogblid.no/vare-tjenester/solkremer/ Funker de sånn at man blir raskere brun og kanskje slipper å ta så mye solarium eller? Og kan man bestille billigere utgaver på ebay f.eks.? Hadde en solkrem fra piz buin som man skulle bruke når man solet seg utendørs for å bli raskere brun, men syntes ikke den hjalp noe særlig. Sist vinter brukte jeg selvbruningskrem, men synes det er litt mye styr og kliss. Lukter ikke noe godt heller. Derfor lurte jeg på om noen kan anbefale noen av produktene på linken, eventuelt andre.
Lexica Skrevet 25. august 2012 #2 Skrevet 25. august 2012 Jeg har selv lurt på dette. Har ikke turt å prøve noen enda, spesielt ikke ansikt da jeg har veldig sensitiv hud. Popper opp kviser bare jeg ser på fete produkter. Å jeg tenker med engang at slike "billigprodukter" er for de som tåler så og si alt i ansiktet. Følger gjerne med på denne tråden, for dette kan jeg ha nytte av
Gjest gjest17 Skrevet 25. august 2012 #3 Skrevet 25. august 2012 Du får litt mer effekt utav minuttene dine om du bruker krem. Men vær litt obs på at mange av dem er med selvbruning, så velg dem uten "bronzer" og lignende :-) Det å bruke kremer beregnet på utendørs bruk er bare tull da du heller justerer "liggetiden" kontra faktor.
Gjest SmurfeLurfen Skrevet 25. august 2012 #4 Skrevet 25. august 2012 Du får litt mer effekt utav minuttene dine om du bruker krem. Men vær litt obs på at mange av dem er med selvbruning, så velg dem uten "bronzer" og lignende :-) Det å bruke kremer beregnet på utendørs bruk er bare tull da du heller justerer "liggetiden" kontra faktor. Takk for svar! Er det best å bruke de uten selvbruning da? Kan man bruke de med bronzer til vanlig og bli brunere, eller bare når man er i solarium? Også lurte jeg på hva denne typen solkrem heter på engelsk? Er jo ikke en vanlig solkrem siden man blir raskere brun av den.
Gjest gjest17 Skrevet 25. august 2012 #5 Skrevet 25. august 2012 Takk for svar! Er det best å bruke de uten selvbruning da? Kan man bruke de med bronzer til vanlig og bli brunere, eller bare når man er i solarium? Også lurte jeg på hva denne typen solkrem heter på engelsk? Er jo ikke en vanlig solkrem siden man blir raskere brun av den. Blir litt kjapt svar her, men om du ønsker rask farge så kan du jo såklart bruke bronzer? :-)Kremene hetervel tanning lotion på engelsk?
Gjest SmurfeLurfen Skrevet 25. august 2012 #6 Skrevet 25. august 2012 (endret) Blir litt kjapt svar her, men om du ønsker rask farge så kan du jo såklart bruke bronzer? :-)Kremene hetervel tanning lotion på engelsk? Ok, takk! Skal sjekke det ut Men for min del vil jeg ta minst mulig solarium, men vil gjerne bli litt brunere! Brukte Dove sin selvbruningskrem før, men det er litt mye styr med det. (Tar det på om kvelden og sover med den på og dusjer av om morgenen). Men ser på nettet at det finnes alt mulig.. Kanskje jeg bør prøve solariumskrem med bronzer, eller after sun med bronzer eller noe. Eventuelt bare en vanlig selvbruner igjen..? Endret 25. august 2012 av SmurfeLurfen
halo Skrevet 25. august 2012 #7 Skrevet 25. august 2012 For min del bruker jeg kun fuktighetskrem ifm solarium, både før og etter.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå