Gjest Sobril Skrevet 19. juli 2012 #1 Skrevet 19. juli 2012 (endret) Idiotisk spørsmål, men har et verdensproblem om dagen. Har, som nevnt i en annen tråd, beiset et bord med Lady interiørbeis i fargen "drivved". Har bare brukt ett strøk foreløpig, og resultatet er kjempetøft. Så står jeg der, titter og studerer, og får ikke bestemt meg om jeg skal ta et strøk til eller ei. Hva om det blir ENDA kulere med to strøk, og så vet jeg ikke om det liksom Hjelp altså!! Hva tror dere? Endret 19. juli 2012 av Sobril
SmallTalk Skrevet 19. juli 2012 #2 Skrevet 19. juli 2012 Jeg tror jeg hadde testet ut dette på en planke for å se hva forskjellen faktisk vil bli.
Øydis Skrevet 19. juli 2012 #3 Skrevet 19. juli 2012 Ja, test før du gjør noe drastisk! Prøv et lite område under bordplaten (om du har beiset der også) og se hva du synes. Er helt enig i at ett strøk blir veldig fint, selv er jeg glad for at jeg stoppet der på det jeg har beiset, men jeg ville ha det såpass lyst. Det blir gjerne litt mørkere etter det andre strøket.
Gjest Sobril Skrevet 19. juli 2012 #4 Skrevet 19. juli 2012 (endret) Takk, damer Tror det kun blir ett strøk. Er jo ikke verre enn at jeg evt kan beise mer dersom jeg får ånden over meg ved en senere anledning. For slik det er nå er det jo så kult. Jeg beiset for øvrig en skuff i front med to strøk - men det ser ut som det er annet treverk enn på bordplaten. Bordet er gammelt og brukt av mine besteforeldre, som er borte for lengst og derav ikke anledning til å spørre. Øydis: lakket du over med gulvmatt? Endret 19. juli 2012 av Sobril
Thursday Skrevet 19. juli 2012 #5 Skrevet 19. juli 2012 To støk er jo best hvis du vil ha maksimal holdbarhet, men hvis du er fornøyd med ett strøk, og det er godt utført så trenger du ikke flere - Hilsen en som jobber i malingsavd. på en byggmakker butikk.
Gjest Sobril Skrevet 19. juli 2012 #6 Skrevet 19. juli 2012 To støk er jo best hvis du vil ha maksimal holdbarhet, men hvis du er fornøyd med ett strøk, og det er godt utført så trenger du ikke flere - Hilsen en som jobber i malingsavd. på en byggmakker butikk. Men med lakk i tillegg - holder det ikke da?
Thursday Skrevet 19. juli 2012 #7 Skrevet 19. juli 2012 Men med lakk i tillegg - holder det ikke da? Mtp at interiørbeisen er oljebasert så holder det godt ja
Thursday Skrevet 19. juli 2012 #8 Skrevet 19. juli 2012 (endret) glem det jeg sa over her. Den er vanntynnet, men ett strøk av den, og ett strøk med f.eks Trestjernes Klarlakk fra Scanox, så holder det veldig bra. Husk å ikke mal over med klarlakk før Interiørbeisen er helt tørr.. altså etter ca 24 timer. Lykke til Endret 19. juli 2012 av Herodebird
Øydis Skrevet 19. juli 2012 #9 Skrevet 19. juli 2012 Takk, damer Tror det kun blir ett strøk. Er jo ikke verre enn at jeg evt kan beise mer dersom jeg får ånden over meg ved en senere anledning. For slik det er nå er det jo så kult. Jeg beiset for øvrig en skuff i front med to strøk - men det ser ut som det er annet treverk enn på bordplaten. Bordet er gammelt og brukt av mine besteforeldre, som er borte for lengst og derav ikke anledning til å spørre. Øydis: lakket du over med gulvmatt? Ja, det blir litt forskjellig farge avhengig av hvilket treslag det er. Så hyggelig med møbler med en historie i hus! Jeg lakket to strøk med Trestjerner klarlakk i silkematt, det er lett å holde rent og evt søl trekker ikke ned i plankene. Vil absolutt anbefale å lakke minst et strøk når det er et bord! Men da kan det bli litt styr å evt beise et ekstra strøk senere, da må du jo slipe vekk lakken igjen og du kan risikere å få et litt ujevnt resultat. Hvis du uansett er fornøyd nå, kan det jo være greit å bare stoppe med det ene strøket?
Gjest Sobril Skrevet 20. juli 2012 #10 Skrevet 20. juli 2012 Ble supert, men skuffen blir jeg ikke klok på. Synes den er heslig. Noen som kan si meg hva slags treslag plate og skuff er? Innbiller meg at plata er bjørk mens skuff er furu???
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå