Gå til innhold

Fra hyper til rolig på to uker


Anbefalte innlegg

Gjest Sobril
Skrevet (endret)

Nå skal sies at hunden kanskje allerede var LITT roligere, og ikke kjempehyper, før vi flyttet også. Men han har alltid vært veldig aktiv. Han er aktiv nå også i lek og ute, men etter vi flyttet har vi fått en annen hund.

Pus har også hatt matskål høyt slik at han ikke får tatt maten hennes, men har flyttet skål på gulv, jobbet konsekvent med bikkja et par dager og nå rører han den ikke.

Pus kan altså gå og spise mens han ligger på gulvet ved siden av. Tidligere har det vært full texas og han har løpt etter katta ved første anledning. Nå lar han henne stort sett være i fred uansett hva hun bedriver.

Hunden ble kastrert for snart et år siden, så det lille han evt ble roligere av dét bør vi allerede ha merket. Kan det være at han hvert øyeblikk blir to og "plutselig" har blitt voksen?? :klo:

Endret av Sobril
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kan det være at han hvert øyeblikk blir to og "plutselig" har blitt voksen?? :klo:

Så lenge det ikke er noe galt med den som gjør at den plutselig ikke orker å være bajas, ville det vært min teori ihvertfall. :klo:

Gjest Sobril
Skrevet

Så lenge det ikke er noe galt med den som gjør at den plutselig ikke orker å være bajas, ville det vært min teori ihvertfall. :klo:

Nei, han virker fornøyd som fy. Det er bare så merkelig å ha en som VIRKELIG svingte seg til en som har blitt bedagelig (når han er inne).

Skrevet

Det er ikke uvanlig at de "plutselig" blir voksne, men da er min erfaring at dette gjerne skjer i forbindelse med at man får en yngre hund i hus. Ellers så kan jo flyttingen sammen med alderen gjøre at han har blitt roligere. I tillegg har man jo f.eks. lavt stoffskifte hvor en av de første tegnene er at hundene blir roligere/latere.

Gjest Mysticgirl
Skrevet

Min dobermann ble rolig i toårsalderen.. Det skjedde nesten over natta ja, at de blir mer voksen så det kan absolutt stemme. Eller at flyttingen har tatt på og han ikke har blitt husvarm enda ;)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...