Gjest Poirot Skrevet 8. februar 2004 #1 Skrevet 8. februar 2004 Hva koster en kake fra Pascal i Oslo for ca 50 personer? Og hva koster en ordinær kake fra en vanlig konditor/bakeri?
14062003 Skrevet 8. februar 2004 #2 Skrevet 8. februar 2004 Vi betalte 4.000kr for bryllupskake lik den Pascal lager med blåste sukkersvaner på toppen og en sjokoladekake med både mørk og hvit sjokolade. Levert bryllupsdagen fra Oslo til Svartskog (2-3 mil fra sentrum). Dette inkluderte selvfølgelig samtaler (2 stk) og smaksprøver på alle kaker vi vurderte. Tipper 2.000kr for bryllupskaka, jeg. Svanene kostet nærmere tusenlappen mener jeg å huske. Sjokoladekaka noen hundrelapper og frakt noen hundrelapper. Her er bilde av kaka Og sjokoladekaka Fant! http://www.eckbo.no/indexp.html og velg bryllupskaker til venstre. Da ser du prisene som Eckbo opererer med. Jeg tror de er vesentlig lavere enn Pascal, selv om mange kaker er like.
Murf Skrevet 8. februar 2004 #3 Skrevet 8. februar 2004 Hvis du tar deg råd, så er de kjempegode! En kompis gledet seg sånn til pascal-kaka at han ikke spiste noe særlig resten av bryllupet, men fikk ned 8 stykker. ( Det var masse igjen til de andre) Av kakene på bordet var det den som nesten ble spist opp. M
LilleMy Skrevet 8. februar 2004 #4 Skrevet 8. februar 2004 Vi hadde Pascal's kake med sukker-svanen og 6 eller 7 "etasjer". Den var beregnet på de 103 gjestene, og rubbel og bit ble borte. Mener å huske at vi betalte 6000,- for kaken og 1000,- i dep. for stativet. Og ja, den var verdt hver en krone - og den lange bilturen med svanen på fanget....
Gjest Poirot Skrevet 8. februar 2004 #5 Skrevet 8. februar 2004 Vi hadde Pascal's kake med sukker-svanen og 6 eller 7 "etasjer". Den var beregnet på de 103 gjestene, og rubbel og bit ble borte. Mener å huske at vi betalte 6000,- for kaken og 1000,- i dep. for stativet. Og ja, den var verdt hver en krone - og den lange bilturen med svanen på fanget.... Ikke mer??? Hadde trodd en kake til så mange ville blitt dyrere.
14062003 Skrevet 8. februar 2004 #6 Skrevet 8. februar 2004 Vi hadde Pascal's kake med sukker-svanen og 6 eller 7 "etasjer". Den var beregnet på de 103 gjestene' date=' og rubbel og bit ble borte. Mener å huske at vi betalte 6000,- for kaken og 1000,- i dep. for stativet.[/quote'] Ja, Pascal er en del dyrere. Eckbo tar 4500kr for for 6 etasjer til 100-110 personer. Ikke tar de depositum for stativet heller (vi skulle hatt buestativ).
Gjest Poirot Skrevet 8. februar 2004 #7 Skrevet 8. februar 2004 Noen som vet om Pascal har hjemmeside?
Saeria Skrevet 8. februar 2004 #8 Skrevet 8. februar 2004 Tror ikke den er ferdigstilt ennå. Det var hvertfall det jeg fikk beskjed om her Men de kakene det var link til, så namme ut! :D
Vimsevips Skrevet 8. februar 2004 #9 Skrevet 8. februar 2004 Furter nå For jeg har også lyst på Pascal bryllupskake., men så feirer vi her borte.. Pascalkaka hører liksom bare til, også har jeg alltid drømt om Pascalkake i bryllupet mitt Noen forslag ?
Gjest Poirot Skrevet 8. februar 2004 #10 Skrevet 8. februar 2004 Furter nå For jeg har også lyst på Pascal bryllupskake., men så feirer vi her borte.. Pascalkaka hører liksom bare til, også har jeg alltid drømt om Pascalkake i bryllupet mitt Noen forslag ? Få noen gjester til å ihvertfall ta med en liten kake eller to til deg.
Vimsevips Skrevet 8. februar 2004 #11 Skrevet 8. februar 2004 Kanskje det.. To vanlige er jo bedre enn ingen Får bare be om to-tre små, så er det enkelt å putte de i en kjølebag i bilen. Tørr ikke ha de med på fly, bare tenk på den mosen etter letting og landing, men deilig vil den jo smake uansett Takk for oppmuntringen Poirot !
Gjest Poirot Skrevet 8. februar 2004 #12 Skrevet 8. februar 2004 Be de ha den på fanget. Jeg hadde ihvertfall tatt med kaker til venninder om de ville. Kjøleboks i bil går sikkerrt også greit.
Vimsevips Skrevet 8. februar 2004 #13 Skrevet 8. februar 2004 Be de ha den på fanget. Jeg hadde ihvertfall tatt med kaker til venninder om de ville. Kjøleboks i bil går sikkerrt også greit. 8t på fanget i en varm bil på sommeren kan bli litt lenge for ei kake å holde seg fin, for ikke å snakke om beina til vedkommende gjest. På flyet får man ikke ha de på faget i tilfelle noe skjer.. Ellers hadde jeg selvsagt bedt om det, har selv sittet med kaker i 3t på fanget, og syntes det var lenge nok. Men når det er Pascal, så er det Pascal, og da vil 8t kanskje være verdt det for en av gjestene mine, hmmm, må tenke litt på det..
Gjest Poirot Skrevet 8. februar 2004 #14 Skrevet 8. februar 2004 Tenkte på fanget på flyet. Kan ha den under stolsetet når de tar av, og støtte den godt opp med føttene så det ikke blir mos. I en kjølebag i bilen står de nok støtt nok.
Vimsevips Skrevet 8. februar 2004 #15 Skrevet 8. februar 2004 Tenkte på fanget på flyet. Kan ha den under stolsetet når de tar av, og støtte den godt opp med føttene så det ikke blir mos. I en kjølebag i bilen står de nok støtt nok. Lurer på hvor hodet mitt tok veien..
Aelwyn Skrevet 9. februar 2004 #16 Skrevet 9. februar 2004 Så mye som dere har pratet om denne pascal kaken, så får jeg vel ønske meg en slik fra pappa da. :D Han bor nemlig i Oslo, og det gjør ikke vi... :oops:
Tyren Skrevet 9. februar 2004 #17 Skrevet 9. februar 2004 Her er bilde av vår Pascal bryllupskake. Tror vi betalt 3700,- + 1000,- i depositum. Denne var til ca 60-65 personer og vi hadde mer enn halvparten igjen..... (Mektig kake da)
Gjest Poirot Skrevet 9. februar 2004 #18 Skrevet 9. februar 2004 Jeg ringte de nå og damen sa 3600 for en kake til 60. Sjekket med Sigernes, der kostet det 3080 for kake til 76 og hos Samson ca 2000 for kake til 60. Da blir det nok Pascal, ja......
magnhild Skrevet 9. februar 2004 #19 Skrevet 9. februar 2004 :oops: Kan noen forklare meg hva som er så spesielt med Pascal sine kaker? Jeg kjenner ikke til de. Er de spesielt gode eller er det fordi de er stilige å se på? :-?
Gjest Poirot Skrevet 9. februar 2004 #20 Skrevet 9. februar 2004 :oops: Kan noen forklare meg hva som er så spesielt med Pascal sine kaker? Jeg kjenner ikke til de. Er de spesielt gode eller er det fordi de er stilige å se på? :-? Fine å se på og Goooooode!! Jeg liker best den med pasjonsfrukt mousse.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå