Lillemams Skrevet 14. juni 2012 #1 Skrevet 14. juni 2012 Har nettopp hengt opp en maskin med mannens t-shorter, og som vanlig så har sømmene vridd seg på de nye, og hele fasongen har blitt skev. Hva er det som gjør det?!? Vasker etter vaskeanvisning, ikke tørketrommel... Dette er ikke billige t-shorter heller, men bla diesel, quicksilver, jack & jones. Noen som har opplevd det samme?
Gjest gjest17 Skrevet 14. juni 2012 #2 Skrevet 14. juni 2012 Utover selve kvaliteten er det ett par ting jeg kan tenke meg kan spille inn, hvor høy hastighet sentrifugerer du på? Og vasker du dem på vrangen? Etter jeg satte ned hastigheten til 900 har jeg ikke hatt så mange dette har skjedd med. Men det er veldig forskjellig, har J&Js, Fillipa K som det ikke har skjedd med, mens flere Marc Jacobs er blitt skjeve i fasongen. Så det varierer.
Karmosin Skrevet 15. juni 2012 #3 Skrevet 15. juni 2012 Det kommer av at da stoffet ble skåret til ble det ikke tatt hensyn til trådretning, for man skulle tyne så mye som mulig ut av stoffet. Utskjæringsmønsteret ble bare lagt der det var plass til en t-skjortedel. Altså vil en del t-skjorter av samme merke være helt OK, mens andre vil ha feil trådretning og vri seg. Det er dårlig kvalitet, og dessverre er det ingenting som tilsier at dyrere klær er av særlig mye bedre kvalitet enn billige. Når man kjøper ei t-skjorte (eller annet strikket tøy) er det viktig å sjekke at "stripene" i stoffet går rett på langs, hvis det var mulig å skjønne hva jeg mente med det... 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå