Gå til innhold

Vin til middag


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hei! Jeg trenger hjelp til å vite hvilken vin jeg skal ha til de forskjellige rettene.

Forret: Blomkålsuppe

Hovedrett: Reinsteik

Dessert: Pannacotta.

Til Pannacotta tenkte jeg Canei, går det bra?

Anonym poster: a1008cce0aad9d453f39752019ea0def

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Canei er en forferdelig vin, sorry.

Anbefaler ellers å ta en tur på polet for å få tips. De er fagfolk, og de vet hva de kan skaffe og i hvilke kvanta hvis det ender med bestillingsvare. Det har også noe å si hva som er tilbehøret til reinsteika og panna cottaen, og det er kjekt om du kan oppgi hvilket budsjett du har for vin til maten.

  • Liker 2
Skrevet

Helt enig med Karmosin. Vi spurte en vinekspert som mannen har jobbet med, og det passet veldig goft med maten. I bryllup er det litt viktig at maten og vinen passer sammen :)

Gjest Solstråla88
Skrevet

Eneste jeg kan svare på som servitør er pannacottaen. Der ville jeg gått for en moscato vin. De er søte, men samtidig friske. Til reinstyr ville jeg gått for en kraftig rødvin, har ingen i hode nå. Men ta dere en tur på polet og få tips. De er veldig dyktige. Ellers kan dere snakke med en vinkelner, de også har god peiling.

Skrevet

Ikke Canei. Huff dette er bryllup, ikke en fjortisfest.

Skrevet

Ikke canei!! Ta deg en tur på polet og få hjelp der :-)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...