AnonymBruker Skrevet 12. juni 2012 #1 Skrevet 12. juni 2012 Er det noen her som vet om skattepenger og foreldrepenger går som inntekt og dermed under den grensen på 145 000 kr fra lånekassa? Eller går de utenom ettersom det er skattefritt?
AnonymBruker Skrevet 12. juni 2012 #3 Skrevet 12. juni 2012 Foreldrepenger er da ikke skattefri penger, men erstatning for tapt inntekt, som i høyeste grad er skattbar! Og teller naturligvis med i grunnlaget. Skattepenger teller ikke med. Det er rett og slett gjeld det offentlige har til deg.
Rosalie Skrevet 12. juni 2012 #4 Skrevet 12. juni 2012 http://www.lanekassen.no/Hovedmeny/Stipend-og-lan/Hoyere-utdanning/Inntekt-og-formue-/Trygd/
La Luna Skrevet 12. juni 2012 #5 Skrevet 12. juni 2012 Tenker du vanlig støtte fra Lånekassen eller foreldrestipend?
Signe83 Skrevet 12. juni 2012 #6 Skrevet 12. juni 2012 Skattepenger er jo innregnet i inntekten din, så hvorfor skal det gå ut over en evt. støtte fra Lånekassen? Hm..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå