Gå til innhold

Spylukt..


Anbefalte innlegg

AnonymBruker
Skrevet

Hev to kluter som ble brukt til å vaske opp spy med i vaskemaskinen, lett skylt først. Nå har de fått to kokvasker med eddik og klutene er ok, men inni vaskemaskinen kommer det en eim av lukten. Har tatt en helt tom kokvask med masse eddik men lukten henger ennå.

Vil dette gå bort? Kan det sitte noen rester i filteret som lukter? Har aldri funnet noe filter på maskinen før så har ikke fått sjekket noe slikt. En vel 6 år gammel Bosch.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvor mye eddikk brukte du på kokvasken?

Jeg pleier å helle en kvart flaske 28% eddikk i selve trommelen og to-tre dl i vaskepulver/tøymykner-skuffen før jeg kjører maskinen to ganger på 90+. Pleier å ta knekken på stanken. :)

Brukte du vanlig 7% eddikk er det ikke så rart om du ikke fikk bort lukta, men brukte du 28 eller 32% er det litt merkelig.

(fåes kjøpt på alle dagligvarebutikker)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...