AnonymBruker Skrevet 1. juni 2012 #1 Skrevet 1. juni 2012 Jeg og samboeren går med tanker om å gifte oss. Det blir ikke noe bryllup, vi drar i tilfelle bare ned på kirkekontoret og hjem igjen uten noe oppstyr rundt det. Det jeg begynte å tenke litt på nå er dette med ringer. Har inntrykk av at alle gifte går med ring samme hvilken måte de har giftet seg på. "Problemet" mitt er at jeg virkelig ikke takler å gå med ringer, samboeren er heller ikke begeistret ved tanken, så jeg lurer på om det er litt teit å være gift uten å bruke ring?
AnonymBruker Skrevet 1. juni 2012 #2 Skrevet 1. juni 2012 Jeg synes ikke det er teit! Gjør som dere selv vil.
Gjest gurimalla Skrevet 1. juni 2012 #3 Skrevet 1. juni 2012 Nei du må ikke bruke ring. Jeg har to vennepar som ikke bruker ring (de er selvfølgelig gift). Jeg kan ikke se noen problem med det :-)
Gjest Eurodice Skrevet 1. juni 2012 #5 Skrevet 1. juni 2012 Bruk av giftering har den praktiske funksjon at den viser at du er opptatt. Lettere å slippe unna innpåslitne mannfolk, kanskje.
juliane Skrevet 2. juni 2012 #6 Skrevet 2. juni 2012 Hvis jeg skal gifte meg noen gang kommer jeg ikke til å gå med giftering, siden jeg også får helt fnatt av ringer. Gidder faktisk ikke bruke penger på å kjøpe en billig en som skal ligge i nattbordkuffen heller, så det tenker jeg jeg dropper glatt. 1
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå