snartmammatil2? Skrevet 30. mai 2012 #1 Skrevet 30. mai 2012 Jeg er for tiden innleid og har fått beskjed om at jeg får fast dersom jeg vil ha det. Så iløpet av et par uker får jeg tilbud. Mitt spørsmål er hva kan jeg "kreve" som dokumentkontroller? Jeg er så og si alene om denne stillingen her på jobben. Dvs, på min avdeling er jeg alene men det er to andre på bygget også, bare ikke på min avdeling. Det er et sinnsykt press og jeg sitter å jobber hjemmefra så og si hver kveld til 11-12 tiden, i tillegg til vanlig arbeidstid på kontoret. Er dette noe som spiller inn på lønnsforhandlingen?
AnonymBruker Skrevet 30. mai 2012 #2 Skrevet 30. mai 2012 Hva gjør du i jobben, da? Postkasse inn og ut, samt sjekking av forsider og litt dilling i Adobe Acrobat? Noe av 300.000,- Er jo ikke akkurat hjernekirurgi... Og å leke martyr med så mye overtid gir deg kun dårlig helse. Du får gå ned til normale arbeidsdager, så viser du også at du vil trenge kollegaer.
snartmammatil2? Skrevet 30. mai 2012 Forfatter #3 Skrevet 30. mai 2012 Hva gjør du i jobben, da? Postkasse inn og ut, samt sjekking av forsider og litt dilling i Adobe Acrobat? Noe av 300.000,- Er jo ikke akkurat hjernekirurgi... Og å leke martyr med så mye overtid gir deg kun dårlig helse. Du får gå ned til normale arbeidsdager, så viser du også at du vil trenge kollegaer. Nei, er ikke så enkelt. Her er det sammensetting av store dokumentasjonspakker, oppfølging av prosjekter, møter med kunder, sertifikater (innhenting, sjekke at alt stemmer++), mye kontakt med verksted/shipping+++ Sekretærene (da er det snakk om post inn og ut, scanning, kopiering, that's it) her ligger på godt over 300.000 så det syns jeg hørtes lite ut egentlig... Har forsøkt lenge å gi beskjed om at vi trenger flere ansatte men det går liksom ikke inn så med mindre jeg vil være grunnen for at vi ikke får betalt osv så må jeg jobbe sånne timer når presset står på :S
AnonymBruker Skrevet 30. mai 2012 #4 Skrevet 30. mai 2012 Det er ikke du som er grunnen til at dere ikke får betalt. Det er de som er ansvarlige for den elendige bemanningen. Og det er ingen som kommer til å takke deg den dagen du går ned og blir syk. Hvor lenge har du jobbet med det? Hvilken fagkunnskap har du? Jeg ville sagt mellom 350.000 og 400.000, med mindre du har ingeniørutdanning og/eller mange års arbeidserfaring. Det er ihvertfall der de ligger her jeg jobber (mens jeg som har ingeniørutdanning har 500.000 for å gjøre samme jobb. Utdannelse lønner seg.)
snartmammatil2? Skrevet 30. mai 2012 Forfatter #5 Skrevet 30. mai 2012 Det er ikke du som er grunnen til at dere ikke får betalt. Det er de som er ansvarlige for den elendige bemanningen. Og det er ingen som kommer til å takke deg den dagen du går ned og blir syk. Hvor lenge har du jobbet med det? Hvilken fagkunnskap har du? Jeg ville sagt mellom 350.000 og 400.000, med mindre du har ingeniørutdanning og/eller mange års arbeidserfaring. Det er ihvertfall der de ligger her jeg jobber (mens jeg som har ingeniørutdanning har 500.000 for å gjøre samme jobb. Utdannelse lønner seg.) Nei jeg vet, men føler at det er "mitt navn" som går ut på dokumentasjonen og jeg vil kunne stå for at jeg gjør en skikkelig og god jobb. Men det er sant som du sier :S Har jobbet med dette i ca 5 år nå. Ikke i samme firma vel og merke. Også har jeg en del teknisk assistent og dok. kontroll kurs i tillegg. Men ingen høyere utdannelse innenfor det. Jeg må nok bare smøre meg med tålmodighet og se hva de tilbyr meg når det kommer
AnonymBruker Skrevet 30. mai 2012 #6 Skrevet 30. mai 2012 Denna berta gidder ikke jobbe ræven av seg bare for at sjefene skal spare en krone her og en krone der. Denna berta gir også sjefene beskjed om å prioritere mellom arbeidsoppgavene hennes når alt haster like mye. Noe som har resultert i stadig utvidet DCC.
snartmammatil2? Skrevet 30. mai 2012 Forfatter #7 Skrevet 30. mai 2012 Denna berta gidder ikke jobbe ræven av seg bare for at sjefene skal spare en krone her og en krone der. Denna berta gir også sjefene beskjed om å prioritere mellom arbeidsoppgavene hennes når alt haster like mye. Noe som har resultert i stadig utvidet DCC. Jeg er nok ikke like "tøff" som deg da Men skal prøve Kjenner jo på hele kroppen, samt fritid med mann og barn, at dette ikke vil fungere i lengden :S
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå