Gå til innhold

Fikk påvist bronkitt - riktig behandling?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg var hos legen i dag. Etter å ha lyttet på lungene mine i 10 sekunder sier han "du har visst bronkitt du, la meg skrive ut en resept på penecillin". Så dro jeg og hentet ut denne og tenkte ikke videre over det.

Nå, når jeg leser om bronkitt på nettet, viser det seg at det i de fleste tilfeller skyldes virus og derfor ikke kan behandles med antibiotika. Er det riktig av legen å skrive ut en resept på antibiotika når han ikke tok videre tester for å se om det er en bakteriell eller virusinfeksjon?

Er ikke fan av å bruke medisiner uten at det er ytterst nødvendig. Noen der ute som syns dette hørtes rart ut, eller skal jeg ikke tenke mer over det?

Videoannonse
Annonse
AnonymBruker
Skrevet

Jeg har akkurat hatt bronkitt, og fikk antibiotika (ery-max) av legen, i tillegg til bronkyl (brusetablett som løsner opp slim).

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Opprett en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...