Nemmera Skrevet 21. mai 2012 #1 Skrevet 21. mai 2012 Vi skal pusse opp et helt hus og denne gangen skal vi bli fornøyd med soverommet! (bommet på farge der vi bodde før). Det eneste vi har å forholde oss til er sengen som er en Jensen kontinental i fargen antrasitt (altså helt mørk. Om man googler jensen antrasitt så ser man den) med hodegavl i samme stoff, og hvite Hemnes nattbord fra IKEA (disse kan forsåvidt byttes ut). Jeg ønsker meg et lunt soverom, ikke hvite/hvitaktige vegger.. Det skal være et sted man kommer inn og føler roen med en gang Noen som har forslag på farger, det er så vanskelig
Lykkelise Skrevet 21. mai 2012 #3 Skrevet 21. mai 2012 Sober tenkte jeg pg, hvis dere vil ha en mørk farge. Andre gråfarger som er fine er: morgendis, demring, grå harmoni. Vi har alle disse fargene forskjellig steder i huset og er veldig fornøyd. Ingen av de er "gule"
Nemmera Skrevet 21. mai 2012 Forfatter #4 Skrevet 21. mai 2012 Grå harmoni skal vi bruke på kjøkkeninnredningen, og muligens andre steder, men skal ta en titt på sober. Vanskelig å forestille seg hvor mørk den blir. Er liksom en fin balansegang der... Men Jotun har jo matchet farger, så man kunne kanskje hatt sober på "gavl-veggen" og en lysere på de tre andre veggene.... Tar gjerne i mot flere forslag på farger har et helt hus å male innvendig og er lei av 'hvite' vegger
piapetrine Skrevet 21. mai 2012 #5 Skrevet 21. mai 2012 Vi har hvite vegger på soverommet med en fondvegg i "lys aubergine". Det er en lillafarge med gråtoner i, den forandrer seg med lyset, noen ganger er den mer lilla, andre ganger mer grå. Jeg synes hvertfall fargen er veldig behagelig, ikke sånn sukkersøt-lilla. Med gjennomsiktige gardiner i en lilla-tone blir det et veldig mykt og fint lys i rommet (Har blendingsgardin i tillegg for å stenge ute lyset når vi skal sove.)
Paprica Skrevet 21. mai 2012 #6 Skrevet 21. mai 2012 Rett og slett knalle til med grønt eller noe da? Har dere vurdert tapet? 1
AnonymBruker Skrevet 21. mai 2012 #7 Skrevet 21. mai 2012 Rett og slett knalle til med grønt eller noe da? Har dere vurdert tapet? Les du i det hele tatt hva TS skrev? 1
strawberry Skrevet 21. mai 2012 #8 Skrevet 21. mai 2012 Jeg tenkte med én gang lilla med gråtone i, som piapetrine skriver.
Gjest Allergikeren Skrevet 21. mai 2012 #9 Skrevet 21. mai 2012 (endret) På soverommet der jeg bodde før, hadde jeg valgt en tapet som var litt lysere enn himmelblå, og trivdes godt med den fargen. Litt lysere enn dette. Sannsynligvis skal vi ha det på soverommet her også, muligens litt lysere. Endret 21. mai 2012 av Allergikeren
Nemmera Skrevet 21. mai 2012 Forfatter #10 Skrevet 21. mai 2012 Hadde tenkt å skrive "ikke lillatoner" i første innlegget mitt, men glemte det Grønt kan funke, men ikke 'grønt-grønt' kanskje. Må vel være en mer jordtonet en for at den skal være lun... Blå, er det ikke lett at den blir litt kald?? Noen eksempler på 'ikke kalde' blåfarger? Tror jeg stikker innom en Jotun forhandler og sjekker hva Sober er matchet med jeg. Og kanskje jeg ser noen andre brun/grå alternativer... Hvor er interiørarkitektene og konsulentene når man trenger dem, gratis sådan ?
muffineline Skrevet 21. mai 2012 #11 Skrevet 21. mai 2012 De beste fargene på soverommet sies jo å være blå, grå og grønn. Jeg kan skrive under på at både grå og grønn (lys, kiwigrønn) er avslappende. Jordtoner er også typisk når man tenker soverom og Ro, men utrolig kjedelig etter min mening. Og bare ordet kaffelatte gir meg frysninger Selv har jeg morgendis (grå) på Soverommet, og det er en veldig behagelig farge.
Gjest Allergikeren Skrevet 22. mai 2012 #12 Skrevet 22. mai 2012 Jo, det blir det. Så sånn sett er det kanskje ikke helt det du leter etter. Men kjølige toner sies jo å være ideelle for soverom.
Nemmera Skrevet 23. mai 2012 Forfatter #13 Skrevet 23. mai 2012 Kaffelatte er nok ikke aktuelt uansett nei. Er lei den fargen.... Men det finnes jo er haaaav av andre alternativer:). Elsker blått, men tror ikke det er rette fargen, dessuten tror jeg mannen vil protestere på det fargevalget skal jo sove der han og. Var og hentet fargeprøver i går, ble, om mulig, enda mer i villrede! Mannen kunne tenkt seg noe beige med grønt i tror jeg, men lett at det blir litt 'gusjete'.... Teblad og olivenlund, noen som her prøvd de? Sistnevnte ser mest 'gusjete' ut på papiret, men man vet jo aldri.,,
herpassion Skrevet 23. mai 2012 #14 Skrevet 23. mai 2012 Ørken tror jeg fargen heter. Den har vi på soverommet nå og passer både til hvitt og mørkere farger.
Cowgirl22 Skrevet 23. mai 2012 #15 Skrevet 23. mai 2012 Vi bygger nytt hus nå og valget av farge i hovedsoverommet ble Jotun Kalk. Er ikke malt enda, men har prøvemalt med prøvebokser og fargen er nydelig lun gråfarge (litt rødt og gult i uten at det merkes). Gleder meg til å se resultatet.
Nemmera Skrevet 23. mai 2012 Forfatter #16 Skrevet 23. mai 2012 Kalk er fin den har valgt den på veggene i et annet rom;) Vil nok ha litt mer farge på soverommet da kalk såpass lys. Fant ikke noen farge som het Ørken hos Jotun...?
herpassion Skrevet 23. mai 2012 #17 Skrevet 23. mai 2012 Ørken er farge fra Butinox. Fargekode S4010-Y30R 5800 Butinox Color system. Ganske fin farge. Er hvertfal kjempe fornøyd med den selv.
AnonymBruker Skrevet 23. mai 2012 #18 Skrevet 23. mai 2012 En kan diskutere fargevalg opp og nedi mente, er det ikke bedre å se det? Google er kjekt det vet dere,se her Da ser en kjapt hva man ikke liker iallefall .. og forhåpentligvis inspirert:)
AnonymBruker Skrevet 23. mai 2012 #19 Skrevet 23. mai 2012 En kan diskutere fargevalg opp og nedi mente, er det ikke bedre å se det? Google er kjekt det vet dere,se her Da ser en kjapt hva man ikke liker iallefall .. og forhåpentligvis inspirert:) Joa, mye fint der, men det er jo kjekt om fargen har et jotun-navn også, så man har muligheten til å få tak i faktisk den fargen og ikke en som absolutt ikke egna seg likevel! Håper på flere tips, jeg skal også male!
Cowgirl22 Skrevet 25. mai 2012 #20 Skrevet 25. mai 2012 Hvis du syns kalk er for lys.. Har du sett på Kalkgrå? Syns også Mohair er fin Føler jeg snart kan jotuns fargekart utenat, etter å ha valgt ut farger til et helt hus selv. Mohair skal også passe fint til sober.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Opprett en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå